Home
Maska të tjera
Pure Skin
Pure Skin Dual Action Maskë për Fytyrë

Përshkrim
Lëreni pikat e zeza dhe njollat ​​e shëmtuara në pluhur, me një maskë interesante për fytyrën me 2 hapa që përdor të ftohtin për të shkrirë papastërtitë, për të minimizuar poret dhe për t'ju dhënë një fytyrë të freskët dhe të pastër!


Frymëzuar nga trajtimi juaj i preferuar me avull spa, kjo maskë e dyfishtë për fytyrën është zhvilluar duke përdorur Detect Technology me Acid Salicilik dhe e formuluar posaçërisht me përbërës pastrues, eksfolues dhe ushqyes të tillë si Kaolin Clay dhe superfruta Noni për t'i dhënë lëkurës suaj një nxitje pastruese. Procesi me dy hapa luan me temperaturën dhe fillon me një maskë vetë-ngrohëse që ngroh lëkurën tuaj për të stimuluar qarkullimin e gjakut dhe për të hapur poret tuaja, në mënyrë që të zbusë dhe nxjerrë papastërtitë, vajin dhe papastërtitë e tjera. Maska freskuese freskuese thith papastërtitë e mbetura, shtrëngon poret dhe ftoh lëkurën tuaj - duke ju lënë me fytyrën e pastër që njihni dhe e doni. Shkoni përpara dhe vini fytyrën tuaj më të mirë përpara!


Testuar dermatologjikisht.

Hapi i parë: maskë me avull
1. Në mënyrë që të merrni efektin më të mirë, filloni duke pastruar lëkurën tuaj, duke përdorur Pastruesin tuaj të preferuar Pure Skin.
2.Masazhoni një shtresë të trashë të Avullit Maskë mbi fytyrën tuaj duke përdorur lëvizje të vogla rrethore për 2 minuta. Sigurohuni që të shmangni zonën e ndjeshme të syve.
3. Lëreni maskën të veprojë për 3 minuta - gjatë kësaj kohe, mund të shfrytëzoni rastin të meditoni, të shtriheni pak, ose ndoshta të përqendroheni në një pjesë tjetër të rutinës tuaj, siç janë pikturimi i thonjve ose larja e flokëve. Zgjedhja është e juaja!
4. Shpëlajeni maskën duke përdorur ujë të ngrohtë dhe ndjeni se si funksionon produkti për të pastruar thellë poret!
5.Lyejeni butësisht lëkurën duke përdorur një peshqir të pastër.

Hapi i dëtë: Maska e ftohtë
1. Vendosni një shtresë të trashë të Cool Mask mbi fytyrën tuaj, duke u siguruar që të shmangni zonën e ndjeshme të syve.
2.Lëreni maskën të veprojë për 10 minuta - mund të vendosni një kohëmatës dhe të merrni këtë kohë për t'u çlodhur dhe relaksuar. Provoni të bëni një yoga, duke e bërë veten një meze të lehtë të shëndetshme, ose duke ngritur këmbët për një moment
3. Shpërlajeni me ujë të ftohtë.
4. Thajeni butësisht.
5.Ndiqni me tonerin tuaj të preferuar dhe kremin hidratues.

Ndiqni këtë rutinë 1-3 herë në javë. Mund të aplikohet në të gjithë fytyrën ose vetëm në zonën tuaj T, në varësi të nevojave tuaja.


E rëndësishme Shmangni zonën e syve. Mos aplikoni në lëkurë të dëmtuar ose të thyer. Ndjesitë e një shpimi gjilpërash dhe ngrohjeje janë normale dhe priten për shkak të natyrës së produkteve. Nëse ndonjë shqetësim përjetohet dhe vazhdon, ju lutemi ndërpreni përdorimin e produkteve.
Noni Manaferra

Ky superfrut ka veti shëruese dhe rinovuese që ju ndihmojnë të mbani ju dhe lëkurën tuaj të shëndetshme. Në maskën e ngrohjes, ndihmon në shtresimin e lëkurës së vdekur dhe rregullimin e prodhimit të sebumit. Në maskën ftohëse, ndihmon në kushtëzimin e lëkurës, falë sheqernave dhe vitaminave natyrore të manaferrës.


Argjile Kaoline:


Ky mineral argjilor i ndodhur natyrshëm ka veti super thithëse dhe pastruese të thella, ndërsa është gjithashtu i butë me lëkurën, gjë që e bën atë ideal për të gjitha llojet e lëkurës në heqjen e shkëlqimit. Në këtë Maskë për Fytyrën, Kaolina Balta përdoret për të nxjerrë papastërtitë nga poret dhe për të pastruar thellë lëkurën.


Zbuloni teknologjinë me acid salicilik:

Detect Technology ruan shëndetin e lëkurës duke rregulluar prodhimin e sebumit dhe duke ekuilibruar pH e lëkurës për të kufizuar bakteret që shkaktojnë njolla. Acidi salicilik largon qelizat e vdekura të lëkurës, gjë që minimizon bllokimin e poreve dhe parandalon pikat e zeza të reja.


Të gjithë Përbërësit
GLYCERIN, AQUA, KAOLIN, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, ETHYLHEXYLGLYCERIN, LECITHIN, PARFUM, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SALICYLIC ACID, DISODIUM EDTA, UNDECYLENOYL GLYCINE, MORINDA CITRIFOLIA FRUIT EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, MALTODEXTRIN, CITRIC ACID, +/-: CI 77891
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.