Home
Kremë nate
Pure Skin
Pure Skin Mattifying & Locion pastrues dhe ftohës për lëkurë të pastër

Përshkrim

Locion hidratues ditor për lëkurën me vaj ose lëkurë të prirur për njolla me njolla, pika të zeza ose pore të zmadhuara. Synon dhe parandalon njollat ​​me Acid Salicilik (BHA) dhe Glukonolakton (PHA). Ndihmon në zvogëlimin e shkëlqimit, qartësimin dhe lagështimin e lëkurës duke e lënë atë të matur dhe të butë. Një Kompleks qetësues i kombinuar me ndjesinë e ftohjes së locionit ndihmojnë në qetësimin e lëkurës kur krijohen njolla. Ka një strukturë të lehtë, jo të yndyrshme, absorbohet lehtësisht në lëkurë duke mos lënë mbetje.

Përdorni çdo ditë pastrues dhe solucion pastrues tonifikues. Masazhoni një sasi të vogël locioni në lëkurë, duke shmangur zonën e syve.

Acidi Salicylik

Acidi salicilik është një formë e acidit beta hidroksi (BHA) dhe një përbërës i vërtetë për luftimin e njollave, e cila është arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë në të gjitha produktet tona të Lëkurës së Pastër. Pastron dhe pastron thellësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke depërtuar më thellë në poret për t'i hequr ato. Kjo e kombinuar me vetitë e saj antimikrobiale krijon një veprim efektiv në njollat ​​ekzistuese por gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.


Kompleks qetesuaesPër t'i bërë produktet tona edhe më të buta për lëkurën, ne kemi shtuar një Kompleks Qetësues të Borzilokut, Çajit të Gjelbër dhe Panthenolit në produktet tona që ndihmon në qetësimin e lëkurës së prirur nga njollat.


  • Pantenol – është shumë hidratues, qetësues dhe ndihmon në zbutjen e lëkurës. Ndihmon gjithashtu në rigjenerimin e lëkurës gjë që e bën atë një përbërës të fuqishëm për të ndihmuar në lehtësimin e njollave, njollave të kuqe dhe lëkurës së stresuar.

E pasur me antioksidantë dhe me efekt qetësues në lëkurë. Vitamina C në ekstraktin e Borzilokut ndihmon në qetësimin e lëkurës së stresuar që ndodh kur po krijohen njolla.


  • Qaji i gjelbert – Të pasura me lëndë ushqyese që ndihmojnë në qetësimin e njollave, mbrojnë barrierën e lëkurës dhe e bëjnë lëkurën të ndihet rehat.

Glukonolaktoni

Glukonolaktoni, një formë e PHA është një acid i ngjashëm me Alpha Hydroxy Acids (AHA), me të njëjtat përfitime të mëdha si AHAs, por më i butë për lëkurën. Ka veti antibakteriale që ndihmojnë në parandalimin e njollave. Ai pastron në mënyrë efektive sipërfaqen e lëkurës nga qelizat e vdekura të lëkurës për të zbuluar lëkurë të re të freskët nën të, e cila ndihmon në zvogëlimin e njollave ekzistuese dhe zbehjen e njollave. PHA gjithashtu është treguar që qetëson lëkurën e mbingarkuar, kështu që nuk duhet të shqetësoheni se është shumë e ashpër në lëkurën tuaj!

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, TAPIOCA STARCH, DIBUTYL ADIPATE, OCTYLDODECANOL, GLUCONOLACTONE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, PROPYLENE GLYCOL, PARFUM, SODIUM HYDROXIDE, SODIUM BENZOATE, POLYSORBATE 20, PANTHENOL, SALICYLIC ACID, OCIMUM BASILICUM FLOWER/LEAF EXTRACT, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, CITRIC ACID, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.