Home
Pastrues
Novage+
NovAge Vaj Pastrues për Fytyrë

Përshkrim

Vaj pastrues ushqyes që eliminon sebumin e tepërt, produktet me bazë vaji dhe papastërtitë e tjera duke përfshirë grimcat e ndotjes. Lë lëkurën të ndjehet e lëmuar, e hidratuar dhe e freskuar. Transformohet me ujë në një emulsion qumështi të shpëlarë. Mund të përdoret gjithashtu para pastruesit me bazë uji për një pastrim të fuqishëm të dyfishtë. Me Vaj natyror aguliçe. Ngjyrues, aromë dhe pa vaj mineral. Testuar nga ana okulmologjike dhe nga konsumatori.


  • Shkrihet në mënyrë të menjëhershme lëvozhgën dhe make up madje edhe ujin - 96% dakord *
  • Shpëlarje SHPEJT SHPEJT - - 100% Pajtohen *
  • *Ushqen dhe e le lekuren komplekse me njdenjen e lageshtise 97% pajtohen
  • Formuluar per te mos lene yndyren e tepert

*testuar ne konsumatorë.


A me duhet pastrim i dyfishtë?

Pastruesit me bazë vaji heqin papastërtitë e bazuara në vaj - madje edhe ato kokëforta si SPF, përbërjen e papërshkueshme nga uji, grimcat e ndotjes dhe sebumin e tepërt në mënyrë më efektive. Make-up-i i hequr dobët dhe papastërtitë e tjera vajore kontribuojnë në bllokimin e poreve dhe njollave. Kur ndieni se lëkura juaj ka nevojë për një raund shtesë pastrimi, mund të ndiqni pastruesin e vajit me një pastrues me bazë uji për të mundësuar një pastrim më të plotë - i cili në fund të fundit ndihmon në maksimizimin e përthithjes së serumit dhe lagështuesve tuaj.

  • Shpërndani një ose dy pompa pastruese vaji në duart tuaja.
  • Vendoseni në lëkurë të thatë. Rrëshqiteni mbi tërë fytyrën tuaj, me sy të mbyllur dhe masazhojeni butësisht, por plotësisht. Nëse keni një Zonë T me vaj, përqendrohuni më shumë në këtë zonë.
  • Lagni duart me pak ujë të ngrohtë dhe vazhdoni të masazhoni lëkurën tuaj derisa i gjithë vaji të emulgohet në një locion të bardhë qumështi.
  • Shpëlajeni tërësisht me ujë të pastër dhe të ngrohtë.

Përdorni në mëngjes dhe mbrëmje. Për një pastrim të dyfishtë, ndiqni me pastruesin tuaj të zakonshëm.

VAJ PRIMROSE

Vendas në Amerikën e Veriut, Evening Primrose ka një trashëgimi të gjatë dhe të pasur si një përbërës zbutës dhe qetësues i lëkurës. Vaji i çmuar i artë që jep përmban një përqendrim jashtëzakonisht të lartë të acidit gama-linoleik - një acid yndyror thelbësor Omega-6. Jashtëzakonisht ushqyes dhe i kujdesshëm, dihet se ndihmon në zvogëlimin e humbjes së lagështisë, qetësisë dhe qetësisë, duke ndihmuar në mbajtjen e lëkurës të kushtëzuar, të mbrojtur dhe të kujdesur.


TEKNOLOGJIA E PASTRIMIT TE VAJIT

Vaji për Pastrimin e Fytyrës NovAge është formuluar me një përzierje vajrash, përfshirë vajin natyror të Agrumit, së bashku me një surfaktant të butë. Vaji rrëshqet lehtë dhe lehtë mbi lëkurë dhe, kur bie në kontakt me ujin, shndërrohet në një locion qumështi, i cili shpëlahet lehtësisht së bashku me papastërtitë, për ta lënë lëkurën të ndjehet bukur dhe e butë.

Të gjithë Përbërësit
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, OCTYLDODECANOL, PEG-20 GLYCERYL TRIISOSTEARATE, CANOLA OIL, ISOPROPYL PALMITATE, OENOTHERA BIENNIS OIL, TOCOPHERYL ACETATE

NOVAGE+. FUQIZUAR NGA SHKENCA. TË FUQIZON TË JESH MË SË MIRI.

  Novage+ ofron një seri të avancuar shkencërisht të kujdesit për lëkurën, të krijuara për të korrigjuar dhe ngadalësuar shenjat e plakjes. Çdo gamë mundësohet nga teknologji inovative dhe ekstrakte të qelizave bimore, dhe përshtatet për të përmbushur nevojat në ndryshim të lëkurës tuaj gjatë gjithë jetës me rezultate të vërtetuara klinikisht. Që nga shenjat e para të plakjes deri tek ato me lëkurë më të pjekur, me Novage+ ju mund të shijoni lëkurën rinore dhe me pamje të shëndetshme në çdo moshë. 

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.