Home
Aroma
Signature
Signature Parfum për Femra

Përshkrim

Përqafoni atë që jeni me të vërtetë me Signature Parfum për të, aromën e përjetshme por moderne që bën një përshtypje elegante Signature që zgjat.


E krijuar nga mjeshtri i parfumierit Olivier Cresp dhe djali i tij Sebastien, Piperi rozë i gazuar sjell një aspekt të shkëlqyeshëm në këtë aromë bukuroshe femërore, ndërsa Fleur de Lavande lulëzon me nuanca lulesh dhe druri. Një klasik i ri modern i destinuar të bëhet tradita e radhës – dhe aroma juaj autentike e firmës – ndër vite.


Zbuloni ju të vërtetën me Signature Parfum për të. Është vetëm një ju, dhe ky është nënshkrimi juaj.

Aplikoni aromën në pikat e pulsit të trupit tuaj, qafën ose kyçin e dorës.

Notat e gazuara dhe shumëngjyrëshe të Grejpfrutit Pink dhe Rhubarb përzihen me Piper Pink të gazuar për të hapur aromën me një spërkatë të ndritshme. Ndërsa zemra e lules lulëzon, një buqetë femërore e punuar rreth Fleur de Lavande sjell një ndjesi të butë pluhuri, me tuberose, Freesia dhe Orris. Shënimet e ngrohta dhe kremoze të drurit të Fasules Tonka, Sandalwood dhe Amber lënë një përshtypje ngushëlluese, elegante të Nënshkrimit që mbetet.


Familja e aromave

Oriental Floral


Notat bazë

Top: Rhubarb, Pink Pepper, Pink Grapefruit

Heart: Tuberose, Freesia, Orris, Fleur de Lavande

Base: Tonka Bean, Sandalwood, Amber


Notat hero

Pink Pepper

Fleur de Lavande


Piper rozë, mjeshtëri bashkëkohore

Shënimi i heroit në Nënshkrimin për të dhe për të, Pink Pepper i lidh këto dy parfume me një aromë nënshkrimi të gazuar. Manaferrat e kuq rozë janë pikantë dhe shkumëzues, të gazuar me thekse aromatike dhe agrume. Marrë nga nxjerrja e CO2 - sot, një nga proceset më të përparuara, të sigurta dhe të qëndrueshme - ky përbërës sjell modernizëm si në teknikën e aromës ashtu edhe novatore.


Fleur de Lavande, një freski e re femërore

Një notë klasike e përdorur në kompozimet e aromave të bukura, Fleur de Lavande sjell një ndjenjë të freskët aromatike në këtë Parfum Signature për të. Lulet e livandës janë të shumëanshme në aromë, me nuanca lulesh, barishtore, drunore dhe pak fruta. Lavender është emblematike me Jugun e Francës, ku fushat me lule blu rriten në kushte të thata, shkëmbore dhe me diell para korrjes së Vjeshtës.

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., PARFUM, AQUA, LIMONENE, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, CITRONELLOL, HYDROXYCITRONELLAL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, COUMARIN, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, HEXYL CINNAMAL, CINNAMYL ALCOHOL, CITRAL, BENZYL BENZOATE, GERANIOL, FARNESOL, BENZYL CINNAMATE, EUGENOL, BENZYL ALCOHOL, ISOEUGENOL, PHENOXYETHANOL, CI 17200, CI 19140
Përqafoni ju të vërtetën me krenari dhe besim me Parfumet Signature. Është vetëm një si ju – dhe ky është nënshkrimi juaj.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.