Home
Toner & Sprej
Pure Skin
Pure Skin Clarifying Solucion per qetesim dhe tonifikim

Përshkrim

Toner ditor i projektuar për lëkurë me vaj, të prirur për njolla që synon dhe parandalon njollat, pikat e zeza dhe poret e zgjeruara. Përmban Acid Salicilik (BHA) dhe Glukonolakton (PHA) që pastrojnë lëkurën dhe shtrëngojnë poret, si dhe një Kompleks Qetësues që ndihmon në qetësimin e lëkurës. Ky toner efektiv i matjes gjithashtu heq çdo gjurmë të fundit të papastërtive dhe zvogëlon skuqjen e njollave.

Përdoreni çdo ditë pas pastrimit. Vendosni toner në një jastëk pambuku dhe fshijeni fytyrën, duke shmangur zonën e syve.

Acidi Salicylik

Salicylic Acid is a form of beta hydroxy acid (BHA) and a real powerhouse blemish-fighting ingredient, which is why we’ve included it in all of our Pure Skin products. It Acidi salicilik është një formë e acidit beta hidroksi (BHA) dhe një përbërës i vërtetë për luftimin e njollave, e cila është arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë në të gjitha produktet tona të Lëkurës së Pastër. Pastron dhe pastron thellësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke depërtuar më thellë në poret për t'i hequr ato. Kjo e kombinuar me vetitë e saj antimikrobiale krijon një veprim efektiv në njollat ​​ekzistuese por gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.


Kompleksi qetesues

Për t'i bërë produktet tona më të buta ndaj lëkurës, ne kemi shtuar një Kompleks Qetësues të Borzilokut, Çajit të Gjelbër dhe Panthenolit në produktet tona që ndihmon në qetësimin e lëkurës së prirur nga njollat.

  • Pantenol – është shumë hidratues, qetësues dhe ndihmon në zbutjen e lëkurës. Ndihmon gjithashtu në rigjenerimin e lëkurës gjë që e bën atë një përbërës të fuqishëm për të ndihmuar në lehtësimin e njollave, njollave të kuqe dhe lëkurës së stresuar.

  • Borzilok – E pasur me antioksidantë dhe me efekt qetësues në lëkurë. Vitamina C në ekstraktin e borzilokut ndihmon në qetësimin e lëkurës së stresuar që ndodh kur po krijohen njolla.

  • Qaji i gjelbert – Të pasura me lëndë ushqyese që ndihmojnë në qetësimin e njollave, mbrojnë barrierën e lëkurës dhe e bëjnë lëkurën të ndihet rehat.

Glukonolaktoni (PHA)

Glukonolaktoni, një lloj PHA është një acid i ngjashëm me Acidet Hidroksi Alpha (AHA), me të njëjtat përfitime të mëdha si AHA, por më të butë për lëkurën. Ka veti antibakteriale që ndihmojnë në parandalimin e njollave. Ai pastron në mënyrë efektive sipërfaqen e lëkurës nga qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurë të re të freskët nën të, e cila ndihmon në zvogëlimin e njollave ekzistuese dhe zbehjen e njollave. PHA gjithashtu është treguar që qetëson lëkurën e mbingarkuar, kështu që nuk duhet të shqetësoheni se është shumë e ashpër në lëkurën tuaj!

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PROPANEDIOL, GLYCERIN, ALCOHOL DENAT., GLUCONOLACTONE, PEG-8, SODIUM CITRATE, SALICYLIC ACID, PANTHENOL, CITRIC ACID, OCIMUM BASILICUM FLOWER/LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.