Home
Kremë dite
Waunt
Waunt Water Burst Dewy Xhel-kremë

Përshkrim

Kush nuk do të dëshironte një shkëlqim intensivisht të hidratuar dhe të bukur? Kjo formulë e lehtë xheli shpërthen me lagështirë vesë që shkrihet në lëkurën tuaj duke i dhënë lëkurës një shkëlqim freskues.


SHKËLQYES

Ky hidratues me lëng është projektuar me zbutës të zgjedhur veçanërisht për aftësinë e tyre për të rritur shkëlqimin.


MOISTURE BOMB

Formula luksoze është e mbushur me hidratues që mbajnë lagështi dhe Teknologji Hidrosferë për të siguruar hidratim të thellë të provuar klinikisht dhe për të siguruar që shkëlqimi i lëkurës suaj të vijë nga brenda po aq sa nga jashtë. Tekstura ka gjithashtu veçori të ngjashme me sfungjerin që mbajnë sasi të pafundme uji që bombardojnë lëkurën tuaj me lagështi pas aplikimit.


TEKSTURA GEL-KREM

Teksturë xhel pa peshë që vepron si një bombë hidratuese për të shuar lëkurën pas aplikimit. Përhapet lehtë dhe përthithet shpejt.


QASJE E BALANCUR NDAJ FORMULIMIT DHE PAAKETIMIT
  • Një nga elementët kryesorë të kësaj formule është një elastomer me origjinë natyrore, me bazë bimore.
  • Ekstrakti ynë i lisit është marrë nga lisat e pemëve të lisit të kultivuara organikisht që rriten në Francë.
  • Ambalazhim kryesisht nga plastika e ricikluar.
  • Formuluar pa parabene, alkool, vaj mineral dhe SLS.
VEGAN

Ky formulim është krijuar me përbërës të miratuar nga veganët dhe është i regjistruar në The Vegan Society™.


I PËRSHTATSHËM PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

Ky është një produkt unikat i projektuar për të plotësuar dhe rritur të gjitha tonet e lëkurës dhe llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme, me një shkëlqim vese.

Kur: Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje pas serumit.
Si: Shpërndani 1-2 pompa për të pastruar duart dhe fërkoni butësisht në lëkurë dhe qafë derisa të përthithet plotësisht. Shmangni zonën e syve.
Teknologjia Hydrosphere është një teknologji e shuarjes së lëkurës e krijuar për të mbushur lëkurën me hidratim të thellë si nga brenda ashtu edhe nga jashtë.

Veçoritë si sfungjeri i kësaj teknologjie ofrojnë hidratim me çlirim të ngadaltë, të provuar klinikisht, që zgjat për 24 orë:

• Nga mbrenda:Forcon barrierën e lëkurës për të reduktuar humbjen e ujit.
• Nga jashtë:Krijon një film fshikëz që lëshon ngadalë lagështinë dhe mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm.

Lisi

Lisi krenohet me veti intensive antioksidante që ndihmojnë lëkurën të përshtatet me mjedisin e saj duke e mbrojtur atë nga agresorët mjedisorë dhe dëmtimet nga radikalet e lira. Ai gjithashtu përmban karbohidrate për kondicionimin e lëkurës që përmirësojnë hidratimin.


Tekstura e shpërthyer me ujë

Xhel pa peshë me karakteristika të ngjashme me sfungjerin që e lejon atë të mbajë një sasi të madhe uji. Shkrihet në lëkurën tuaj pas aplikimit për një ndjesi freskuese të menjëhershme dhe vesë.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, GLYCERIN, DIMETHICONE, BETAINE, PROPANEDIOL, TRIHEPTANOIN, PENTYLENE GLYCOL, LACTOCOCCUS FERMENT EXTRACT, LACTOBACILLUS/BRASSICA NIGRA SEED FERMENT EXTRACT, QUERCUS PETRAEA FRUIT EXTRACT, CARBOMER, POLYSORBATE 20, SODIUM POLYACRYLATE, HYDROXYACETOPHENONE, DILINOLEIC ACID/BUTANEDIOL COPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, AMYLOPECTIN, TOCOPHERYL ACETATE, CASTOR OIL/IPDI COPOLYMER, CALCIUM LACTATE, TOCOPHEROL, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, PARFUM, DISODIUM EDTA, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, CI 42090, CI 15985
Waunt nuk është vetëm kujdesi i rregullt për lëkurën, por ju ofron më të mirën e kujdesit të lëkurës me përmirësime që ju japin pamje të përsosur si me make-up kur në të vërtet jeni pa make-up. Hidratues, efektet e make-up-it, mbushje dhe shkëlqim, formulime vegane dhe tekstura argëtuese transformuese, gama e Waunt do t'ju japë një përvojë unike të kujdesit për lëkurën me rezultate të përsosura.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.