Home
Maska të tjera
Waunt
Waunt Revive Me Daily Sleeping Maskë

Përshkrim

Zgjohuni me shkëlqimin e fundit pasi ta trajtoni veten me këtë përvojë unike të maskës së gjumit!


ZBUT LËKURËN E PABARABARTË

Enzima e shegës eksfolon lehtë lëkurën për ta bërë atë më të lëmuar dhe më të butë.


HIDRATON INTENSIVISHTFormula luksoze është e mbushur me hidratues që mbajnë lagështinë që ndihmojnë në riparimin e barrierës së lëkurës dhe Teknologjinë HydroSphere që është provuar klinikisht se i jep lëkurës tuaj hidratim të menjëhershëm, të thellë dhe afatgjatë.


TEKSTURË

Teksturë unike e xhelit për kujtesën e formës që shkrihet në lëkurën tuaj dhe e mbështjell atë me të mira hidratuese. Formuluar për t'u ulur në lëkurë gjatë gjithë natës.


QASJE E BALANCUAR E FORMULIMEVE DHE PAKETIMEVE
  • Ekstrakti ynë i lisit francez është marrë nga lisat e pemëve të dushkut të kultivuara organikisht në Francë.
  • Paketa më e gjelbër: 25% kavanoz qelqi i ricikluar pas konsumit.
  • Formuluar pa parabene, vaj mineral dhe SLS.

VEGAN Ky formulim është krijuar me përbërës të miratuar vegan dhe është i regjistruar në The Vegan Society™.

E PËRSHTATSHME PËR TË GJITHHA LLOJET E LËKURËS

Ky është një produkt unisex i krijuar për të funksionuar në mënyrë efektive për të gjitha llojet e lëkurës, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Kur: Përdoreni në mbrëmje pas serumit tuaj ose më vete.

Si:

Aplikoni një sasi sa rrushi në faqe, hundë dhe ballë. Lëreni në fytyrë dhe qafë dhe lëreni të shkrihet në lëkurën tuaj dhe lëreni brenda natës. Shmangni zonën e syve.


Këshilla: Lëreni strukturën të qëndrojë për disa minuta përpara se të shkoni në shtrat. Tekstura është krijuar për t'u ulur në lëkurën tuaj gjatë natës - jo në jastëk!
Teknologjia Hydrosphere është një teknologji e shuarjes së lëkurës e krijuar për të mbushur lëkurën me hidratim të thellë si nga brenda ashtu edhe nga jashtë.

Karakteristikat si sfungjeri i kësaj teknologjie ofrojnë hidratim me çlirim të ngadaltë, nga brenda-jashtë që zgjat për 24 orë:

  • Nga mbrenda:Forcon barrierën e lëkurës për të reduktuar humbjen e ujit.
  • Nga jashtëKrijon një film fshikëz që lëshon ngadalë lagështinë dhe mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm.

lisi

Lisi krenohet me veti intensive antioksidante që ndihmojnë lëkurën të përshtatet me mjedisin e saj duke e mbrojtur atë nga agresorët mjedisorë dhe dëmtimet nga radikalet e lira. Ai gjithashtu përmban karbohidrate për kondicionimin e lëkurës që përmirësojnë hidratimin.


Teksturë xhel me formë kujtese

Një teksturë unike, ndijore me xhel memorie, që ka veti vetë-shëruese dhe formuese të filmit që ndihmojnë në rimbushjen e barrierës së lëkurës dhe për të dhënë dhe bllokuar lagështinë.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, CANOLA OIL, LACTOBACILLUS/PUNICA GRANATUM FRUIT FERMENT EXTRACT, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, CETEARETH-20, SPHINGOMONAS FERMENT EXTRACT, SODIUM LEVULINATE, POPULUS TREMULOIDES BARK EXTRACT, QUERCUS PETRAEA FRUIT EXTRACT, PENTYLENE GLYCOL, LACTOCOCCUS FERMENT EXTRACT, LACTOBACILLUS/BRASSICA NIGRA SEED FERMENT EXTRACT, PEG-240/HDI COPOLYMER BIS-DECYLTETRADECETH-20 ETHER, CARBOMER, CAPRYLYL GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL ACETATE, TRIDECETH-6, PPG-20 METHYL GLUCOSE ETHER, AMYLOPECTIN, CALCIUM LACTATE, XANTHAN GUM, CITRIC ACID, PHENOXYETHANOL, LEVULINIC ACID, PARFUM, DISODIUM EDTA, SODIUM BENZOATE, CI 42090, CI 16035
Waunt nuk është vetëm kujdesi i rregullt për lëkurën, por ju ofron më të mirën e kujdesit të lëkurës me përmirësime që ju japin pamje të përsosur si me make-up kur në të vërtet jeni pa make-up. Hidratues, efektet e make-up-it, mbushje dhe shkëlqim, formulime vegane dhe tekstura argëtuese transformuese, gama e Waunt do t'ju japë një përvojë unike të kujdesit për lëkurën me rezultate të përsosura.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.