Home
Maska të tjera
Optimals
Optimals insta-cool Hydro Xhel Flastera për Fytyrë

PërshkrimBëni Optimals Insta-cool Anti-lodhje Hydro Gel Cooling Face Patches hidratimin tuaj të kompletit për freskimin e menjëhershëm të fytyrës.


Çdo patch xheli në formë të zakonshme është krijuar për të luftuar shenjat e lodhjes së lëkurës, si rrathët e errët, puffiness dhe linjat e imëta në vetëm 10 minuta. Formuluar me Sistem Bombë Moisture, Complex Relief Complex, Niacinamide, Rosehip Oil dhe Calendula për të ndihmuar hidratimin, qetësimin dhe freskimin, për ta lënë lëkurën të duket e shëndetshme, rrezatuese dhe e përtërirë.


Testuar dermatologjikisht & optalmologjikisht dhe i përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës.


Rezultatet e testit flasin vetë !

Lëkura menjëherë ndihet e hidratuar intensivisht - 10/10 pajtohen *

Efekt ftohjeje të menjëhershme - 10/10 dakord *

Qetëson lëkurën menjëherë - 10/10 pajtohen *

Puffiness dhe qarqet e errëta janë zvogëluar - 10/10 dakord *

Ndriçon sytë me pamje të lodhur nga aplikimi i parë - 10/10 pajtohen *

Lë një fytyrë me pamje më të shëndetshme - 10/10 pajtohen *

Lëkura shfaqet më rrezatuese - 10/10 pajtohen *

Redukton menjëherë shfaqjen e rrathëve të errët - 8/10 pajtohen *

Linjat e gjobës duken menjëherë të lëmuara - 8/10 pajtohen *Testuar nga konsumatori.

  1. Hiqni fillimisht filmin e qartë. Vendosni maskë në lëkurën e pastruar me filmin mbrojtës nga jashtë. Lëmoni maskën butësisht për të siguruar kontakt optimal me lëkurën. Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.
  2. Hiqni filmin e bardhë mbrojtës.
  3. Lëreni për 10 minuta.
  4. Hiqni maskën, pastaj masazhoni butësisht formulën e tepërt në lëkurë ose përdorni një jastëk pambuku për ta hequr atë.

Përdorni sipas nevojës, në ballë, nën zonën e syve ose në zonën e faqeve.

Për të provuar një ndjesi ftohjeje të përmirësuar, mbajeni në frigorifer përpara përdorimit.

Për rezultate më të mira, përdorni 3 herë në javë.

Sistemi bombë i lagështisë


Arnimet me teksturë xhel kombinojnë dy strategji të bllokimit të lagështisë për të ndihmuar në rimbushjen e lëkurës:

  • Dorëzimi i lagështisë: acidi hialuronik depërton thellë në epidermë, ku mund të veprojë si një sistem ujitës, duke lëshuar ngadalë lagështi dhe duke lagur lëkurën.
  • Bllokimi i lagështisë: lagështuesit bashkohen me molekulat e ujit, duke mbajtur lagështirën brenda lëkurës dhe duke parandaluar avullimin e saj.

Kompleksi i freskët

Ky është një kompleks qetësues me shumë synime që funksionon për të:

  • Siguroni një ndjesi freskuese përmes përmbajtjes së tij të lartë të ujit dhe strukturës xhel të copëzave.
  • Redukton siklet në lëkurë duke siguruar kondicionim specifik të lëkurës dhe duke mbrojtur përfitimet nga një derivat i pijeve të alkoolit dhe përzierjes së allantoinës.
  • Bllokoni lajmëtarët inflamatorë para se të mund të shkaktojnë reagime të mëtejshme në lëkurë.


Calendula

Mbushur me antioksidantë për të ndihmuar në qetësimin dhe kushtëzimin e lëkurës.


Vaji i trendafilit

E pasur me acide yndyrore thelbësore për të ndihmuar ushqimin e lëkurës duke punuar për të rimbushur barrierën e lëkurës.


Niacinamide

Ndihmon për të lënë lëkurën më të ndritshme dhe me pamje më të shëndetshme, ndërsa punon për të forcuar funksionin e barrierës së lëkurës dhe për të luftuar skuqjen.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, BUTYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, GLYCERIN, SODIUM HYALURONATE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, CERATONIA SILIQUA GUM, CORN GLUTEN AMINO ACIDS, HYDROXYACETOPHENONE, PEG/PPG-17/6 COPOLYMER, AGAR, POLYGLYCERYL-10 CAPRYLATE/CAPRATE, XANTHAN GUM, ALLANTOIN, CARRAGEENAN, POLYACRYLIC ACID, SUCROSE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, SODIUM HYDROXIDE, DISODIUM EDTA, HYDROXYETHYLCELLULOSE, CELLULOSE GUM, ROSA CANINA FRUIT OIL, CALENDULA OFFICINALIS FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, DISODIUM PHOSPHATE, POLYSORBATE 60, SODIUM BENZOATE, POTASSIUM SORBATE, SODIUM PHOSPHATE, +/-: CI 16255, CI 19140
Kthejeni lëkurën e dehidratuar ose të thatë në një lëkurë të qetë, rrezatuese, me ushqimin e duhur të lëkurës. Optimals Hydra Radiance, ekuilibri i duhur i ushqyesve të lëkurës nga Ekstrakte Bimore Suedeze, i formuluar për të përmbushur nevojat e lëkurës së dehidratuar - për lëkurë më rrezatuese!

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.