Home
Kujdesi i lëkurës
Essentials
Essentials Krem i Ftohtë me Vitaminë E, Vaj Canola & Gjalpë Kakao

Përshkrim

Herë pas here lëkura ka nevojë për mbrojtje shtesë dhe hidratim të thellë. Essentials Cold Cream është zhvilluar për të kompensuar thatësinë sezonale. Ky krem i ftohtë shumëfunksional dhe thellësisht ushqyes, fshin lëkurën dhe e mbron atë nga moti i ashpër. Formula e saj me veprim të trefishtë përmban vitaminë E, vaj kanola dhe gjalpë kakao, të provuara se përmirësojnë hidratimin e thellë të lëkurës, duke e lënë lëkurën të mbrojtur dhe të hidratuar rehat – gjatë gjithë ditës dhe gjithë natës.


Aplikojeni në fytyrë dhe trup sipas nevojës. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe për të gjithë familjen. I testuar dermatologjikisht. Pa parabenë.

Masazhojeni butësisht në lëkurën e thatë, duke shmangur zonën e syve. Riaplikoni sipas nevojës. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës dhe për të gjithë familjen. Përdoreni në fytyrë, trup, njolla të vogla të thata.

Ndryshimet sezonale mund të prishin barrierën e lëkurës, duke dobësuar mbrojtjen e saj natyrore dhe duke e lënë lëkurën të thatë në mënyrë të pakëndshme. Gjalpi i kakaos është një agjent i shkëlqyer për zbutjen e lëkurës me veti mbrojtëse dhe hidratuese që ndihmojnë në zbutjen e lëkurës tuaj, duke e bërë atë një përbërës ideal për të kompensuar thatësinë sezonale - për këdo që ka nevojë për hidratim shtesë.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ISONONYL ISONONANOATE, GLYCERIN, MYRISTYL MYRISTATE, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, RICINUS COMMUNIS SEED OIL, STEARETH-21, STEARETH-2, SODIUM POLYACRYLATE, CERA ALBA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, STEARIC ACID, PROPANEDIOL, PALMITIC ACID, HYDROGENATED CASTOR OIL, CANOLA OIL, TOCOPHERYL ACETATE, COPERNICIA CERIFERA CERA, ARACHIDIC ACID, LAURIC ACID, MYRISTIC ACID, PARFUM, BENZYL ALCOHOL, DISODIUM EDTA, THEOBROMA CACAO SEED BUTTER, CAPRYLHYDROXAMIC ACID
Prezantojmë një gamë të produkteve të buta për pastrim të përsosura për tërë familjen. Formula me aksion të trefishtë me përbërës esencial si Vitamina E për të ndihmuar në mbrojtje dhe hidratim të lëkurës. Shijoni përfitimet e shumëfishta me çdo produkt në gamë.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.