Home
Rruajtje
Novage+
NovAge Men Xhel Qetësues pas Rruarjes

Përshkrim

NovAge Men Soothing Aftershave Gel është një xhel glikol me cilësi të lartë, me performancë të lartë, i krijuar për të qetësuar dhe hidratuar lëkurën direkt pas rruajtjes, duke ndihmuar në parandalimin e tharjes dhe riparimin e barrierës së lëkurës. Me ekstraktin e qelizave burimore të bimëve Coffea Bengalensis, energjizuese të lëkurës, Teknologjinë e Hidratimit, Teknologjinë Qetësuese, Kompleksin Mineral dhe Mentolin. Të gjitha llojet e lëkurës.


Burrat janë vërtet të impresionuar nga performanca e saj:


 • Provuar klinikisht për të rritur hidratimin e lëkurës
 • Provuar klinikisht për të hidratuar lëkurën menjëherë ...
 • Provuar klinikisht për të rritur hidratimin e lëkurës me 31%
 • Hidratim 24 orë i provuar klinikisht
 • Qetëson lëkurën pas rruajtjes - 96% pajtohen *
 • Lëkura ndihet e rigjeneruar - 87% pajtohen *
 • Freskon lëkurën pas rruajtjes - 100% dakord *
 • Lëkura ndihet e gjallëruar - 88% pajtohen *
 • Lëkura ndihet e rehatshme pas rruajtjes - 93% pajtohen *
 • Jep një përvojë të kënaqshme pas rruajtjes - 96% pajtohen *
 • Qetëson lëkurën pas rruajtjes - 96% pajtohen *
 • Me fuqinë e ftohjes së menjëhershme të mentolit
 • Ndihmon në përgatitjen e lëkurës për pjesën tjetër të rutinës tuaj NovAge Men
 • Ndihmon në hidratimin dhe zbutjen e qimeve të fytyrës - edhe mjekrat më të gjata

Perfect for conditioning your beard

Pavarësisht nëse jeni duke mjekruar një mjekër të plotë të skalitur ose kallamishte të shkurtra, ju do të shijoni përfitime të shkëlqyera nga përdorimi i Xhelit për Pas Rroje NovAge Men. Përfshijeni atë në rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën NovAge Men direkt pas pastrimit, duke masazhuar butësisht xhelin në flokë dhe fytyrë. Formula e tij energjizuese (me ekstraktin e qelizave burimore të Coffea Bengalensis Plant) thithet shpejt për të dhënë hidratim të qëndrueshëm, ndërsa ndihmon në zbutjen e qimeve të fytyrës tuaj dhe kushtëzimin e lëkurës poshtë. Designedshtë krijuar gjithashtu për të forcuar lëkurën dhe për të kushtëzuar mjekrën tuaj me kalimin e kohës për një pastrim më të lehtë.


* Testuar në lëkurën e mashkullit.

Testuar klinikisht.

Shpërndani xhel në pamjen e dorës tuaj. Duke përdorur gishtat, prekni lëkurën e tharë pas rruajtjes, duke shmangur zonën e syve.

Energjia teknologjike e qelizave burimore të bimëve
 • Pa energji, rinia e lëkurës mashkullore zbehet para kohe, duke shkaktuar humbjen e shkëlqimit dhe tonit, dhe shfaqjen e vijave të holla dhe rrudhave.
 • Për të luftuar këtë, ekstrakti i qelizave burimore të bimës Coffea Bengalensis u përfshi në Xhelin për Rroje Pas Rrojes për Njerëzit NovAge.
 • Ndihmon në prodhimin e një efekti energjik që inkurajon qelizat e lëkurës me funksionim më të shëndetshëm dhe një kapacitet të rritur antioksidues që mund të ndihmojë në mbrojtjen e lëkurës.


Mineral Complex

Ky kompleks i përparuar shkencërisht përmban një sinergji të tre përbërësve të ndryshëm minerale të krijuar për të promovuar një lëkurë të shëndetshme dhe rinore.


 • Magnesium

(i cili bie në lëkurë ndërsa plakemi) është një mineral thelbësor për shëndetin e mirë të lëkurës dhe dihet se luan një rol të madh në prodhimin e energjisë brenda lëkurës.

 • Bakridihet se promovon sintezën e kolagjenit dhe keratinës - çelësi i lëkurës dhe flokëve të shëndetshëm dhe me pamje rinore. Ndihmon gjithashtu në lehtësimin e energjisë brenda lëkurës dhe posedon veti antioksiduese për të ndihmuar në forcimin e mbrojtjes qelizore të lëkurës.

 • Zink

ndihmon për të stimuluar rindërtimin e matricës së kolagjenit të lëkurës, së bashku me rritjen dhe rinovimin e qelizave.Teknologjia hidratuese

Ngjashëm me veprimin e fuqishëm hidratues të Acidit Hyaluronic në kremrat e përzgjedhur të kujdesit për lëkurën NovAge, Teknologjia e Hidratimit ndihmon për të dhënë hidratim mbresëlënës të lëkurës duke tërhequr dhe lidhur me molekulat e ujit në lëkurë ndërsa rruheni.Soothing Technology Teknologjia qetesuese

Formuluar me agjent portreti hidratues dhe kondicionues, Panthenol, Soothing Technology është krijuar për të qetësuar lëkurën me çdo goditje rroje, ndërsa ndihmon në lehtësimin e procesit të rruajtjes duke rritur fleksibilitetin dhe gjendjen e fibrave të flokëve.

Menthol

Mentoli i shton një shtresë tjetër kënaqësie përvojës suaj premium të rruajtjes NovAge Men. Përfshirë në Aftershave Gel, ai punon për të shkaktuar sensorë në lëkurë, i cili ndihmon në krijimin e një ndjesie qetësuese, qetësuese të menjëhershme pa ndryshuar në të vërtetë temperaturën e lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, BUTYLENE GLYCOL, PROPYLENE GLYCOL, GLYCERIN, C12-13 PARETH-9, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, PHENOXYETHANOL, PANTHENOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, SODIUM CITRATE, MENTHOL, CITRIC ACID, MAGNESIUM ASPARTATE, ZINC GLUCONATE, TOCOPHERYL ACETATE, COPPER GLUCONATE, PSILANTHUS BENGALENSIS LEAF CELL CULTURE EXTRACT
NovAge Men ju ofron një solucion të kompletuar për të adresuar nevojat unike të lëkurës së meshkujve, me teknologji bioactive të vërtetuar se ndihmon në përmirësimin e energjisë së lëkurës dhe luftimin e shenjave të plakjes. Gama është e punuar në mënyrë të veçantë për lëkurën e meshkujve duke përdorur teknologji të avancuar të ekstraktit të qelizave bimore anë që ndihmon në rigjenerimin e lëkurës; dhe teknologjia e fuqishme kundër plakjes për ta bërë lëkurën më të butë dhe më të tërhequr.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.