Home
Aromat
Eclat
Eclat Nuit Ujë i parfumuar për meshkuj

Përshkrim

Lëreni natën t'ju çojë në një prag të parezistueshëm parizian me Eclat Nuit për Të, Eau de Parfum arrestues që kap joshjen e Parisit gjatë natës.


Të krijuara rreth aromës luksoze të Lëkurës së Zezë, nuancat e errëta të buta qëndrojnë gjatë gjithë natës, të kontrastuara nga një shkëlqim i freskët.


Një aromë e sharmit francez, ky Ujë Parfumi hap dyert për lartësi të reja sensualiteti me një joshje të sofistikuar, mashkullore.

Aplikoni aromën në pikat e pulsit të trupit tuaj, qafën ose kyçin e dorës.

Notat e freskëta të agrumeve të mandarinës dhe Bergamotit shkrihen me Rozmarinën për të nxjerrë në pah një maskulinitet të shkëlqyeshëm në spërkatjen e parë, plot pritje për natën e ardhshme. I hap rrugën një zemre aromatike të barbarozës, sherebelës dhe livandës, që nxjerr një bukuri të veçantë. Përgjatë gjithë kësaj, një errësirë ​​sensuale e kontraston këtë shkëlqim, pasi anët e buta dhe të errëta të Lëkurës së Zezë zbulojnë një aromë të rafinuar me nuanca druri, tymuese dhe të ngjashme me duhanin. E shkrirë me Vetiver dhe një bazë intensive me dru, lëkura e zezë sjell një joshje të sofistikuar që lulëzon me elegancën mashkullore.


Familja e aromave

Woody Floral Spicy


Notat bazë

Top: Mandarin, Rosemary, Bergamot

Heart: Geranium, Clary Sage, Lavender

Base: Black Leather, Intense Wood, Vetiver


Notat hero

Black Leather


Historia e notave të shënuara

Frymëzuar nga parfumeria franceze, aromat mashkullore Eclat ndërtohen gjithmonë rreth lëkurës. Nga shekulli i 16-të, esencat e krijuara në Grasse u përdorën për të aromatizuar dorezat prej lëkure, duke formuar themelet e industrisë franceze të parfumeve siç e njohim sot. Për Eclat Nuit for Him, Black Leather zbulon një aromë me teksturë me nuanca druri, tymuese dhe të ngjashme me duhanin. Plot kontraste, lëkura ndihet si shtazore dhe e rafinuar; E fuqishme, por si një lëkurë e dytë prej kadifeje. Duke bashkuar lidhjet trupore të lëkurës, ngrohtësisë dhe tymit me luksin dhe elegancën, kjo notë ka një karakter veçanërisht sensual.

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., AQUA, PARFUM, HYDROXYCITRONELLAL, LINALOOL, LIMONENE, COUMARIN, CITRONELLOL, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, GERANIOL, METHYL 2-OCTYNOATE, CITRAL
Për femrën elegante dhe moderne që reflekton elegancë. Një përzierje e përsosur e klasit dhe sofistikimit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.