Home
Pastrues
Pure Skin
Pure Skin Pastrues i thellë i lëkurës

Përshkrim

Pure Skin Deep Cleanse Face Wash është një pastrues xhel për lëkurën me prirje ndaj njollave ose lëkurën me vaj që heq në mënyrë efektive papastërtitë dhe zvogëlon shkëlqimin e tepërt, ndërsa ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.Është projektuar të jetë i ashpër ndaj njollave, por i sjellshëm ndaj lëkurës përreth tyre me disa përbërës mbrojtës që parandalojnë tharjen.


Përmban një përbërës efektiv të luftimit të njollave, Acid Salicilik i cili është antimikrobik, shtreson dhe çliron poret, kombinuar me një Kompleks qetësues që ndihmon në qetësimin dhe gjendjen e lëkurës së stresuar.

  1. Vendosni një sasi të vogël të produktit në dorën tuaj.
  2. Duart e lagura dhe fërkojini së bashku për të krijuar shkumë, pastaj masazhojeni butësisht në fytyrë, duke shmangur zonën e syve.
  3. Shpëlajeni fytyrën me ujë për të pastruar lëkurën nga produkti.
Acidi Salicylik

Acidi salicilik është një formë e acidit beta hidroksi (BHA) dhe një përbërës i vërtetë për luftimin e njollave, e cila është arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë në të gjitha produktet tona të Lëkurës së Pastër. Pastron dhe pastron thellësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke depërtuar më thellë në poret për t'i hequr ato. Kjo e kombinuar me vetitë e saj antimikrobiale krijon një veprim efektiv në njollat ​​ekzistuese por gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.

Kompleks qetesuaes

Për t'i bërë produktet tona më të buta ndaj lëkurës, ne kemi shtuar një Kompleks Qetësues të Borzilokut, Çajit të Gjelbër dhe Panthenolit në produktet tona që ndihmon në qetësimin e lëkurës me prirje ndaj njollave.


  • Pantenol – është shumë hidratues, qetësues dhe ndihmon në zbutjen e lëkurës. Ndihmon gjithashtu në rigjenerimin e lëkurës gjë që e bën atë një përbërës të fuqishëm për të ndihmuar në lehtësimin e njollave, njollave të kuqe dhe lëkurës së stresuar.

  • Borzilok

E pasur me antioksidantë dhe me efekt qetësues në lëkurë. Vitamina C në ekstraktin e borzilokut ndihmon në qetësimin e lëkurës së stresuar që ndodh kur po krijohen njolla.


  • Qaji i gjelbert – Të pasura me lëndë ushqyese që ndihmojnë në qetësimin e njollave, mbrojnë barrierën e lëkurës dhe e bëjnë lëkurën të ndihet rehat.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, COCAMIDOPROPYL BETAINE, DECYL GLUCOSIDE, COCO-GLUCOSIDE, STEARETH-100/PEG-136/HDI COPOLYMER, SODIUM COCOAMPHOACETATE, SODIUM LAUROYL SARCOSINATE, SODIUM CHLORIDE, GLYCERYL OLEATE, SALICYLIC ACID, PARFUM, CITRIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, PANTHENOL, OCIMUM BASILICUM FLOWER/LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, SODIUM BENZOATE, TOCOPHEROL, HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.