Home
Kremë dite
Waunt
Waunt Super Recover Kremë dite

Përshkrim

Jepini lëkurës tuaj një shije me këtë krem ​​dite të harlisur dhe me gëzof që shkrihet në lëkurën tuaj për një nxitje të menjëhershme dhe të shijshme të lagështisë.


EFEKT TURBULLUES

Përmban pudra që ofrojnë mbulim delikate dhe ndihmojnë në matizimin e lëkurës.


HIDRATUES INTENSIV

Formula luksoze është e mbushur me hidratues që mbajnë lagështi dhe Teknologji HydroSphere për të mbushur lëkurën tuaj me hidratim të thellë dhe afatgjatë.


TEKSTURË E TUNDUR

Krem me gëzof, kadife, që shkrihet në lëkurë me një ndjesi ftohjeje qetësuese dhe lë një ndjesi të butë dhe të ushqyer. Tekstura margaritar është formuluar pa pigmente ose perla për të lyer të gjitha lëkurët.


QASJE E BALANCUR NDAJ FORMULACIONIT DHE PAKETIMIT
  • Vaji i Algave Omega-9 merret me përgjegjësi në Brazil. Procesi i prodhimit ka një gjurmë më të ulët të karbonit dhe përdor më pak ujë se shumica e vajrave më të mëdhenj me origjinë bimore.
  • Ekstrakti ynë i dushkut francez është marrë nga lisat e pemëve të lisit të kultivuara organikisht në Francë.
  • Ambalazhet kryesisht të bëra nga plastika e ricikluar.
  • Formuluar pa parabene, alkool, vaj mineral dhe SLS.

VEGAN

Ky formulim është krijuar me përbërës të aprovuar vegan dhe është

regjistruar me The Vegan Society™.


I PËRSHTATSHËM PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

Ky është një produkt unisex i projektuar me mjeshtëri pa pigmente ose perla për të plotësuar të gjitha tonet e lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Kur:Aplikohet në mëngjes dhe në mbrëmje pas serumit.
Si: Shpërndani 1-2 pompa për të pastruar duart dhe fërkoni butësisht në lëkurë dhe qafë derisa të përthithet plotësisht. Shmangni zonën e syve.
Teknologjia Hydrosphere është një teknologji e shuarjes së lëkurës e krijuar për t'i dhënë lëkurës hidratim të thellë si nga brenda ashtu edhe nga jashtë.

Veçoritë si sfungjeri i kësaj teknologjie ofrojnAi forcon barrierën e lëkurës për të reduktuar humbjen e ujit.ë hidratim me çlirim të ngadaltë, të provuar klinikisht, që zgjat për 24 orë:

  • Nga mbrenda:Ai forcon barrierën e lëkurës për të reduktuar humbjen e ujit.
  • Nga jashtë:Krijon një film fshikëz që lëshon ngadalë lagështinë dhe mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm.

Lisi

Lisi krenohet me veti intensive antioksidante që ndihmojnë lëkurën të përshtatet me mjedisin e saj duke e mbrojtur atë nga agresorët mjedisorë dhe dëmtimet nga radikalet e lira. Përmban gjithashtu karbohidrate për kondicionimin e lëkurës që përmirësojnë hidratimin.


Vaji i Algave Omega-9

Vaj për mbrojtjen e lagështisë dhe rimbushjen e lëkurës i mbushur me acid oleik që mund të ndihmojë në përmirësimin e hidratimit dhe të ndihmojë në rritjen e prodhimit të kolagjenit dhe elastinës. Burimi i përgjegjshëm nga lëngu i kallamsheqerit dhe i pemës së gështenjës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, DIMETHICONE, COCO-CAPRYLATE/CAPRATE, DICAPRYLYL CARBONATE, ETHYLHEXYLGLYCERIN, ALLANTOIN, PENTYLENE GLYCOL, LACTOCOCCUS FERMENT EXTRACT, LACTOBACILLUS/BRASSICA NIGRA SEED FERMENT EXTRACT, TRIOLEIN, GLYCERYL CAPRYLATE, ARACHIDYL ALCOHOL, DIMETHICONE/VINYL DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYPHENYLSILSESQUIOXANE, SODIUM POLYACRYLATE, BEHENYL ALCOHOL, TOCOPHERYL ACETATE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, SODIUM HYDROXIDE, XANTHAN GUM, AMYLOPECTIN, GLUCOSE, CALCIUM LACTATE, TOCOPHEROL, VEGETABLE OIL, PARFUM, DISODIUM EDTA, CAPRYLHYDROXAMIC ACID, PHENOXYETHANOL, CI 60730, CI 15985
Waunt nuk është vetëm kujdesi i rregullt për lëkurën, por ju ofron më të mirën e kujdesit të lëkurës me përmirësime që ju japin pamje të përsosur si me make-up kur në të vërtet jeni pa make-up. Hidratues, efektet e make-up-it, mbushje dhe shkëlqim, formulime vegane dhe tekstura argëtuese transformuese, gama e Waunt do t'ju japë një përvojë unike të kujdesit për lëkurën me rezultate të përsosura.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.