Home
Kremë për sy
Novage+
NovAge Skinrelief Pro Resilient Kremë për sy

Përshkrim

Ky krem ​​për sytë kundër plakjes është i formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me tre përbërës të veçantë:

 • Teknologjia Ultra Calm, për të qetësuar dhe qetësuar lëkurën e ndjeshme dhe për të përmirësuar gjendjen e lëkurës
 • DermaLift Active, për të reduktuar rrudhat dhe për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës
 • Teknologjia EyeRevive, për të reduktuar rrathët e zinj dhe fryrjen.

ZBUT, FTOH DHE REHATONON ZONËN E SYVE MËNJËHERË– 88% PAJTOHEN*

PËRMIRËSON SHENJAT E PLAKJES RRETH ZONËS SË SYVE – 78% PAJTOHEN*

Zvogëlon PARAQITJEN E RRETHIT TË ERRËT DHE FRYRJEN


Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme!

 • Formuluar me teknologjinë Ultra Calm, DermaLift Active dhe Teknologjinë EyeRevive
 • Projektuar duke pasur parasysh mikrobiomën e lëkurës
 • Formula e balancuar me pH
 • Nuk ka aromë, alkool ose përbërës të tjerë potencialisht reaktivë
 • Paketimi higjenik i pompës pa ajër mbështet formulimin e vetë-ruajtjes
 • Konsumator dhe i testuar dermatologjikisht.

QKA PRISNI:

Menjëherë: Përthithet lehtësisht në lëkurë. Hidraton dhe freskon menjëherë zonën e syve duke e lënë lëkurën të ndjehet e freskët, e qetë dhe rehati*.

Me kalimin e kohës: Redukton shfaqjen e rrathëve të zinj dhe fryrjes, zvogëlon rrudhat e këmbëve të gjelit dhe rrudhat poshtë syve dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës në zonën e syve*.

* Testuar nga konsumatori.

Për rezultate më të mira përdorni çdo mëngjes dhe mbrëmje si pjesë e rutinës NovAge me 4 hapa.


HAPI 2: SYTË - FOKUSI TE SYTË

Sytë tuaj janë fokusi kryesor i fytyrës suaj. Ato tregojnë gjithashtu kur jeni të lodhur dhe janë vendi i parë ku ka gjasa të keni rrudha. Kjo për shkak se lëkura rreth syve është shumë më e hollë se pjesa tjetër e fytyrës. Kremrat e syve kanë tekstura më të lehta, janë pa aroma dhe përmbajnë sasinë e duhur të përbërësve aktivë për të synuar nevojat e veçanta të zonës së syve si vijat, ënjtjet dhe rrathët e errët.


 • Aplikojeni në lëkurë të pastër.
 • Shpërndani një pompë kremi – kjo është e mjaftueshme për të dy sytë.
 • Krem me pika përgjatë kockës orbitale poshtë secilit sy.
 • Prekni butësisht në lëkurë me majën e gishtit derisa të përthithet.
 • Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.

Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me teknologjinë Ultra Calm, DermaLift Active dhe EyeRevive.


TEKNOLOGJI ULTRA CALM

Teknologjia Ultra Calm është një aktiv natyral, i cili punon lëkura e irrituar duke çaktivizuar përgjigjet inflamatore ndaj irrituesve.në nivele të shumta për të rivendosur gjendjen optimale të lëkurës së ndjeshme.

 • Ajo qetësonlëkurën e irrituar duke çaktivizuar përgjigjhet inflamatore ndaj irrituesve.
 • Ajo rikthenhidratimi duke rritur nivelet e NMF (faktorët natyralë hidratues) në barrierën e lëkurës, të cilat tërheqin dhe mbajnë ujin.
 • Ajo forcon lëkurën duke optimizuar organizimin e qelizave të korneociteve dhe lipideve jashtëqelizore për një ndërtim të ngushtë dhe të sigurt.
 • Ajo ndihmon ribalansonmikrobiotën e lëkurës duke penguar formimin e biofilmave të padëshiruar në sipërfaqen e lëkurës.

DERMALIFT AKTIV

DermaLift Active është një aktiv natyral, i cili u zgjodh sepse ofron stimulim të kolagjenit dhe elastinës si retinol, por pa problemet tipike të tolerancës së lëkurës. DermaLift Active është vërtetuar in vitropër të rritur kolagjenin me 63% dhe është vërtetuar klinikisht in vivopër të reduktuar sorrat

rrudhat e këmbëve dhe përmirësojnë elasticitetin e lëkurës.


DermaLift Active është një përbërës "i ricikluar" dhe me burim të qëndrueshëm, i nxjerrë nga pemët Rambutan të kultivuara në kopshte të certifikuara me organikë në Vietnam. Kjo formë e fuqishme e polifenolit, korilagina, merret nga gjethja përmes ekstraktimit në ujë dhe përqendrohet. Ky proces mundëson që DermaLift Active të japë rreth 15 herë më shumë përqendrim të koraliginit sesa është i pranishëm në fletën origjinale.


TEKNOLOGJIA E RINGJALLJES SËSYRIT

EyeRevive Technology është një aktiv multifunksional që kombinon ekstraktet e fuqishme, të pasura me polifenol nga dy lule të bardha - Jasemini Arabik dhe Murriz. Është projektuar për të reduktuar rrathët e zinj dhe fryrjen nën sy, të cilat mund të shfaqen kur produktet e gjakut, përfshirë pigmentin e verdhë-portokalli, bilirubin, ikin nga enët e dobësuara të gjakut dhe grumbullohen në indet përreth, si dhe nga prodhimi i tepërt i melaninës. Eye Revive është shfaqur in vitro

për të ulur përshkueshmërinë vaskulare – e cila lidhet me muret më të forta të enëve të gjakut. Teknologjia EyeRevive është shfaqur in vivo

për të reduktuar rrathët e zinj brenda 14 ditëve∆2.


∆2 Përbërës aktiv i testuar klinikisht.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BETAINE, CETEARYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE CITRATE, PROPANEDIOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, OPHIOPOGON JAPONICUS ROOT EXTRACT, CRATAEGUS MONOGYNA FLOWER EXTRACT, NEPHELIUM LAPPACEUM LEAF EXTRACT, GLYCERYL CAPRYLATE, CARBOMER, SQUALANE, MALTODEXTRIN, SODIUM HYDROXIDE, JASMINUM SAMBAC FLOWER EXTRACT, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, CAPRYLHYDROXAMIC ACID
NovAge Skinrelief është gama jonë e formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Skinrelief është vërtetuar klinikisht se zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës dhe në mënyrë efektive redukton rrudhat dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Absolutisht asnjë kompromis, vetëm lëkurë që duket – dhe ndihet – bukur rinore, e qetë dhe e shëndetshme.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.