Home
Pastrues
Novage+
NovAge Skinrelief Pro Resilient Pastrues Shkume

Përshkrim

Ky pastrues i butë dhe është formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme – i projektuar për të hequr në mënyrë efektive make up-in dhe papastërtitë duke respektuar pengesën e lëkurës.


HEQ MAKIJ-IN DHE papastërtitë duke ruajtur ekuilibrin e lëkurës

PASTRON ME EFEKTIVET, POR KOMFORT TË TË NJËJTËN KOHË – 91% PAJTOHEN*

E LË LËKURËN TË NDIHET TË BUTË DHE TË LEHTËSUAR – 85% PAJTOHEN*Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme!

 • Formuluar me Teknologji Ultra Calm dhe d-Panthenol
 • Surfaktantë të butë për pastrim të butë por efektiv
 • Formula e balancuar me pH
 • Nuk ka aromë, alkool ose përbërës të tjerë potencialisht reaktivë
 • Projektuar duke pasur parasysh mikrobiomën e lëkurës
 • Paketim praktik dhe higjienik me pompë
 • Konsumator dhe i testuar dermatologjikisht.

* Testi i konsumatorit.


QKA MUND TË PRITNI:

Menjëherë: Pastruesi është formuluar për të pastruar butësisht dhe në mënyrë efektive fytyrën nga grimi dhe papastërtitë duke respektuar ekuilibrin delikat të barrierës së lëkurës. Shkuma delikate dhe e ajrosur ndihet rehat në lëkurë. Lëkura lihet e freskët dhe pa ndjesi të thatë.

Me kalimin e kohës:Teknologjia Ultra Calm në formulë kontribuon në përmirësimin e kushteve të lëkurës së ndjeshme me kalimin e kohës.

Për rezultate më të mira përdorni çdo mëngjes dhe mbrëmje si pjesë e rutinës NovAge me 4 hapa.


HAPI 1: PASTROJE – PëRGADITENI PËR ABSORBIM

Pastrimi i lëkurës tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje largon papastërtitë për një shëndet të mirë të lëkurës dhe krijon kushte perfekte për të absorbuar pjesën tjetër të produkteve në rutinën tuaj.

 • Spërkateni fytyrën me ujë të ngrohtë.
 • Shpërndani një pompë me shkumë pastruese në pëllëmbën e dorës.
 • Masazhojeni butësisht në lëkurën e lagur me majat e gishtave, duke shmangur zonën e syve.
 • Shpëlajeni tërësisht me ujë të pastër.
 • Thajeni lëkurën me një peshqir të butë.
 • Aplikoni serumin dhe kremin hidratues sa më shpejt të jetë e mundur pas pastrimit.

Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me Teknologji Ultra Calm dhe d-Panthenol.


TEKNOLOGJIA ULTRA CALM

Teknologjia Ultra Calm është një aktiv natyral, i cili punon në nivele të shumta për të rivendosur gjendjen optimale të lëkurës së ndjeshme.

 • Ajo qetësonlëkurën e irrituar duke çaktivizuar përgjigjet inflamatore ndaj irrituesve.
 • Ajo rikthen hidratimin duke rritur nivelet e NMF (faktorët natyralë hidratues) në barrierën e lëkurës, të cilat tërheqin dhe mbajnë ujin.
 • Ajo forcon lëkurën duke optimizuar organizimin e qelizave të korneociteve dhe lipideve jashtëqelizore për një ndërtim të ngushtë dhe të sigurt.
 • Ajo ndihmon rebalansimin e mikrobiotës sëlëkurës duke penguar formimin e biofilmave të padëshiruar në sipërfaqen e lëkurës.

D-PANTHENOL

D-Panthenol - i njohur gjithashtu si provitamin B5 - është një aktiv me peshë të ulët molekulare që mund të kalojë lehtësisht barrierën e lëkurës. Panthenoli nxit hidratimin dhe është edhe më efektiv kur kombinohet me glicerinë. Ai përmirëson funksionin e barrierës së lëkurës dhe gjithashtu mund të ndihmojë në reduktimin e shqetësimit të lidhur me lëkurën e ndjeshme.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, COCAMIDOPROPYL BETAINE, GLYCERIN, SODIUM COCOYL WHEAT AMINO ACIDS, COCO-GLUCOSIDE, PANTHENOL, HYDROXYACETOPHENONE, GLYCERYL OLEATE, LEVULINIC ACID, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, SODIUM LEVULINATE, OPHIOPOGON JAPONICUS ROOT EXTRACT, MALTODEXTRIN, TOCOPHEROL, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, LECITHIN, ASCORBYL PALMITATE
NovAge Skinrelief është gama jonë e formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Skinrelief është vërtetuar klinikisht se zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës dhe në mënyrë efektive redukton rrudhat dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Absolutisht asnjë kompromis, vetëm lëkurë që duket – dhe ndihet – bukur rinore, e qetë dhe e shëndetshme.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.