Home
Rruajtje
Novage+
NovAge Men High Definition Xhel për Rruarje

Përshkrim

NovAge Men High Definition Shaving Gel është një formulim luksoz xhel në shkumë i krijuar për t'ju dhënë një rruajtje të butë dhe të rehatshme duke dhënë vajosje mbresëlënëse dhe duke ndihmuar në qetësimin, lagështimin dhe gjendjen e lëkurës. Përmban Teknologji inovative Razor Glide, Technology Hydration, Soothing Technology dhe një Kompleks unik mineralesh. Ftohja gjatë aplikimit. Të gjitha llojet e lëkurës.


Burrat janë vërtet të impresionuar nga performanca e saj:


 • Lë lëkurën të ndjehet e lëmuar - 96% pajtohen *
 • Lëkura ndihet e freskët, e butë dhe e lagur - 100% dakord *
 • Jep një rruajtje të ngushtë dhe të rehatshme pa shfaqjen e skuqjes ose djegies së briskut - 95% pajtohen *
 • Brisku rrëshqet pa mundim nëpër lëkurë, madje edhe në zona të ashpra - 100% pajtohen *
 • E bën rruajtjen më të lehtë se kurrë më parë - 85% pajtohen *
 • Rruheni pas rruajtjes, lëkura ndihet e mbrojtur - 96% pajtohen *
 • Lëkura duket dhe ndihet e freskët - 95% pajtohen *
 • Lëkura ndihet e kushtëzuar - 100% dakord *
 • Lëkura ndihet e qetësuar - 98% pajtohen *
 • Lëkura ndihet e energjizuar - 86% pajtohen *
 • Ndihmon në luftën kundër agresioneve të rruajtjes

* Testuar nga konsumatori në lëkurën e mashkullit.

Shpërndani xhelin në pëllëmbë të dorës. Me gishtërinjtë tuaj vendoseni në lëkurë të lagur, rruajeni dhe shpëlajeni tërësisht.

Teknologjia e rrëshqitjes me rroje
Lubrifikimi dinamik është thelbësor për një rruajtje të ngushtë dhe të rehatshme dhe Xhel rroje me përkufizim të lartë NovAge Men ngre shiritin me Razor Glide Technology. Projektuar për të zbutur topografinë e përafërt të lëkurës mashkullore, është formuluar duke përdorur një polimer të tretshëm në ujë për të ndihmuar rrojen tuaj të rrëshqasë pa mundim mbi sipërfaqen e lëkurës. Ndihmon gjithashtu për tu kujdesur për lëkurën duke krijuar një film mbrojtës të padukshëm ndërsa rruheni.

Mineral Complex

Ky kompleks i përparuar shkencërisht përmban një sinergji të tre përbërësve të ndryshëm minerale të krijuar për të promovuar një lëkurë të shëndetshme dhe rinore.


 • Magnesium .(i cili bie në lëkurë ndërsa plakemi) është një mineral thelbësor për shëndetin e mirë të lëkurës dhe dihet se luan një rol të madh në prodhimin e energjisë brenda lëkurës.
 • Copper Bakridihet se promovon sintezën e kolagjenit dhe keratinës - çelësi i lëkurës dhe flokëve të shëndetshëm dhe me pamje rinore. Ndihmon gjithashtu në lehtësimin e energjisë brenda lëkurës dhe posedon veti antioksiduese për të ndihmuar në forcimin e mbrojtjes qelizore të lëkurës. • Zinkndihmon për të stimuluar rindërtimin e matricës së kolagjenit të lëkurës, së bashku me rritjen dhe rinovimin e qelizave.
Teknologjia e hidratimit

Ngjashëm me veprimin e fuqishëm hidratues të Acidit Hyaluronic në kremrat e përzgjedhur të kujdesit për lëkurën NovAge, Teknologjia e Hidratimit ndihmon për të dhënë hidratim mbresëlënës të lëkurës duke tërhequr dhe lidhur me molekulat e ujit në lëkurë ndërsa rruheni.Teknologji qetësuese

.Formuluar me agjentin ikonik të lagështimit dhe kondicionimit, Allantoin, Soothing Technology është krijuar për të qetësuar lëkurën me çdo goditje brisk, ndërsa ndihmon në lehtësimin e procesit të rruajtjes duke rritur fleksibilitetin dhe gjendjen e fibrave të flokëve.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PALMITIC ACID, TRIETHANOLAMINE, GLYCERYL OLEATE, ISOPENTANE, STEARIC ACID, SORBITOL, ISOBUTANE, HYDROXYETHYLCELLULOSE, PHENOXYETHANOL, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, ZEA MAYS OIL, ALLANTOIN, PARFUM, MYRISTIC ACID, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PEG-14M, MAGNESIUM ASPARTATE, ZINC GLUCONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, BUTANE, PROPANE, COPPER GLUCONATE, DISODIUM PHOSPHATE, POLYSORBATE 60, LECITHIN, SILICA, ASCORBYL PALMITATE, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, SODIUM PHOSPHATE, BHT
NovAge Men ju ofron një solucion të kompletuar për të adresuar nevojat unike të lëkurës së meshkujve, me teknologji bioactive të vërtetuar se ndihmon në përmirësimin e energjisë së lëkurës dhe luftimin e shenjave të plakjes. Gama është e punuar në mënyrë të veçantë për lëkurën e meshkujve duke përdorur teknologji të avancuar të ekstraktit të qelizave bimore anë që ndihmon në rigjenerimin e lëkurës; dhe teknologjia e fuqishme kundër plakjes për ta bërë lëkurën më të butë dhe më të tërhequr.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.