Home
Kremë për sy
Waunt
Waunt 8 Hour Sleep Kremë për Sy

Përshkrim

Kremi zbukurues i syve me efekt retushimi të menjëhershëm largon menjëherë sytë me pamje të lodhur dhe ndriçon zonën e syve.


NDRIÇON

Formuluar me polifenole të riprodhuara të avokados që janë vërtetuar se zbardhin rrathët e errët, zvogëlojnë njollat ​​kafe dhe përmirësojnë shkëlqimin e përgjithshëm të lëkurës.SHFRYN

Aplikuesi me 5 rrotulla është krijuar për t'i dhënë lëkurës tuaj një masazh të butë gjatë aplikimit. Kjo e kombinuar me përbërësit ndihmon në reduktimin e menjëhershëm të qeseve nën sy dhe një pamje të lodhur të syve duke mbështetur mikroqarkullimin e përmirësuar dhe dekongjestionin poshtë syve.


TURBULLON

Formuluar me pluhura turbullues që fshehin rrathët e errët për një efekt retush të menjëhershëm.


HIDRATON

Formula luksoze është e mbushur me hidratues që mbajnë lagështi dhe Teknologji HydroSphere që ofron hidratim të provuar klinikisht, të thellë dhe afatgjatë brenda-jashtë.


TEKSTURE

Cilësi e butë dhe e lehtë që rrëshqet lehtësisht në lëkurën tuaj me aplikues me 5 rrotulla. Formuluar pa shkëlqim dhe nuk lë një gizë të bardhë.


QASJE E BALANCUR NDAJ FORMULIMIT

•Ekstrakti i avokados në këtë produkt nxirret nga avokadot e ricikluara që në vend që të shpërdorohen, shtypen për vaj.

•Ekstrakti ynë i dushkut merret nga lisat e pemëve të dushkut të kultivuara organikisht që rriten në Francë.

•Formuluar pa parabene, vaj mineral dhe SLS.


VEGAN

Ky formulim është krijuar me përbërës të miratuar vegan dhe është i regjistruar në The Vegan Society™.


I PËRSHTATSHËM PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

Ky është një produkt unisex i krijuar për të funksionuar bukur për të gjitha tonet dhe llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme. Tekstura është formuluar për të shmangur lënien e një pamjeje të shkëlqyeshme ose të derdhjes së bardhë.

Kur: Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje pas pastrimit.

Si: Kthejeni kokën e aplikuesit në pozicionin ON. Shtrydhni një sasi të produktit me madhësi kokrra orizi dhe aplikojeni në lëkurë të pastër dhe të thatë. Me aplikues masazhoni zonën poshtë syve dhe mbi harkun poshtë vetullave me 5-10 goditje për secilin sy. Shmangni qepallat e sipërme dhe qerpikët. Fikni kokën e aplikuesit pas përdorimit.
Teknologjia Hydrosphere është një teknologji e shuarjes së lëkurës e krijuar për t'i dhënë lëkurës hidratim të thellë si nga brenda ashtu edhe nga jashtë.

Veçoritë si sfungjeri i kësaj teknologjie ofrojnë hidratim me çlirim të ngadaltë, të provuar klinikisht, që zgjat për 24 orë:

  • Nga mbrenda: Ai forcon barrierën e lëkurës për të reduktuar humbjen e ujit.
  • Nga jashtë:Krijon një film fshikëz që lëshon ngadalë lagështinë dhe mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm.

Lisi

Lisi krenohet me veti intensive antioksidante që ndihmojnë lëkurën të përshtatet me mjedisin e saj duke e mbrojtur atë nga agresorët mjedisorë dhe dëmtimet nga radikalet e lira. Përmban gjithashtu karbohidrate për kondicionimin e lëkurës që përmirësojnë hidratimin.


Polifenolet e riprodhuara të avokados

Veproni në nivele të shumta për të hequr qeskat nën sy dhe për të zbehur rrathët e errët për një efekt të përgjithshëm kundër lodhjes dhe shkëlqim të përmirësuar të lëkurës. Ato ndihmojnë në mënyrë efektive në përmirësimin e mikroqarkullimit nën sy dhe stimulojnë aktivitetin antioksidues, kështu që lëkura mbrohet nga stresi oksidativ.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, DIMETHICONE, GLYCERIN, ISONONYL ISONONANOATE, BORON NITRIDE, PROPANEDIOL, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, CETEARYL ALCOHOL, QUERCUS PETRAEA FRUIT EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, LACTOCOCCUS FERMENT EXTRACT, LACTOBACILLUS/BRASSICA NIGRA SEED FERMENT EXTRACT, SODIUM ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, ISOHEXADECANE, PROPYLENE CARBONATE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, POLYSORBATE 80, SODIUM HYDROXIDE, PERSEA GRATISSIMA FRUIT EXTRACT, SORBITAN OLEATE, AMYLOPECTIN, PVP, CALCIUM LACTATE, XANTHAN GUM, BENZYL ALCOHOL, DISODIUM EDTA, BENZOIC ACID, DEHYDROACETIC ACID, PHENOXYETHANOL, SODIUM BENZOATE, CI 19140, CI 15985
Waunt nuk është vetëm kujdesi i rregullt për lëkurën, por ju ofron më të mirën e kujdesit të lëkurës me përmirësime që ju japin pamje të përsosur si me make-up kur në të vërtet jeni pa make-up. Hidratues, efektet e make-up-it, mbushje dhe shkëlqim, formulime vegane dhe tekstura argëtuese transformuese, gama e Waunt do t'ju japë një përvojë unike të kujdesit për lëkurën me rezultate të përsosura.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.