Home
Aroma
Volare
Volare Ujë i parfumuar

Përshkrim

Delikate dhe sensuale, asgjë nuk mishëron elegancën si një trëndafil. Volare Ujë i Parfumuar është një interpretim i ri i kësaj lule ikonike e zbutur në një bashkim diafant të gjetheve të vjollcës, petaleve të trëndafilit dhe lëkurës, duke zbuluar një atmosferë të re luksoze moderne të romancës.

Trëndafili romantik Damascena takohet me notat e sipërme moderne të gjetheve të freskëta të manushaqes dhe dardhës me lëng, ndërsa ju rrëmbehet nga kjo aromë ëndërrimtare në shikim të parë. Në zemër lulëzon një buqetë delikate me lule me petale trëndafili, bozhure dhe Gardenia, duke ngjallur përshtypjen e trëndafilave në lulëzim të plotë. Një gjurmë e butë e Leather Accord kombinohet me Pralinën e ëmbël gustator dhe dru Kedri për të thelluar sensualitetin e trëndafilit.


Familja e aromave

Floral Rose Violet


Notat kryesore

Top: Violet Leaves, Pear, Galbanum

Zemra: Rose Damascena, Peony, Gardenia

Baza: Leather Accord, Cedarwood, Praline


Nota hero

Rose Damascena


Historia e notave hero

Parfumeri Fabrice Pellegrin punoi me një proces infuzioni për të nxjerrë aromën e vërtetë të petaleve të Rose Damascena – të freskët, natyral dhe të pasur. Kjo notë petale ngjall aromën e pastër të ecjes nëpër fushën e trëndafilave në agim; dhe zbulon një notë lulesh të lulëzuar që në përshtypjen e parë. Ndërsa aroma lulëzon, anët më të pasura të trëndafilit Damascena shpalosen me tone pikante, frutash dhe mjaltë.

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., AQUA, PARFUM, ALPHA-ISOMETHYL IONONE, HYDROXYCITRONELLAL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, CITRONELLOL, GERANIOL, LINALOOL, EUGENOL, COUMARIN, PHENOXYETHANOL, CI 19140, CI 17200
Tepër femërore me aroma elegante lulesh, ujërat parfume Volare janë për romantikët e vërtetë në zemër. Duke i bërë homazhe lules së dashurisë, çdo ujë parfum është bërë rreth një trëndafili unik, duke nxjerrë një ndjenjë të rënies në dashuri dhe të dashuruar.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.