Home
Maska të ndryshme
Novage+
NovAge ProCeuticals Niacinamide & Cica Bio-Cellulose Sheet Maska

Përshkrim

Nëse po përjetoni një lëkurë të shurdhër, me pamje jo të shëndetshme, atëherë maskën e fletëve të NovAge Proceuticals Niacinamide & Cica Bio-Cellulose ju keni mbuluar. Kjo maskë e përqendruar me përdorim të vetëm të fletës bio-celulozë është krijuar për t'i dhënë lëkurës së thatë dhe të dehidratuar një nxitje të menjëhershme të rimbushjes, duke e lënë atë të qëndrueshme dhe me pamje të shëndetshme që nga aplikimi i parë. Maska miqësore me lëkurën ndihmon në qetësimin e lëkurës menjëherë dhe me kalimin e kohës duke synuar faktorë të shumtë duke përfshirë hidratimin dhe cilësinë e barrierës së lëkurës, ndërsa formula inovative mundëson ngarkesë optimale në serum, kontakt optimal të lëkurës, performancë optimale - dhe përvojën përfundimtare. Përmban shkëlqimin e shkëlqimit të lëkurës Niacinamide dhe ekstrakt natyral Cica së bashku me një përqendrim të përbërësve hidratues. Cilësi ftohëse. Testuar dermatologjikisht nga konsumatori.

 • Vendoseni në lëkurë të pastër dhe të thatë.
 • Hiqni maskën nga paketimi dhe shpaloseni.
 • Qëroni me kujdes shtresën mbrojtëse nga njëra anë.
 • Vendosni maskën në fytyrë me anën e lëngshme kundër lëkurës.
 • Vendoseni butësisht rreth syve, hundës dhe gojës. Shmangni kontaktin me sytë.
 • Përdorni një gisht për të mbajtur maskën në vijën e flokëve.
 • Hiqni me kujdes shtresën mbrojtëse të mbetur duke qëruar poshtë.
 • Lëreni maskën në vend për 15-20 minuta.
 • Hidhni çdo lëng të mbetur në lëkurë.

udhëzim për përdorim
 • Maskë me një përdorim.
 • Plotësimi perfekt i rutinës tuaj të kujdesit për lëkurën NovAge.
 • Aplikoni sa më shpesh që dëshironi.
 • Nuk ka konflikt me përbërësit e tjerë të lëkurës.

Si ta perdorni NovAge Routinen

rregullat e perdorimit:


Mund te perdoret ne mengjes ose ne mbremje:
 1. Pastroni
Trajtimi: NovAge Proceuticals Niacinamide & Cica Bio-Cellulose Sheet Mask
 1. Sytë
 2. Nxitja
 3. Lagështia
Cica (INCI: Centella Asiatica)

Cica është një barishte shumëvjeçare që është përdorur me breza për vetitë e saj shëruese të plagëve. Mekanizmi kryesor i shërimit dhe rigjenerimit të plagës ndodh për shkak të fibroblasteve. Fibroblastet janë një lloj i qelizave të lëkurës që punojnë për të rritur sintezën e kolagjenit, si dhe mukopolisakaridet, për të nxitur forcën dhe cilësinë e lëkurës së sapoformuar. Cica ndihmon gjithashtu në zvogëlimin e inflamacionit dhe shfaqjen e shenjave hipertrofike dhe keloideve. Cica është treguar se ndihmon në rritjen e këtij aktiviteti qelizor, duke ndihmuar në qetësimin, qetësimin dhe rigjenerimin e lëkurës.


Niacinamide 2%

Niacinamide është një formë amide e vitaminës B3 që është treguar se rrit trashësinë e shtresës së kornemës (shtresa e jashtme e lëkurës), dhe kremrat hidratues të fytyrës që përmbajnë niacinamide janë provuar të përmirësojnë funksionin e barrierës dhe hidratimin e pjesës së jashtme të lëkurës. avokat. Ky përbërës mbresëlënës shërben gjithashtu për të dhënë veti efektive të shkëlqimit të lëkurës, i cili promovon një shkëlqim me pamje të shëndetshme. Niacinamide gjithashtu është treguar se jep përfitime për dermat, duke rritur prodhimin e kolagjenit dermal për të promovuar një përmirësim të përgjithshëm të integritetit të lëkurës.


Biocellulose

Bioceluloza e përdorur në maskën e fletës Carnosine dhe Cica prodhohet përmes fermentimit, duke përdorur ujë të pastër kokosi dhe një shtam bakterial të quajtur acetobacter xylinum. Procesi zgjat afërsisht 7-12 ditë. Të paktën 500 ml ujë të pastër kokosi kërkohen për të bërë një maskë. Metoda prodhon fibra shumë të vogla në një formacion të zgjeruar rrjetë 3D që ndryshon nga rrjeta më e thjeshtuar e fibrave më të mëdha të vërejtura për fijet bimore tradicionale. Bioceluloza ka kështu një kapacitet shumë të lartë të ngarkimit në serum dhe një aftësi të rritur për të tërhequr hidratimin. Jep një ndjesi më të butë dhe më të butë të lëkurës.Është jashtëzakonisht i zhdërvjellët dhe është më i aftë të kalojë në topografinë specifike të lëkurës, duke rritur zonën e kontaktit midis lëkurës dhe serumit aktiv. Kjo siguron thithje më të mirë dhe performancë më të mirë.

Sfidat e veçanta kërkojnë ekspertizë të specializuar. NovAge Proceuticals, diapazoni i ri i kujdesit për lëkurën i Oriflame i krijuar për të siguruar zgjidhje profesionale, të synuara për të zgjidhur sfidat specifike të lëkurës dhe për të arritur fytyrën ideale.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.