Home
Kremë nate
Novage+
NovAge Skinrelief Pro Resilient Kremë për natë

Përshkrim


Ky krem ​​ushqyes nate është i formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me Teknologjinë Ultra Calm, e cila punon për të synuar ndjeshmërinë e lëkurës dhe një përzierje natyrale lipidike të krijuar për të rimbushur pengesën e lëkurës.


PLOTËSON LËKURËN – 96% PAJTOHEN*

I FORMULUAR PËR TË RIKURTUR LËKURËN BRENDA NATËS

E LËN LËKURËN TË QETËSUAR PARA SE TË SHKONI TË FLINI– 93% PAJTOHEN*Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme!

 • Formuluar me aktivë natyralë, të kujdesshëm
 • Projektuar duke pasur parasysh mikrobiomën e lëkurës
 • Formula e balancuar me pH
 • Jo komedogjen
 • Nuk ka aromë, alkool ose përbërës të tjerë potencialisht reaktivë
 • Shishja higjienike e pompës pa ajër mbështet formulën e vetë-ruajtjes
 • Konsumator dhe i testuar dermatologjikisht.

QKA MUND TË PRITNI:

Mnejëherë: Tekstura me gjalpë ndihet e pasur dhe ushqyese për t'u aplikuar. Lëkura ndihet e butë, e qetë dhe e rehatshme për kohën e gjumit. Rimbush barrierën e lëkurës gjatë gjumit.

Me kalimin e kohës:Formuluar për të optimizuar gjendjen e barrierës së lëkurës dhe për të lehtësuar ndjeshmërinë e lëkurës, për të reduktuar shfaqjen e linjave dhe rrudhave të imta dhe për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës.

* Testuar nga konsumatori.

Për rezultate më të mira aplikojeni çdo mbrëmje si pjesë e rutinës NovAge.


HAPI 4: lLAGËSHTIIMI - PLOTËSOJE DHE MBROJE

Si produktet më të trasha në rutinën tuaj, kremrat e ditës dhe të natës ofrojnë shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin - dhe bëjnë punë shumë të ndryshme, kështu që ju keni nevojë për të dyja. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët e ditës; kremi i natës është krijuar për të rikthyer, rimbushur dhe bllokuar lagështinë gjatë gjumit.


 • Aplikojeni pas serumit në mbrëmje.
 • Shpërndani një pompë kremi.
 • Krem me pika në ballë, hundë, faqe dhe mjekër.
 • Lyejeni butësisht ose masazhoni kremin në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë derisa të përthithet.
 • Shmangni zonën e syve.

Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me Teknologji Ultra Calm dhe Lipide Natyrale.


TEKNOLOGJI ULTRA QETE

Teknologjia Ultra Calm është një natyral aktiv, i cili punon në nivelet e duhura për të rivendosur gjendjen optimale të ndjeshme.

 • Ajo qetësonlëkura e irrituar duke çaktivizuar përgjigjet inflamatore ndaj irrituesve.
 • Ajo rikthen hidratimi duke rritur nivelet e NMF (faktorët natyralë hidratues) në barrierën e lëkurës, të cilat tërheqin dhe mbajnë ujin.
 • Ajo forcon lëkurën duke optimizuar organizimin e qelizave të korneociteve dhe lipideve jashtëqelizore për një ndërtim të ngushtë dhe të sigurt.
 • Ajo ndihmon rebalansimin mikrobiota e lëkurës duke penguar formimin e biofilmave të padëshiruar në sipërfaqen e lëkurës.

LIPIDE NATYRORE

Një nga cilësitë më të rëndësishme të barrierës së lëkurës është shtresa lipidike - një matricë yndyrash të veçanta që lidh qelizat e lëkurës së bashku në një strukturë të ngushtë, të rregullt dhe të fortë, e ngjashme me mënyrën se si llaçi mban së bashku tullat e një muri. Kjo shtresë lipidike është thelbësore për lëkurë të shëndetshme dhe rinore, por shpesh dëmtohet në lëkurën e ndjeshme dhe gjithashtu zvogëlohet me kalimin e moshës. Kur shtresa lipidike është e dëmtuar, e gjithë pengesa rrezikohet: uji mund të largohet më lehtë nga lëkura dhe agresorët mund të hyjnë gjithashtu më lehtë në lëkurë. Një pengesë e dëmtuar e lëkurës do të duket e ashpër, e thatë dhe e shurdhër mund të jetë e prirur për skuqje, shpërthime dhe acarim. Kremi i natës NovAge Skinrelief është formuluar me një përzierje të lipideve natyrale imituese të lëkurës, duke përfshirë gjalpin Shea dhe vajin suedez të tërshërës. Skin-mimetic do të thotë se ata kanë një strukturë molekulare shumë të ngjashme me lipidet e prodhuara natyrshëm nga lëkura. Këto vajra ndihmojnë në rivendosjen dhe ruajtjen e integritetit të barrierës së lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, OLEA EUROPAEA FRUIT OIL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE CITRATE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, AVENA SATIVA KERNEL OIL, CERA ALBA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, OPHIOPOGON JAPONICUS ROOT EXTRACT, CETEARYL ALCOHOL, CETEARYL GLUCOSIDE, SORBITAN OLIVATE, HYDROXYACETOPHENONE, LECITHIN, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, MALTODEXTRIN, TOCOPHERYL ACETATE
NovAge Skinrelief është gama jonë e formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Skinrelief është vërtetuar klinikisht se zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës dhe në mënyrë efektive redukton rrudhat dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Absolutisht asnjë kompromis, vetëm lëkurë që duket – dhe ndihet – bukur rinore, e qetë dhe e shëndetshme.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.