Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge ProCeuticals 6% AHA Peel Solucion

Përshkrim

Lëkura e shëndetshme rinovon veten përafërsisht çdo 28 ditë. Sidoqoftë, agresorët e jashtëm si rrezet UV, pirja e duhanit, ndotja dhe surfaktantët e ashpër, së bashku me procesin natyror të plakjes që natyrshëm ngadalëson rinovimin e qelizave të lëkurës, të gjithë luajnë një rol në kompromentimin e ciklit të rinovimit të lëkurës. Kur kjo të ndodhë, shëndeti dhe struktura e lëkurës mund të ndikohen negativisht, duke rezultuar në lëkurë të ashpër, vija të holla dhe pore më të dukshme.

Freskoni regjimin tuaj duke shtuar NovAge Proceuticals 6% AHA Peel Solution. Kjo tretësirë ​​eksfoluese përmban 6% acide hidroksi alfa (acid laktik dhe acid glikolik) dhe funksionon duke eksfoluar kimikisht qelizat e lëkurës së vdekur dhe të thatë larg sipërfaqes së lëkurës për të shpejtuar në mënyrë efektive procesin e rinovimit qelizor të lëkurës - për më të butë, rrezatues, lëkurë me pamje më të shëndetshme. Testuar nga dermatologjikisht edhe konsumatori.

 • Vendoseni në lëkurë të pastër dhe të thatë.
 • Vendosni 1-2 pika në mënyrë të barabartë në të gjithë fytyrën dhe qafën pasi të keni përfunduar rutinën tuaj të pastrimit normal. Shmangni zonën delikate të syve. Aplikoni vetëm në mbrëmje.
 • Përfundoni duke aplikuar kremin tuaj të syve, serumin dhe kremin hidratues si normalisht.

Udhëzime për përdorim
 • Mund të përdoret paralelisht me rutinën tuaj NovAge, për të synuar / trajtuar shqetësime specifike për një periudhë të kufizuar kohore.
 • Vendosni AHA në mbrëmje pas pastrimit
 • Vendosni kremin kundër diellit dhe kufizoni ekspozimin në diell gjatë përdorimit të këtij produkti.

Mos e përdorni në lëkurë të çarë / dëmtuar.

Nëse ndodh acarim, ndërpriteni menjëherë përdorimin


Këshilla shtesë për përdorimin:

 • Futni AHA në rutinën tuaj ngadalë, veçanërisht nëse keni lëkurë shumë të thatë ose të ndjeshme. Nëse vërtet keni një lëkurë shumë të thatë ose të ndjeshme, atëherë një provë patch është e domosdoshme para fillimit të përdorimit të këtij produkti. Nëse vuani nga një gjendje e lëkurës, shmangni përdorimin e acideve para se të këshilloheni me një ekspert të lëkurës.
 • Jini të kujdesshëm kur përdorni AHA, pasi shumë shtresa e produkteve mund të rrisë rrezikun e reaksioneve të pafavorshme të lëkurës, siç janë qërimi i tepërt, skuqja ose djegia.
 • Vendosni AHA vetëm në mbrëmje, pasi mund ta bëjë lëkurën tuaj të ndjeshme ndaj rrezeve të diellit dhe të shkaktojë acarim. Zbatimi i tij gjatë natës gjithashtu siguron kohë të mjaftueshme për AHA për të dhënë rezultate në mënyrë efektive.
 • Lëvorja AHA ka një pH prej 3.8-4.2, që është më e ulët se diapazoni normal i pH i lëkurës. Kjo kërkohet për të siguruar që aktivet (acidi laktik dhe acidi glikolik) të kenë kushtet e duhura për të kryer në mënyrë optimale dhe për të dhënë përfitimet e synuara për lëkurën. Kur përdorni AHA, lëkura juaj do të përjetojë një ndryshim të vogël të pH, por lëkura është jashtëzakonisht adaptive dhe do të kthehet në diapazonin e saj normal të pH brenda disa orësh.

Si të përdoret rutina NovAge

Këshilla për përdorim:


Për përdorim në mbrëmje
 1. Pastrojeni
Trajtimi : NovAge Proceuticals 6% AHA Peel Solutioni
 1. Sytë
 2. Rritë
 3. Lagështia

Testimi i Patch-it:

A është ky produkt i përputhshëm me lëkurën time?

Të gjithë produktet NovAge Proceuticals janë formuluar në mënyrë optimale për performancë dhe siguri. Nëse nuk jeni të sigurt se si lëkura juaj do të reagojë ndaj produktit për herë të parë, mund të bëni një provë patch për të parë se si reagon lëkura juaj ndaj produktit. Kjo bëhet duke aplikuar një sasi të vogël të produktit në një zonë të vogël të lëkurës së pastër në parakrahun tuaj të brendshëm dhe mbajeni zonën të thatë për 24 orë. Nëse vërehet ndonjë skuqje, djegie, kruarje, flluskë ose acarim në çdo kohë gjatë provës, mos e përdorni produktin.

AHA 6% [Duke shfaqur acid glikolik &acid laktik ] glycolic (3%) and lactic (3%)

Acidet hidroksi alfa (AHA) janë acide që ndodhin natyrshëm me veti eksfoluese që ndihmojnë në rritjen e procesit natyral të shtresimit në lëkurë. AHA përdoren për të trajtuar një sërë shqetësimesh të lëkurës, duke përfshirë njollat, dëmtimet e fotove dhe tonin e pabarabartë të lëkurës, dhe madje është treguar se rrit fuqinë e depërtimit të aktiviteteve të tjera kur përdoren së bashku në një rutinë të kujdesit për lëkurën. Ato funksionojnë duke promovuar derdhjen e shtresës së kokës (shtresa e jashtme e lëkurës) dhe çlirimin e proteinave midis qelizave të vdekura të lëkurës, duke hequr kështu në mënyrë efektive qelizat e lëkurës së thatë dhe të vdekur në sipërfaqen e lëkurës dhe duke lejuar krijimin e një lëkure të freskët dhe të re qelizat. Ky proces ndihmon në rivendosjen e shkëlqimit në fytyrë, ndërsa minimizon shfaqjen e vijave të imëta dhe rrudhave, poret e zgjeruara, njollat ​​e moshës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, BUTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, PANTHENOL, HYDROXYETHYLCELLULOSE, SODIUM BENZOATE, DISODIUM PHOSPHATE, POLYSORBATE 60, SODIUM PHOSPHATE
Sfidat e veçanta kërkojnë ekspertizë të specializuar. NovAge Proceuticals, diapazoni i ri i kujdesit për lëkurën i Oriflame i krijuar për të siguruar zgjidhje profesionale, të synuara për të zgjidhur sfidat specifike të lëkurës dhe për të arritur fytyrën ideale.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.