Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge Skinrelief Pro Resilient Serum

Përshkrim

Ky serum kundër plakjes është i formuluar posaçërisht me aktivë të koncentruar të krijuar për të lehtësuar kushtet e lidhura me lëkurën e ndjeshme, së bashku me përfitimet kundër plakjes. E lë lëkurën të ndjehet e butë, e qetë dhe e kujdesshme.


 • Teknologjia Ultra Calm synon nevojat e lëkurës së ndjeshme
 • DermaLift Active punon si retinoli për të synuar plakjen e lëkurës

CALMS, RELIEVES AND SOOTHES STRESSED SKIN INSTANTLY – 87% AGREE*

IMPROVES SKIN’S ROUGH TEXTURE INSTANTLY - 87% AGREE*

SPECIALLY FORMULATED FOR SENSITIVE SKIN WITH CLINICALLY-PROVEN SKIN-CALMING & ANTI-AGEING ACTIVES

QETËSON, LEHTËSON DHE ZBUTË LËKURËN E MËNJËHERË – 87% PAJTOHEN*

PËRMIRËSON TEKSTURËN E LËKURËS MËNJËHERË - 87% PAJTOHEN*

FORMULUAR VEÇANËRISHT PËR LËKURËT E NDJESHME , TË VËRTETUAR KLINIKisht ,SI qetësues dhe kundër plakjes së lëkurës



Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme!

 • Formuluar me aktivë natyralë, të kujdesshëm
 • Projektuar duke pasur parasysh mikrobiomën e lëkurës
 • Formula e balancuar me pH
 • Jo komedogjen
 • Nuk ka aromë, alkool ose përbërës të tjerë potencialisht reaktivë
 • Paketimi higjenik i pompës pa ajër mbështet formulimin e vetë-ruajtjes
 • Konsumator dhe i testuar dermatologjikisht.

ÇKA PRISNI:

Menjëherë:Serumi për ribalancimin e lëkurës ndihet i lehtë dhe freskues pas aplikimit Ai rrëshqet pa probleme mbi lëkurë dhe përthithet lehtësisht për t'i lënë lëkurës një ndjenjë qetësie, qetësie dhe kujdesi menjëherë. Punon për të optimizuar lëkurën për të absorbuar kremin e ditës ose të natës.

Me kalimin e kohës:Serumi është formuluar me teknologjinë Ultra Calm për të rritur elasticitetin e lëkurës dhe për të reduktuar ndjeshmërinë e lëkurës, ndërsa DermaLift Active natyrale e ngjashme me retinolin është projektuar për të reduktuar rrudhat dhe për të përmirësuar qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës.

* Testuar nga konsumatori.

Për rezultate më të mira aplikojeni në mëngjes dhe në mbrëmje si pjesë e rutinës NovAge me 4 hapa.


HAPI 3: RRITJE - AKTIVIZO FUQINË TUAJ

Të mbushura me aktivë në një strukturë të lehtë, serumet janë përforcuesi i rutinës suaj, të krijuar për t'u aplikuar para kremrave tuaj të ditës dhe të natës. Struktura e lëngshme e serumit është krijuar për t'u përthithur dhe për të dhënë hidratim dhe aktivë shpejt dhe me efikasitet.

 • Shpërndani një pompë serumi.
 • Serum me pika në ballë, hundë, faqe dhe mjekër.
 • Masazhojeni butësisht në lëkurë duke përdorur lëvizje të vogla rrethore.
 • Shmangni zonën e syve.

Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me Teknologji Ultra Calm, DermaLift Active dhe vitaminë E.


TEKNOLOGJI ULTRA CAM

Teknologjia Ultra Calm është një aktiv natyral, i cili punon në nivele të shumta për të rivendosur gjendjen optimale të lëkurës së ndjeshme.

 • Ajo qetëson lëkurën e irrituar duke çaktivizuar përgjigjet inflamatore ndaj irrituesve.
 • Ajo rikthenhidratimin duke rritur nivelet e NMF (faktorët natyralë hidratues) në barrierën e lëkurës, të cilat tërheqin dhe mbajnë ujin.
 • Ajo forconlëkurën duke optimizuar organizimin e qelizave të korneociteve dhe lipideve jashtëqelizore për një ndërtim të ngushtë dhe të sigurt.
 • Ajo ndihmon ribalansonmikrobiotën e lëkurës duke penguar formimin e biofilmave të padëshiruar në sipërfaqen e lëkurës.

DERMALIFT AKTIV

DermaLift Active është një aktiv, i cili u zgjodh sepse ofron stimulim të kolagjenit dhe elastinës si retinol, por pa probleme tipike të tolerancës së natyrës. DermaLift Active është vërtetuar in vitropër të rritur kolagjenin me 63% dhe është vërtetuar klinikisht in vivopër të reduktuar rrudhat e këmbëve të sorrës dhe për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës.

DermaLift Active është një përbërës "i ricikluar" dhe me burim të qëndrueshëm, i nxjerrë nga pemët Rambutan të kultivuara në kopshte të certifikuara me organikë në Vietnam. Kjo formë e fuqishme e polifenolit, korilagina, merret nga gjethja përmes ekstraktimit në ujë dhe përqendrohet. Ky proces mundëson që DermaLift Active të japë rreth 15 herë më shumë përqendrim të koraliginit sesa është i pranishëm në fletën origjinale.


VITAMINA E

Vitamina E është një vitaminë e tretshme në yndyrë që ndihmon në mbrojtjen kundër dëmtimit të radikaleve të lira. Kryesisht ndihmon në parandalimin e oksidimit të lipideve të murit qelizor, i cili është një tipar kyç për të ndihmuar në ruajtjen e integritetit të barrierës së lëkurës dhe rrjedhimisht gjendjes së hidratuar të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, DICAPRYLYL CARBONATE, BETAINE, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, TOCOPHERYL ACETATE, LECITHIN, OPHIOPOGON JAPONICUS ROOT EXTRACT, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, MALTODEXTRIN, DISODIUM EDTA, NEPHELIUM LAPPACEUM LEAF EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE
NovAge Skinrelief është gama jonë e formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Skinrelief është vërtetuar klinikisht se zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës dhe në mënyrë efektive redukton rrudhat dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Absolutisht asnjë kompromis, vetëm lëkurë që duket – dhe ndihet – bukur rinore, e qetë dhe e shëndetshme.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.