Home
Aroma
Eclat
Eclat Nuit Ujë i parfumuar për Femra

Përshkrim

Përjetoni sensualitetin më të lartë të netëve pariziane me Eclat Nuit for Her, Ujë i Parfumuar të sofistikuar që kap joshjen e Parisit gjatë natës.


Krijuar rreth Jaseminit që lulëzon nga një buqetë me lule të bardha intensivisht të papërmbajtshme, në shumë aspekte, Patchouli për të mbushur qëndrueshmërinë deri natën vonë.


I përjetshëm, por elegant, ky Ujë Parfumi nxjerr elegancë moderne me një shteg tërheqës – kudo që ju çon nata.

Aplikoni aromën në pikat e pulsit të trupit tuaj, qafës ose kyçin e dorës.

Notat e ndritshme dhe me lëng frutash të boronicës dhe pjeshkës përzihen me Marigold me lule për të hapur aromën me një energji verbuese. Ndërsa nata evoluon, lulëzon një zemër e bardhë e papërmbajtshme me lule jasemini, duke sjellë një nënshkrim ikonik francez dhe një intensitet të pasur në buqetën femërore të Trëndafilit. Në fund të mbrëmjes, një bazë sensuale e vaniljes dhe myshkut e veshur me aspekte të thella Patchouli e mbush natën në një shteg tërheqës dhe të sofistikuar.


Familja e aromave

Chypre Floral


Notat bazë

Top: Marigold, Peach, Blueberry

Zemra: Rose, Jasmine, Rose Absolute

Bazë: Patchouli, Musk, Vanilla


Nota hero

Jasmine


Historia e notave aromatike

Frymëzuar nga Parfumeria Franceze, aromat femërore Eclat ndërtohen gjithmonë rreth një lule të bardhë. Hyjnisht femërore dhe me një aromë marramendëse të parezistueshme, Jasmine Grandiflorum Absolute është esenca e luleve të bardha. Për shekuj, ajo është konsideruar si simboli i dashurisë dhe tundimit femëror - duke e bërë atë një lule legjendare në parfumeri, e njohur për hirin dhe delikatesën e saj. Për Eclat Nuit for Her, aroma e luleve të freskëta të Jaseminit të zgjedhura me dorë u përftua përmes nxjerrjes së ftohtë të CO2. Ky proces me temperaturë të ulët u zhvillua dhe u përdor për herë të parë në Grasse, dhe nxjerr një profil më natyral të nuhatjes. Për Jasemine, ajo përforcon aspektet e frutave dhe rrit përhapjen e saj, duke zbuluar një notë lulesh me aromë shumë frute dhe pak pikante.

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., AQUA, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, LINALOOL, HYDROXYCITRONELLAL, LIMONENE, CITRONELLOL, GERANIOL, CITRAL, BENZYL BENZOATE, BENZYL ALCOHOL
Për femrën elegante dhe moderne që reflekton elegancë. Një përzierje e përsosur e klasit dhe sofistikimit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.