Home
Maska të tjera
Pure Skin
Pure Skin Maskë argjile 5 Minutëshe me kontroll vaji

Përshkrim

Maskë pastruese me argjilë që kontrollon yndyrën dhe zvogëlon shkëlqimin për të parandaluar njollat. Ndihmon në shënjestrimin e njollave ekzistuese me Acid Salicilik. Kompleksi qetësues ndihmon në qetësimin e lëkurës.


Maska me balte për kontrollin e vajit të lëkurës së pastër nuk është vetëm maska ​​juaj e zakonshme me argjilë. Shumë maska ​​me argjilë luftojnë në mënyrë efikase yndyrën, po kështu edhe kjo, dhe e bën shumë mirë ne mund të shtojmë! Por ajo që është kaq e veçantë për këtë maskë është se gjithashtu vepron magjinë në njollat ​​ekzistuese dhe parandalon formimin e njollave të reja - në vetëm 5 minuta! Më tej, ndihmon në qetësimin e lëkurës tuaj me një Kompleks qetësues. Sepse ne mendojmë se lëkura e prirur ndaj njollave ka nevojë për kujdes për t'u ndjerë mirë, ashtu si ju.

Përdoreni 1-2 herë në javë.

Aplikoni një shtresë të hollë të maskës në lëkurën tuaj, duke shmangur zonën e syve. Lëreni për 5 minuta, më pas shpëlajeni me ujë të ngrohtë.

Acidi salicilik

Acidi salicilik është një formë e acidit beta hidroksi (BHA) dhe një përbërës i vërtetë që lufton njollat, kjo është arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë në të gjitha produktet tona Pure Skin. Pastron dhe pastron thellësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke depërtuar më thellë në poret për t'i zhbllokuar ato. Kjo e kombinuar me vetitë e saj antimikrobike krijon një veprim efektiv në njollat ​​ekzistuese, por gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.Kompleks qetësues


Për t'i bërë produktet tona edhe më të buta me lëkurën, ne kemi shtuar një Kompleks qetësues të Borzilokut, Çajit të Gjelbër dhe Panthenolit në produktet tona që ndihmon në qetësimin e lëkurës së prirur ndaj njollave.


  • Panthenol –është shumë hidratues, qetësues dhe ndihmon në zbutjen e lëkurës. Ai gjithashtu ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, gjë që e bën atë një përbërës të fuqishëm për të ndihmuar në zbutjen e njollave, njollave të kuqe dhe lëkurës së stresuar.

  • Borziloku– I pasur me antioksidantë me një efekt qetësues në lëkurë. Vitamina C në ekstraktin e borzilokut ndihmon në zbutjen e lëkurës së stresuar që ndodh kur krijohen njollat.

  • Çaj i gjelbert –I pasur me lëndë ushqyese që ndihmojnë në zbutjen e njollave, mbrojnë barrierën e lëkurës dhe e bëjnë lëkurën të ndihet rehat.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, KAOLIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CAPRYLYL GLYCOL, PANTHENOL, XANTHAN GUM, PARFUM, 1,2-HEXANEDIOL, SALICYLIC ACID, SODIUM HYDROXIDE, POLYSORBATE 60, SORBITAN ISOSTEARATE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, OCIMUM BASILICUM FLOWER/LEAF EXTRACT, SODIUM BENZOATE, PHENOXYETHANOL, CITRIC ACID, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE, CI 77891, CI 19140, CI 42090
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.