Home
Skrab
Pure Skin
Pure Skin Skrab për Zbutjen e Fytyrës

Përshkrim

Skrab fytyre eksfoliues me acid salicilik për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur ndaj njollave. Synon dhe parandalon në mënyrë efektive njollat, hap poret dhe përmirëson performancën e produkteve të mëvonshme. Me kompleks qetësues që ndihmon në qetësimin e lëkurës.


Dëshironi të optimizoni rutinën tuaj të luftimit të njollave?

Scrubs janë krijuar për të zhbllokuar poret për të parandaluar njollat. Megjithatë, shumë pastrime funksionojnë vetëm në sipërfaqen e lëkurës, ndërsa bllokimet që shkaktojnë njollat ​​mund të ndodhin shumë më thellë në pore, duke i bërë ato joefektive. Skrabi i fytyrës për zbutjen e lëkurës së pastër është më i zgjuar se kaq! Në fakt i bën të dyja: Acidi salicilik depërton thellë në pore për ta pastruar atë nga brenda, ndërsa grimcat e biodegradueshme punojnë në shtresën sipërfaqësore të lëkurës. Kjo do të thotë që në mënyrë efektive synon dhe parandalon njollat, hap poret dhe rrit performancën e produkteve të mëvonshme.

Përdoreni 1-2 herë në javë.

Lagni fytyrën me ujë, më pas aplikoni një sasi të vogël skrab për fytyrën. Masazhojeni fytyrën butësisht, më pas shpëlajeni. Shmangni zonën e syve.

Acidi Salicylic

Acidi salicilik është një formë e acidit beta hidroksi (BHA) dhe një përbërës i vërtetë që lufton njollat, kjo është arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë në të gjitha produktet tona Pure Skin. Pastron dhe pastron thellësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke depërtuar më thellë në poret për t'i zhbllokuar ato. Kjo e kombinuar me vetitë e saj antimikrobike krijon një veprim efektiv në njollat ​​ekzistuese, por gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.


Kompleks qetësues

Për t'i bërë produktet tona më të buta për lëkurën, ne kemi shtuar një Kompleks qetësues të Borzilokut, Çajit të Gjelbër dhe Panthenolit në produktet tona që ndihmon në qetësimin e lëkurës së prirur ndaj njollave.


Panthenol –është shumë hidratues, qetësues dhe ndihmon në zbutjen e lëkurës. Ai gjithashtu ndihmon në rigjenerimin e lëkurës, gjë që e bën atë një përbërës të fuqishëm për të ndihmuar në zbutjen e njollave, njollave të kuqe dhe lëkurës së stresuar.


  • Borzilok –I pasur me antioksidantë me një efekt qetësues në lëkurë. Vitamina C në ekstraktin e borzilokut ndihmon në zbutjen e lëkurës së stresuar që ndodh kur krijohen njollat.

  • Çaj i gjelbert –I pasur me lëndë ushqyese që ndihmojnë në zbutjen e njollave, mbrojnë barrierën e lëkurës dhe e bëjnë lëkurën të ndihet rehat.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, GLYCERIN, SALICYLIC ACID, HYDRATED SILICA, SODIUM HYDROXIDE, CARBOMER, PANTHENOL, POLYSORBATE 20, PARFUM, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, SODIUM CITRATE, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, OCIMUM BASILICUM FLOWER/LEAF EXTRACT, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE, PHENOXYETHANOL, CI 74160, CI 19140, CI 42090
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.