Home
Skrab
Waunt
Waunt Soft Like A Peach Exfoliator

Përshkrim

Trajtojeni veten me një fytyrë të lëngshme në shtëpi me këtë maskë luksoze eksfoliuese që eksfolon dhe hidraton lëkurën me një hap!

EKSFOLIRIM I LEHTË

Eksfolon lëkurën me ndihmën e AHA për të hequr qafe qelizat e vdekura të lëkurës, vepron për të minimizuar poret me kalimin e kohës dhe jep një çehre të lëmuar dhe me shkëlqim.

HIDRATON

Formula luksoze është e mbushur me hidratues që mbajnë lagështi dhe Teknologji HydroSphere për të ndihmuar në sigurimin e hidratimit dhe për të siguruar që shkëlqimi i lëkurës suaj të vijë nga brenda po aq sa nga jashtë.

TEKSTURË

Një krem me një strukturë të lehtë, që jep një ndjesi të rehatshme ftohjeje gjatë aplikimit dhe shpëlahet me lehtësi.

QASJE E BALANCUR NDAJ FORMULIMIT
  • Ekstrakti Pink Pomelo është i certifikuar organikisht me origjinë 100% natyrale
  • Ekstrakti ynë i dushkut është marrë nga lisat e pemëve të lisit të kultivuara organikisht në Francë.
  • Formuluar pa parabene, vaj mineral dhe SLS.

VEGAN

Ky formulim është krijuar me përbërës të miratuar vegan dhe është i regjistruar në The Vegan Society™.

I PËRSHTATSHËM PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

Ky është një produkt unikat i krijuar për të funksionuar bukur për të gjitha tonet dhe llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.


*Testuar nga konsumatori

Kur:Aplikoni në mëngjes dhe në mbrëmje.
Si: Aplikojeni me bollëk në lëkurë të pastër dhe të thatë. Relaksohuni për 10 minuta. Shpëlajeni butësisht me ujë të vakët, duke shmangur zonën e syve. Mund të përdoret çdo ditë.
Këshilla: Kombinoje me serumin e vajit të thatë 41383 Waunt Plump me për një bazë të mbushur dhe me shkëlqim për aplikimin e make-up-it.
Teknologjia e hidrosferës

Teknologjia Hydrosphere është një teknologji, e krijuar për të mbushur lëkurën me hidratim të thellë si nga brenda ashtu edhe nga jashtë.

Ekstrakt i lisit

Lisi krenohet me veti intensive antioksidante që ndihmojnë lëkurën të përshtatet me mjedisin e saj duke e mbrojtur atë nga agresorët mjedisorë dhe dëmtimet nga radikalet e lira. Përmban gjithashtu karbohidrate për kondicionimin e lëkurës që përmirësojnë hidratimin.

Ekstrakt i pomelos rozë

Pink Pomelo përmban lëndë ushqyese që e duan lëkurën si AHA, antioksidantë, vitamina dhe sheqerna. AHA ndihmon për të eksfoluar lëkurën dhe për të hequr qafe qelizat e vdekura të lëkurës, dhe antioksidanti ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i radikaleve të lira. Ky ekstrakt i lëngshëm gjithashtu mbështet një çehre të shëndoshë dhe me shkëlqim, madje edhe për llojet e ndjeshme të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, MYRISTYL MYRISTATE, BETAINE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, BUTYLENE GLYCOL, OCTYLDODECANOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, POLYACRYLATE CROSSPOLYMER-6, CETEARYL ALCOHOL, CITRUS PARADISI FRUIT EXTRACT, QUERCUS PETRAEA FRUIT EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, LACTOCOCCUS FERMENT EXTRACT, LACTOBACILLUS/BRASSICA NIGRA SEED FERMENT EXTRACT, GLYCOLIC ACID, TOCOPHERYL ACETATE, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, AMYLOPECTIN, CALCIUM LACTATE, TOCOPHEROL, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, CHLORPHENESIN, PARFUM, SODIUM BENZOATE, CI 15510, CI 19140
Waunt nuk është vetëm kujdesi i rregullt për lëkurën, por ju ofron më të mirën e kujdesit të lëkurës me përmirësime që ju japin pamje të përsosur si me make-up kur në të vërtet jeni pa make-up. Hidratues, efektet e make-up-it, mbushje dhe shkëlqim, formulime vegane dhe tekstura argëtuese transformuese, gama e Waunt do t'ju japë një përvojë unike të kujdesit për lëkurën me rezultate të përsosura.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.