Home
Kremë nate
Essentials
Essentials Kremë për fytyrë me Vitamin E & Vaj Kanoli

Përshkrim

Një krem ​​me veprim të trefishtë për përdorim ditën dhe natën, i krijuar për të hidratuar, ushqyer dhe mbrojtur. Rrit hidratimin e lëkurës menjëherë, duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë dhe e lëmuar me teksturë të përmirësuar dukshëm. Formulë pa paraben me vitaminë E dhe vaj natyral Canola. Cilësi e lehtë, jo e yndyrshme me një aromë delikate lulesh. I testuar dermatologjikisht. Për të gjitha llojet e lëkurës. I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.
Vaj natyral kanola

Vaji Natyral Canola është i mbushur me përfitime të mrekullueshme ushqyese për lëkurën tuaj, falë përmbajtjes së tij të pasur të acideve yndyrore, fitosteroleve dhe vitaminës E. Është një nga arsyet kryesore pse Essentials është një ëndërr për t'u përdorur çdo ditë, dhe është në gjendje të ushqejë, zbutë dhe kushtëzoni lëkurën tuaj, duke ndihmuar gjithashtu në rikthimin e lagështisë jetike. Dhe – si të gjithë përbërësit e Oriflame – vaji ynë Canola është gjithmonë jo-OMGJ.


Vitamin E

Vitamina E nuk është vetëm thelbësore për shëndetin e njeriut, por është kritike për ruajtjen e lëkurës me pamje të shëndetshme. Megjithatë, ajo që shumica nuk e kuptojnë është se vitamina E në fakt nuk mund të prodhohet nga trupi i njeriut. Kjo i bën burimet e jashtme jetësore dhe kujdesi për lëkurën që përmban këtë përbërës të rëndësishëm është një mënyrë e pamend për të ndihmuar në plotësimin e nevojave ditore të lëkurës tuaj. E njohur për funksionin e saj antioksidues që lufton radikalet e lira dhe aftësinë e saj për të bllokuar lagështinë, Vitamina E është një nga çelësat për ta mbajtur lëkurën tuaj të ndjehet e mbrojtur, e hidratuar, elastike dhe e lëmuar.Përzierje zbutëse

Të gjitha produktet Essentials janë thjesht një kënaqësi për t'u aplikuar në lëkurë dhe kjo është pjesërisht për shkak të përzierjes sonë të veçantë të zbutësve. Përveç aftësive të tyre ushqyese, zbutëse dhe zbutëse të lëkurës, ato ndihmojnë në krijimin e teksturave fantastike që përhapen lehtësisht mbi lëkurën tuaj dhe e lënë atë të ndjehet rehat dhe e përkëdhelur.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL STEARATE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, ISOPROPYL PALMITATE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, CARBOMER, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, PARFUM, CANOLA OIL, DISODIUM EDTA, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL ACETATE
Prezantojmë një gamë të produkteve të buta për pastrim të përsosura për tërë familjen. Formula me aksion të trefishtë me përbërës esencial si Vitamina E për të ndihmuar në mbrojtje dhe hidratim të lëkurës. Shijoni përfitimet e shumëfishta me çdo produkt në gamë.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.