Home
Akne & njolla
Pure Skin
Pure Skin SOS Blemish Xhel

Përshkrim

Xhel me njolla me veprim të shpejtë për njollat. Zvogëlon madhësinë e njollave dhe skuqjen brenda 8 orësh dhe parandalon përkeqësimin e njollave brenda 24 orësh. Acidi salicilik parandalon krijimin e njollave të reja dhe Kompleksi qetësues ndihmon në qetësimin e lëkurës. Aplikoni sa më shpejt që e shihni një të metë.

Aplikoni direkt në zonën me prishje ose njolla, sapo të ndieni një vend që shfaqet. E përsosur për tu marrë në lëvizje, mbajeni në çantë dore dhe aplikojeni sipas nevojës.

Acidi Salicylik

Acidi salicilik është një formë e acidit beta hidroksi (BHA) dhe një përbërës i vërtetë për luftimin e njollave, e cila është arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë në të gjitha produktet tona të Lëkurës së Pastër. Pastron dhe pastron thellësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke depërtuar më thellë në poret për t'i hequr ato. Kjo e kombinuar me vetitë e tij antimikrobiale krijon një veprim efektiv mbi njollat ​​ekzistuese por gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.

Kompleks qetësues

Për t'i bërë produktet tona edhe më të buta për lëkurën, ne kemi shtuar një Kompleks Qetësues të Borzilokut, Çajit të Gjelbër dhe Panthenolit në produktet tona që ndihmon në qetësimin e lëkurës me prirje ndaj njollave.  • Panthenol –është shumë hidratues, qetësues dhe ndihmon në zbutjen e lëkurës. Ndihmon gjithashtu në rigjenerimin e lëkurës gjë që e bën atë një përbërës të fuqishëm për të ndihmuar në lehtësimin e njollave, njollave të kuqe dhe lëkurës së stresuar.


  • Borziloku –E pasur me antioksidantë dhe me efekt qetësues në lëkurë. Vitamina C në ekstraktin e Borzilokut ndihmon në qetësimin e lëkurës së stresuar që ndodh kur po krijohen njolla.

  • Çaji i gjelbert –Të pasura me lëndë ushqyese që ndihmojnë në qetësimin e njollave, mbrojnë barrierën e lëkurës dhe e bëjnë lëkurën të ndihet rehat.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, ALCOHOL DENAT., GLYCERIN, PROPYLENE GLYCOL, BETAINE, SALICYLIC ACID, HYDROXYETHYLCELLULOSE, POLOXAMER 184, PANTHENOL, SODIUM HYDROXIDE, ALLANTOIN, MENTHOL, CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, OCIMUM BASILICUM FLOWER/LEAF EXTRACT, DISODIUM PHOSPHATE, SODIUM PHOSPHATE, POLYSORBATE 60, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, POTASSIUM SORBATE, CITRIC ACID
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.