Home
Aroma
Giordani Gold
Giordani Gold Essenza Blossom Parfum

Përshkrim

Bizhuteritë më të mira në jetë ju japin një ndjenjë të caktuar - luksoze dhe të veçantë, ato mbajnë një fuqi që ju merr frymën dhe ngre aurën tuaj nga momenti që prekin lëkurën tuaj.


Nxjerr elegancën bashkëkohore me aromën e re të thesarit, Giordani Gold Essenza Blossom Parfum. Krijuar me zemrën e Blossom Orange ju e dini dhe e doni, të ndërthurur luksozisht me Camellia delikate dhe Jasmine të pasur për të krijuar Marrëveshjen e çmuar Rose Gold. Prekja e ngrohtë dhe sensuale e mbarimit, për të amplifikuar dhe ngritur veten ashtu si jeni.


I mbyllur në mënyrë të hollë në shishen ikonike të zbukuruar me detaje të vërteta prej ari 18 karatësh, zbuloni këtë xhevahir të lakmuar Parfum.

Vendosni aromën në pikat e pulsit, qafës ose duarve dhe të trupit tuaj.

Hapja me ëmbëlsinë e gjelbër të dardhës dhe mandarinës me lëng, lulëzon një buqetë me shkëlqim dhe të pasur me lule të bardha. Marrëveshja delikate e butë Camellia Celebratissima ndërthuret me lulet portokalli të ndjeshme dhe jaseminën e pasur, duke krijuar një bukuri të ndritshme diellore që ndërthuret me luks si ari i çmuar. Ngrohur me nota tërheqëse të vaniljes dhe miskut.


Familja e aromave

White Floral


Notat bazë

Camellia Celebratissima Accord


Notat e aromës

E njohur si "lulja e luksit", lulja Camellia ka një pamje të hollë zbukuruese dhe një aromë delikate të rrumbullakosur. Kjo Marrëveshje shpreh butësinë e Camellia, duke sjellë një cilësi të butë në Parfum. Kultivuar për herë të parë në Pallatin Mbretëror Coserta në Toskanë, varieteti i zbukuruar "Celebratissima" mishëron festë dhe luks.

Notat kryesore

Top note: Pear, Mandarin, Jasmine Sambac

Heart note: Camellia Celebratissima Accord, Orange Blossom Essenza, Ylang Tahiti

Base note: Vanilla, Ambrox, Musk

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., PARFUM, AQUA, BENZYL SALICYLATE, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, LINALOOL, GERANIOL, HEXYL CINNAMAL, CITRAL, ISOEUGENOL, FARNESOL, BENZYL ALCOHOL, BENZYL BENZOATE, EUGENOL, CITRONELLOL
 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.