Home
Maska të tjera
Love Nature
Love Nature Maskë hidratuese për fytyrën me shegë të ripërtëritur

Përshkrim

Përbërësit e shpëtuar nga rrerziku!

Shijoni një moment me fruta të kujdesit për veten me përbërës të rinovuar të shpëtuar nga industria e lëngjeve! Kjo maskë xhel për fytyrën me vaj organik të riprodhuar të shegës hidraton lëkurën e thatë, ndihmon në minimizimin e shenjave të lodhjes dhe ju jep lëkurë të freskët me shkëlqim. E përkryer për t'u përdorur kur lëkura juaj ka nevojë për një nxitje hidratuese. Aroma e tij e shijshme me fruta dhe teksturat e shijshme do të kënaqin shqisat tuaja!


Përbërës të ricikluar


Për shkak se Dashuria Natyrës i pëlqen të bëjë mirë, ne menduam për një mënyrë tjetër për të zvogëluar ndikimin tonë në mjedis. Koleksioni Love Nature Upcycled përdor pjesë të hedhura të frutave dhe ekstrakte nga industria e lëngjeve dhe vajrave esenciale. Këta përbërës janë të mbushur me antioksidantë dhe të mira hidratuese për lëkurën tuaj që do të kishin shkuar në landfill nëse nuk do t'i ruanim dhe nuk do t'i vendosnim në produktet tona!


  • Formuluar me përbërës 95% me origjinë natyrale
  • Pa silikon & paraben
  • 28% ambalazhe plastike të ricikluara

Aplikojeni produktin në fytyrë me gishta ose shpatull, duke shmangur zonën e syve. Lëreni të ulet për 10 minuta. Fshijeni me një leckë të lagur.

Vaji organik i ripërpunuar i shegës

Shega është një bombë antioksiduese për lëkurën tuaj! Gjithashtu zbut dhe hidraton lëkurën e thatë dhe ofron cilësi kundër plakjes. Ne e kemi marrë vajin e shegës nga industria e lëngjeve, duke përdorur fruta që përndryshe do të ishin hedhur poshtë. Kjo ndihmon për të shmangur humbjen e frutave krejtësisht të shëndetshme që janë plot të mira për lëkurën tuaj.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, XANTHAN GUM, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, OLETH-20, CALCIUM CHLORIDE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, PUNICA GRANATUM SEED OIL, PHENOXYETHANOL, PARFUM, DISODIUM EDTA, CI 14700, CI 17200, CI 19140
Love Nature plotëson çdo kërkesë të lëkurës, me ekstraktet natyrale organike të kombinuara me super përbërësit e njohur, dhe produktet pa paraben që e mbushin lëkurën me përfitime, aroma të këndshme dhe strukturë të parrezistueshme. Përkujdesëse për planetin gjithashtu sepse të gjitha produktet shpërlarëse janë pa silikon, biodegraduese dhe përdorin vetëm copëza pastruese me origjinë natyrale. Dhe të gjitha shishet janë 40% plastikë e recikluar!

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.