Home
Pudra të lëngshme
Giordani Gold
Giordani Gold Divine Touch Cushion Pudër e Lëngshme

Përshkrim

Fondatina e lehtë shpërndahet duke shtypur sfungjerin mbi jastëk për një dozë të drejtë të mbulimit natyror mat.


  • Mbulim natyrisht mat, i ndërtueshëm për përsosmëri në sekonda.
  • I mbushur me Hyaluronic për lëkurë dhe përzierje SkinCherish me pamje rinore menjëherë me ekstrakte natyrore të Ujit të Detit, Kajsisë, Çajit të Gjelbër dhe Kungullit.
  • Kompakt elegant, i rimbushur për aplikim gjatë lëvizjes.

Merrni një moment për të përgatitur lëkurën tuaj për Fondatinen Divine Touch Cushion me Ritualin tonë të Krijuar posaçërisht Divine Touch:


Ngroheni bazen tuaj të preferuar dhe aplikojeni në majë të gishtave.

Hapi 1: Shtypni majat e gishtave nga vija e mesit të ballit butësisht nga jashtë.

Hapi 2: Vendosni majat e gishtave në cepat e gojës dhe rrëshqitni lart, duke i mbështjellë faqet tuaja butësisht ndërsa shkoni.

Hapi 3: Vizatoni majat e gishtave nga sipër harkut të kupidit, rreth qosheve të gojës tuaj drejt mjekrës.


Ndiqni duke aplikuar Fondatinen Divine Touch Cushion duke përdorur Aplikacionin Divine Touch. Vendosni sfungjerin e mbyllur duke e shtypur në jastëk kompakt.


Hapi 1: Kaloni sfungjerin nëpër ballë dhe poshtë hundës.

Hapi 2: Rrëshqitni sfungjerin mbi faqet dhe lart drejt tempujve.

Hapi 3. Shtypni sfungjerin butësisht pak mbi harkun e kupidit dhe në mjekër.

Hapi 4: Prekni një prekje përfundimtare në secilën zonë nën sy. Dele sfungjerin në gjysmë nëse të duhet një prekje e saktë. Në fund përziejeni butësisht jashtë dhe poshtë qafës.

Fondatina Divine Touch Cushion përmban një sërë përbërësish të krijuar për të ndihmuar në përsosjen e tonit të lëkurës, fshehjen e papërsosmërive dhe krijimin e pamjes së lëkurës me pamje rinore. Acidi hialuronik dihet se ndihmon në lagështimin natyror të lëkurës dhe e ndihmon atë të ndihet e lëmuar, elastike dhe e hidratuar. Përzierja SkinCherish që përmban ekstrakte natyrore të Ujit të Detit, Kajsisë, Çajit të Gjelbër dhe Kungullit ndihmon në ushqimin e lëkurës. Përfshirë në një kompakt të punuar posaçërisht, kjo bazë është gjithçka që ju nevojitet për përsosjen gjatë lëvizjes.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, ISOHEXADECANE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, CETYL PEG/PPG-10/1 DIMETHICONE, POLYGLYCERYL-4 ISOSTEARATE, DISTEARDIMONIUM HECTORITE, TRIMETHYLSILOXYSILICATE, MICA, C9-12 ALKANE, SODIUM CHLORIDE, SILICA, SORBITAN OLIVATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, SODIUM DEHYDROACETATE, ALUMINUM HYDROXIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, BISABOLOL, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LAUROYL LYSINE, DIPOTASSIUM GLYCYRRHIZATE, TOCOPHERYL ACETATE, NIACINAMIDE, SODIUM HYALURONATE, MARIS AQUA, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, PRUNUS ARMENIACA FRUIT EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID, PALMITOYL TRIPEPTIDE-5, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, CUCURBITA PEPO SEED EXTRACT, SORBIC ACID, +/-: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.