Home
Kremë dite
Novage+
NovAge Skinrelief Pro Resilient Kremë dite me SPF 30

Përshkrim

Krem dite kundër plakjes, i formuluar posaçërisht për t'u kujdesur dhe mbrojtur lëkurën e ndjeshme. Me teknologjinë Ultra Calm, e cila punon për të reduktuar ndjeshmërinë e lëkurës, së bashku me mbrojtjen nga ndotja dhe mbrojtjen UV SPF 30.


E DIZAJTUAR PËR TË HIDRATUAR LEKURËNI I FORMULUAR PËR TË RRITUR RREZATIMIN E LËKURËS

E PROJEKTUAR PER TE ULUR PARAQITEN E LINJAVE DHE RRUDHAVEFormuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme!
 • Formuluar me aktivë natyralë, të kujdesshëm
 • Projektuar duke pasur parasysh mikrobiomën e lëkurës
 • Formula e balancuar me pH
 • Jo komedogjen
 • Nuk ka aromë, alkool ose përbërës të tjerë potencialisht reaktivë
 • Shishja higjienike e pompës pa ajër mbështet formulën e vetë-ruajtjes
 • I testuar dermatologjikisht.

ÇFARË MUND TË PRISNI:

Menjëherë: Ndihet i lehtë dhe përthithet lehtësisht pas aplikimit me një ndjesi të pasme jo të yndyrshme. Projektuar për të lënë lëkurën rrezatuese dhe të lëmuar të mëndafshtë. Formuluar për të siguruar hidratim intensiv dhe për të mbrojtur lëkurën nga grimcat e dëmshme të ndotjes, rrezet ultraviolet dhe dëmtimet nga radikalet e lira.

Me kalimin e kohës:Formuluar me teknologjinë Ultra Calm për të rivendosur dhe optimizuar gjendjen e barrierës së lëkurës dhe për të reduktuar ndjeshmërinë e lëkurës.

Për rezultate më të mira aplikojeni çdo mëngjes si pjesë e rutinës NovAge me 4 hapa.


HAPI 4: LAGËSHTI – PLOTËSON & MBRON

As the thickest products in your routine, your day and night creams provide the final layer of active ingredients together with moisturisation - and they do very different jobs so you need both. The day cream is designed to help protect your skin from daytime aggressors; the night cream is designed to restore, replenish and lock in moisture while you sleep.


 • Apply after serum in the morning.
 • Dispense one pump of cream.
 • Dot cream onto forehead, nose, cheeks and chin.
 • Gently pat or massage cream evenly over face and neck until absorbed.
 • Avoid the eye area.

Si produktet më kryesore në rutinën tuaj, kremrat e ditës dhe të natës ofrojnë shtresën përfundimtare të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin - dhe bëjnë punë shumë të ndryshme, kështu që ju keni nevojë për të dyja. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët e ditës; kremi i natës është krijuar për të rivendosur, rimbushur dhe bllokuar lagështinë gjatë gjumit.


 • Aplikohet pas serumit në mëngjes.
 • Shpërndani një pompë kremi.
 • Krem me pika në ballë, hundë, faqe dhe mjekër.
 • Lyejeni butësisht ose masazhoni kremin në mënyrë të barabartë në fytyrë dhe qafë derisa të përthithet.
 • Shmangni zonën e syve.

Formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme me teknologjinë Ultra Calm së bashku me 3D Pollution Guard dhe SPF 30.

TEKNOLOGJI ULTRA E QETË

Teknologjia Ultra Calm është një aktiv natyral, i cili punon në nivele të shumta për të rivendosur gjendjen optimale të lëkurës së ndjeshme.

 • Ajo qetësonlëkurën e irrituar duke çaktivizuar përgjigjet inflamatore ndaj irrituesve.
 • Ajo rikthen hidratimin duke rritur nivelet e NMF (faktorët hidratues natyrorë) në barrierën e lëkurës, të cilat tërheqin dhe mbajnë ujin.
 • Ajoforcon lëkurën duke optimizuar organizimin e qelizave të korneociteve dhe lipideve jashtëqelizore për një ndërtim të ngushtë dhe të sigurt.
 • Ajo ndihmon në rebalasimin mikrobiotën e lëkurës duke penguar formimin e biofilmave të padëshiruar në sipërfaqen e lëkurës.

3D MBRON KUNDËR NDOTJES

Ndotja mund të jetë një shkas për lëkurën e ndjeshme – grimcat e ndotjes përmbajnë kimikate të cilat mund të absorbohen nga lëkura që mund të shqetësojnë funksionet normale të lëkurës. 3D Pollution Guard është një teknologji natyrale, e krijuar për të parandaluar kontaktin e grimcave të ndotjes me lëkurën. Teknologjia kombinon dy biopolimere – të nxjerra nga bimët, të cilat ndërlidhen për të formuar një strukturë të dendur, si rrjetë. Rrjeta është plotësisht e padukshme për shqisat, por praktikisht e padepërtueshme nga grimcat e dëmshme të ndotjes, duke vepruar si një lëkurë e dytë për t'i parandaluar ato të vijnë në kontakt me tuajën.


Si një përfitim dytësor, rrjeta e formuar nga 3D Pollution Guard ofron gjithashtu përfitime tensor, për të ofruar një efekt ngritës dhe forcues.

3D Pollution Guard është një teknologji natyrore biopolimeri, e cila formon një rrjetë të padukshme që vepron si një lëkurë e dytë për të ndihmuar në mbrojtjen tuaj kundër ndotjes së dëmshme.


SPF 30

Filtrat UV të përdorur në NovAge Skinrelief janë vërtetuar se ofrojnë mbrojtje SPF 30 kundër rrezatimit UVB.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PROPANEDIOL, ETHYLHEXYL SALICYLATE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, DIBUTYL ADIPATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, ETHYLHEXYL TRIAZONE, C14-22 ALCOHOLS, BETAINE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), SODIUM STEAROYL GLUTAMATE, GLYCERIN, DIMETHICONE, C12-20 ALKYL GLUCOSIDE, GLYCERYL CAPRYLATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, PEG-240/HDI COPOLYMER BIS-DECYLTETRADECETH-20 ETHER, OPHIOPOGON JAPONICUS ROOT EXTRACT, TOCOPHERYL ACETATE, DECYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, MALTODEXTRIN, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, DISODIUM EDTA, CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT, CITRIC ACID, TRIDECETH-6, PENTYLENE GLYCOL, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT, PROPYLENE GLYCOL, SILICA
NovAge Skinrelief është gama jonë e formuluar posaçërisht për lëkurë të ndjeshme. Skinrelief është vërtetuar klinikisht se zvogëlon ndjeshmërinë e lëkurës dhe në mënyrë efektive redukton rrudhat dhe përmirëson qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e lëkurës. Absolutisht asnjë kompromis, vetëm lëkurë që duket – dhe ndihet – bukur rinore, e qetë dhe e shëndetshme.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.