Home
Serum & përforcues
Novage+
NovAge ProCeuticals Instant Peptide Ampula

Përshkrim

Nëse keni përjetuar rënie të lëkurës dhe rrudha, atëherë është koha për një zgjidhje të synuar për të rivendosur fortësinë rinore të lëkurës. Ndërsa plakemi, lëkura bëhet më e hollë dhe më pak elastike, për shkak të ndryshimeve fiziologjike dhe prishjes së kolagjenit dhe elastinës. Ky proces mund të përshpejtohet gjithashtu nga ekspozimi ndaj stresuesve të jashtëm siç janë rrezet UV, pirja e duhanit dhe ndotja. Ampulat e Peptidit të Çastit NovAge Proceuticals është një kurs intensiv një-javor i ampulave që japin një formulim të synuar të krijuar posaçërisht për të ngritur dhe forcuar lëkurën në vetëm 7 ditë. Të zhvilluara me dy përbërës aktivë, një tretësirë ​​multi-peptide dhe Tensor Mesh Active, këto ampula ndihmojnë në rritjen e brendshme të prodhimit të kolagjenit dhe zvogëlimin e shfaqjes së rrudhave, ndërsa ngrihen menjëherë dhe forcohen në sipërfaqen e lëkurës. Në të njëjtën kohë, formati i ampulës sjell një sasi specifike të aktivëve me fuqi të lartë që japin përfitime menjëherë dhe gjatë 7 ditëve. Testuar dermatologjikisht dhe nga konsumatori.

 • Përdorni një ampulë çdo ditë - gjysmën në mëngjes, gjysmën në PM.
 • Rrëshqitni mëngën mbi ampulë dhe shtypni poshtë që të hapet.
 • Rrëshqitni pikatoren mbi ampulën e hapur.
 • Përmbysni dhe shtrydhni gjysmën e përmbajtjes në pëllëmbën tuaj.
 • Masazhoni mbi fytyrë dhe qafë pas pastrimit dhe tonifikimit, duke u siguruar që të shmangni zonën e syve.
 • Mbylleni pikatoren me kapak për të ruajtur përmbajtjen e mbetur të ampulës.
 • Përdorni për 7 ditë si një regjim intensiv.

Udhëzimi i përdorimit

 • Mund të përdoret paralelisht me rutinën tuaj NovAge, për të synuar / trajtuar shqetësime specifike për një periudhë të kufizuar kohore.
 • Kurs intensiv që do të përdoret gjatë një jave (7 ditë).
 • Formulimi është i sigurt për t’u përdorur dy herë në ditë, një herë në mëngjes dhe një herë në mbrëmje.

Mos e përdorni në lëkurë të thyer / dëmtuar.

Nëse ndodh acarim, ndërpriteni menjëherë përdorimin


Këshilla shtesë për përdorimin

 • Formati i ampulës përmban një sasi shumë të përqendruar që është krijuar për të dhënë një sasi shumë specifike të produktit në lëkurë, në mënyrë që të sigurojë efikasitet maksimal në një periudhë të shkurtër kohe. Madhësia e tyre e vogël gjithashtu do të thotë që formulimi është më pak i ekspozuar ndaj degradimit të mundshëm. Shtë e rëndësishme të ndiqni udhëzimet e dhëna dhe të përdorni jo më shumë se sasinë e rekomanduar.

Si të përdoret NovAge Routine

Këshilla për përdorim


Në mëngjes :
 1. Pastroni
Trajtimi: Ampula të menjëhershme të peptidit NovAge Proceuticals (gjysmë ampule në mëngjes për 7 ditë)
 1. Sytë
 2. Mbush
 3. Lagështia

Ne mbrëmje:

 1. Pastroni
Trajtimi: Ampula të menjëhershme të peptidit NovAge Proceuticals (gjysmë ampule në mbrëmje për 7 ditë)
 1. Sytë
 2. Rritë
 3. Lagështia

Testimi i Patch-it

A është ky produkt i përputhshëm me lëkurën time?

Të gjitha produktet e ProAtivs NovAge janë formuluar në mënyrë optimale për performancë dhe siguri. Nëse nuk jeni të sigurt se si lëkura juaj do të reagojë ndaj produktit për herë të parë, mund të bëni një provë patch për të parë se si reagon lëkura juaj ndaj produktit. Kjo bëhet duke aplikuar një sasi të vogël të produktit në një zonë të vogël të lëkurës së pastër në parakrahun tuaj të brendshëm dhe mbajeni zonën të thatë për 24 orë. Nëse vërehet ndonjë skuqje, djegie, kruarje, flluskë ose acarim në çdo kohë gjatë provës, mos e përdorni produktin.

Multi-peptide solution 0.5% [With: NICOTIANA SYLVESTRIS LEAF CELL CULTURE]

Aktivët e fuqishëm në këtë tretësirë ​​peptidi nxirren nga bima e Nicotiana Sylvestris. Peptidet janë treguar se përmbysin shenjat e plakjes së lëkurës, të tilla si rënia e lëkurës dhe rrudhat, dhe heqin dhe forcojnë lëkurën duke rritur prodhimin e kolagjenit duke mbrojtur njëkohësisht nga degradimi i kolagjenit.


Tensor Mesh Active 4% [With: AVENA SATIVA (OAT) KERNEL EXTRACT]

Tensor Mesh Active është një përbërës tenzori me bazë sheqeri i marrë nga tërshëra. Tensorët janë grupe të substancave që ndihmojnë në tensionimin ose forcimin e lëkurës. Tensor Mesh Active punon duke shpërndarë një rrjet sheqernash komplekse që ngjiten në sipërfaqen e lëkurës dhe krijojnë një film biologjik të vazhdueshëm, koheziv, që ngre menjëherë dhe në mënyrë efektive lëkurën. Clinshtë provuar klinikisht që ka një efekt të menjëhershëm tenzori, si dhe veprim të menjëhershëm kundër rrudhave.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, BUTYLENE GLYCOL, BIS-PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, METHYL GLUCETH-20, DIGLYCERIN, PEG-75, GLYCERIN, PANTHENOL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, AVENA SATIVA KERNEL EXTRACT, PHENOXYETHANOL, PPG-26-BUTETH-26, CAESALPINIA SPINOSA FRUIT EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, CAPRYLYL GLYCOL, PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL, SODIUM HYALURONATE, BIOSACCHARIDE GUM-1, KAPPAPHYCUS ALVAREZII EXTRACT, IRIS FLORENTINA ROOT EXTRACT, DISODIUM EDTA, UNDARIA PINNATIFIDA EXTRACT, HYDROLYZED VEGETABLE PROTEIN, TOCOPHEROL, SOLANUM LYCOPERSICUM FRUIT/LEAF/STEM EXTRACT
Sfidat e veçanta kërkojnë ekspertizë të specializuar. NovAge Proceuticals, diapazoni i ri i kujdesit për lëkurën i Oriflame i krijuar për të siguruar zgjidhje profesionale, të synuara për të zgjidhur sfidat specifike të lëkurës dhe për të arritur fytyrën ideale.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.