Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge ProCeuticals Retinol Pika Energjike

Përshkrim

Lëkura e butë dhe elastike është parë prej kohësh si një nga shtyllat e një çehre të përsosur. Por faktorët e jashtëm siç është ekspozimi në diell, i kombinuar me faktorë të brendshëm si hormonet dhe gjenetika, mund të rezultojë në shfaqjen e rrudhave dhe rënien e strukturës së lëkurës. Pikat e Energjisë së Retinolit të NovAge ProCeuticals shfaqin një serum të retinolit të kapsuluar me një nivel aktiv prej 1,1% të retinolit të kapsuluar dhe janë një shtesë e thjeshtë dhe efektive në rutinën tuaj të përditshme. Serumi punon për të zvogëluar shfaqjen e rrudhave, për të rafinuar strukturën e lëkurës, për të rivendosur rezervat e ujit të lëkurës dhe për të nxitur qarkullimin e qelizave të lëkurës - për një lëkurë më të shëndetshme, me pamje më rinore me kalimin e kohës. Në të njëjtën kohë, retinoli i mbyllur ndihmon në sigurimin e potencialit maksimal dhe përfitimeve të lëkurës. Testuar nga dermatologjikisht dhe konsumatori.

 • Vendoseni në lëkurë të pastër dhe të thatë.
 • Mbushni pikatoren me koncentrat dhe vendoseni në mënyrë të barabartë në të gjithë zonën e fytyrës dhe qafës pasi të keni përfunduar rutinën tuaj të pastrimit normal. Shmangni zonën delikate të syve. Aplikoni vetëm në mbrëmje.
 • Përfundoni duke aplikuar kremin tuaj të syve, serumin dhe kremin hidratues si normalisht.

Usage GuidanceKëshilla për përdorim

 • ︎ Për rezultate më të mira, përdorni për 4-8 javë si një regjim intensiv
 • Vendosni retinol çdo mbrëmje pas pastrimit
 • Mos harroni të aplikoni në qafën dhe dekolteazhin tuaj
 • Disa ndjesi shpimi gjilpërash ose shqetësim i lehtë është normal.

Mos e përdorni në lëkurë të thyer / dëmtuar.

Nëse ndodh acarim, ndërpriteni menjëherë përdorimin

Mos e përdorni në të njëjtën kohë me Vitaminën C


Këshilla shtesë për përdorimin:

 • Nëse dëshironi, mund ta futni retinolin në rutinën tuaj ngadalë. Retinoli mund të shkaktojë acarim. Ju mund ta përdorni produktin një herë gjatë javës së parë, dy herë (jo rresht) javën e dytë, tre herë (jo rresht) javën e tretë, dhe kështu me radhë derisa të zbuloni se lëkura juaj mësohet me aktivin e fuqishëm dhe mund të tolerojë përdorimi ditor.
 • Vendosni retinol vetëm në mbrëmje, pasi rrezet e diellit mund të ndikojnë negativisht në aktivin e fuqishëm.
 • Mbani krem ​​mbrojtës. Ky produkt mund ta bëjë lëkurën më të ndjeshme ndaj rrezeve UV, prandaj është tepër e rëndësishme të aplikoni krem ​​mbrojtës ndaj diellit dhe të kufizoni ekspozimin në diell gjatë përdorimit të retinolit.

Si ta përdorni rutinë NovAge

Këshilla për përdorim:


Për përdorim në mbrëmje:
 1. Pastrimi
Trajtimi: NovAge Proceuticals Retinol Power Drops

 1. Sytë
 2. Rritë
 3. Lagështia

Testi Patch :

A është ky produkt i përputhshëm me lëkurën time?

Të gjithë produktet NovAge ProCeuticals janë formuluar në mënyrë optimale për performancë dhe siguri. Nëse nuk jeni të sigurt se si lëkura juaj do të reagojë ndaj produktit për herë të parë, mund të bëni një provë patch për të parë se si reagon lëkura juaj ndaj produktit. Kjo bëhet duke aplikuar një sasi të vogël të produktit në një zonë të vogël të lëkurës së pastër në parakrahun tuaj të brendshëm dhe mbajeni zonën të thatë për 24 orë. Nëse vërehet ndonjë skuqje, djegie, kruarje, flluskë ose acarim në çdo kohë gjatë provës, mos e përdorni produktin.

Retinoli

Pjesë e familjes së vitaminës A, retinoli është i njohur për aftësinë e tij për të adresuar një numër shqetësimesh të lëkurës, duke përfshirë rrudhat e thella dhe strukturën e lëkurës. Funksionon duke promovuar sintezën e kolagjenit dhe qarkullimin e qelizave të lëkurës dhe duke rritur përmbajtjen e ujit dermal, për të zbutur vijat e hollë dhe rrudhat dhe për të ndihmuar në rafinimin e strukturës së lëkurës. Retinoli është shumë i ndjeshëm ndaj oksidimit, rrezeve të diellit, kushteve acidike dhe metaleve të rënda, gjë që rezulton në uljen e efikasitetit. Versioni ynë i specializuar i Retinol është kapsuluar dhe dorëzuar në lëkurë në një predhë polimerike mbrojtëse, me një shtresë të vetme, që prishet me kontaktin me lëkurën. Kjo shpërndarje e specializuar e retinolit ndihmon në maksimizimin e fuqisë dhe përfitimeve të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PROPANEDIOL, DIMETHICONE, SILICA, GLYCERIN, CELLULOSE ACETATE BUTYRATE, CETEARETH-20, SODIUM POLYACRYLATE, BENZYL ALCOHOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, TRICAPRYLIN, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, RETINOL, SODIUM HYALURONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, PHENOXYETHANOL
Sfidat e veçanta kërkojnë ekspertizë të specializuar. NovAge Proceuticals, diapazoni i ri i kujdesit për lëkurën i Oriflame i krijuar për të siguruar zgjidhje profesionale, të synuara për të zgjidhur sfidat specifike të lëkurës dhe për të arritur fytyrën ideale.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.

 

Ndani