Home
Maska të tjera
Waunt
Waunt Mission Impurities Maskë e nxehtë

Përshkrim

Jepini vetes trajtimin spa me këtë maskë pastruese të nxehtësisë që ngrohet kur masazhohet në lëkurë dhe e lë atë bukur të pastër dhe mat.


PASTRON PORET E MBYLLURA

Struktura e ngjashme me mjaltin ngjitet në papastërtitë dhe lehtësisht hap poret dhe e lë lëkurën të pastër.


MATIFIKON LËKURËN E YNDYRSHME

Pluhurat mattifikuese ndihmojnë në thithjen e sebumit të tepërt.HIDRATON INTENSIVISHT

Formula luksoze është e mbushur me hidratues që mbajnë lagështi dhe Teknologji HydroSphere që i jep lëkurës tuaj hidratim të thellë dhe afatgjatë.


TEKSTURË TRANSFORMUESE

Teksturë bruz e trashë me shkëlqim që ngrohet pas aplikimit për të mbështjellë lëkurën tuaj dhe për t'u ngjitur në papastërti. E lë lëkurën të ndjehet e butë dhe e pastër pas shpëlarjes.


QASJE E BALANSUAR NDAJ FORMULIMIT

Formuluar pa parabene, vaj mineral dhe SLS.


VEGAN

Ky formulim është krijuar me përbërës të miratuar vegan dhe është i regjistruar në The Vegan Society™.


I PËRSHTATSHËM PËR TË GJITHA LLOJET E LËKURËS

Ky është një produkt unikat i krijuar për të punuar në mënyrë efektive për të gjitha llojet, duke përfshirë lëkurën e ndjeshme.

Kur: Sa herë që lëkura juaj ndihet e bllokuar ose ka nevojë për një moment pastrimi.

Si: Merrni një sasi sa rrushi dhe vendosni pika në faqe, hundë dhe ballë. Duke përdorur lëvizje rrethore, masazhoni fytyrën dhe qafën për të aktivizuar efektin e ngrohjes. Shmangni zonën e syve. Relaksohuni për 10-20 minuta. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe fshijeni tepricën me një leckë të lagur.

Majë shkëlqimi: Aplikojeni përpara një dushi ose banje të nxehtë, avujt do të riaktivizojnë strukturën ngrohëse.
Teknologjia Hydrosphere është një teknologji e shuarjes së lëkurës e krijuar për të mbushur lëkurën me hidratim të thellë si nga brenda ashtu edhe nga jashtë.

Veçoritë si sfungjeri i kësaj teknologjie ofrojnë hidratim me çlirim të ngadaltë, të provuar klinikisht, që zgjat për 24 orë:

  • Nga mbrenda:Forcon barrierën e lëkurës për të reduktuar humbjen e ujit.
  • Nga jashtë: Krijon një film fshikëz që lëshon ngadalë lagështinë dhe mbron lëkurën nga agresorët e jashtëm.

Çaj i gjelbërt EGCG

Çaji jeshil përmban një molekulë aktive të quajtur EGCG që ka veti të njohura anti-inflamatore që mund të ndihmojnë në qetësimin e lëkurës dhe gjithashtu mund të punojë për të pastruar lëkurën.

Të gjithë Përbërësit
GLYCERIN, DISTARCH PHOSPHATE, KAOLIN, PENTYLENE GLYCOL, LACTOCOCCUS FERMENT EXTRACT, LACTOBACILLUS/BRASSICA NIGRA SEED FERMENT EXTRACT, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, AQUA, PANTHENOL, AMYLOPECTIN, CALCIUM LACTATE, EPIGALLOCATECHIN GALLATYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM, PARFUM, PHENOXYETHANOL, CI 42090, CI 19140
Waunt nuk është vetëm kujdesi i rregullt për lëkurën, por ju ofron më të mirën e kujdesit të lëkurës me përmirësime që ju japin pamje të përsosur si me make-up kur në të vërtet jeni pa make-up. Hidratues, efektet e make-up-it, mbushje dhe shkëlqim, formulime vegane dhe tekstura argëtuese transformuese, gama e Waunt do t'ju japë një përvojë unike të kujdesit për lëkurën me rezultate të përsosura.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.