Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge ProCeuticals 10% Vitamin C Solucion

Përshkrim

A keni filluar të vëreni ndryshimin e ngjyrës së lëkurës? Zgjidhja e Vitaminës C NovAge Proceuticals 10% është një regjim intensiv 4-javor kundër hipermigmentimit, i krijuar për të kundërvepruar me hiperpigmentimin duke penguar në mënyrë aktive prodhimin e tepërt të melaninës në nivelin qelizor - duke zbuluar një ton më të barabartë, dukshëm rrezatues të lëkurës. Developshtë zhvilluar me Vitaminë C të freskët që është mbushur në mënyrë inovative për potencialin e fundit, stabilitetin, bio-disponueshmërinë dhe performancën. Ky serum qetësues është plotësuesi i përsosur i rutinës suaj të përditshme - duke sjellë përsëri ngjyrën e ndritshme, madje pa të meta që njihni dhe e doni. 1 shishe në javë për 4 javë. Testuar dermatologjikisht dhe konsumatori.


Jo të gjitha përgatitjet e Vitaminës C janë të barabarta!

Vitamina C e freskët është një përbërës shumë i paqëndrueshëm. Stabilizimi i tij zgjat jetëgjatësinë e tij, por gjithashtu mund të zvogëlojë fuqinë dhe performancën e tij. Paketat tona inovative ‘me përzierje të freskët’ na mundësojnë t'ju ofrojmë një përqendrim të lartë të Vitaminës C plotësisht të freskët, të pastër për potencë, shpërndarje dhe efikasitet optimal.

 • Shtypni kapakun për të lëshuar pluhurin e Vitaminës C.
 • Shkundni butësisht shishen për të shpërndarë Vitaminën C në serum.
 • Shpërndani 3-4 pompa serumi në pëllëmbën e dorës tuaj.
 • Vendoseni në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën. Shmangni zonën e syve.
 • Pasi të thitheni, vazhdoni me rutinën tuaj të kujdesit për lëkurën Novage.

Këshilla për përdorim
 • Mund të përdoret paralelisht me rutinën tuaj NovAge, për të synuar / trajtuar shqetësime specifike për një periudhë të kufizuar kohore.
 • Regjim intensiv 4 javë (hapni një shishe të freskët çdo javë).
 • Vendoseni çdo mbrëmje pas pastrimit dhe para serumit.
 • Mund të pritet një ndjesi shpimi gjilpërash. Kjo është plotësisht normale.

Mos e përdorni në lëkurë të thyer / dëmtuar.

Nëse acarimi ndodh, ndaloni menjëherë përdorimin.

Mos e përdorni në të njëjtën kohë me retinolin ose AHA / BHA.


Këshilla shtesë për përdorimin:

 • Rekomandojmë aplikimin e Vitaminës C një herë në ditë në mbrëmje për 4 javë.
 • Nëse rrudhat janë gjithashtu një shqetësim që dëshironi të adresoni, atëherë mund të kaloni në përdorimin e retinolit në mbrëmje pasi të keni përfunduar rutinën 4-javore të Vitaminës C

Si të përdoret rutina NovAge:

Kësshilla për përdorim


Për përdorim në mbrëmje:
 1. Pastrimi
Trajtimi: NovAge Proceuticals 10% Zgjidhje Vitamine C (regjimi intensiv 4-javor)
 1. Sytë
 2. Rritë
 3. Lagështia

Testi patch

A është ky produkt i përputhshëm me lëkurën time?

Të gjithë produktet NovAge Proceuticals janë formuluar në mënyrë optimale për performancë dhe siguri. Nëse nuk jeni të sigurt se si lëkura juaj do të reagojë ndaj produktit për herë të parë, mund të bëni një provë patch për të parë se si reagon lëkura juaj ndaj produktit. Kjo bëhet duke aplikuar një sasi të vogël të produktit në një zonë të vogël të lëkurës së pastër në parakrahun tuaj të brendshëm dhe mbajeni zonën të thatë për 24 orë. Nëse vërehet ndonjë skuqje, djegie, kruarje, flluskë ose acarim në çdo kohë gjatë provës, mos e përdorni produktin.

ASCORBIC ACID, AQUA, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, DIPROPYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, PANTHENOL, XANTHAN GUM, CAPRYLYL GLYCOL, CARNOSINE, MENTHA PIPERITA EXTRACT, DISODIUM EDTA, ETHYLHEXYLGLYCERIN, HYDROLYZED SODIUM HYALURONATE, SODIUM DILAURAMIDOGLUTAMIDE LYSINE, BRASSICA RAPA LEAF EXTRACT
Sfidat e veçanta kërkojnë ekspertizë të specializuar. NovAge Proceuticals, diapazoni i ri i kujdesit për lëkurën i Oriflame i krijuar për të siguruar zgjidhje profesionale, të synuara për të zgjidhur sfidat specifike të lëkurës dhe për të arritur fytyrën ideale.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.