Home
Kremë dite
Optimals
Optimals Even Out Kremë për Ditë me SPF 20

Përshkrim

Nëse hiperpigmentimi (kur pigmenti i melaninës mbiprodhohet në lëkurën tuaj) po shkakton njolla të errëta kokëfortë, të cilat kurrë nuk duket se zbehen, lëkura juaj mund të bërtasë për ushqimin e duhur. Optimals Even Out Day Cream SPF 20 është formuluar nga ekspertët e ushqimit të lëkurës. Bërë me lëndë ushqyese të shëndetshme të lëkurës, të frymëzuara nga bimë të fuqishme vendase në Suedi, duke përfshirë Vitaminën C + Acid Salicilik nga Ekstrakt Meadowsweet dhe derivatet e Vitaminës E nga Vaji i Farave të Boronicës. Dhe përmirësuar me teknologji të fuqishme natyrore UniTone dhe PolluProtect, për të parandaluar në mënyrë aktive shfaqjen e hiperpigmentimit si njolla të errëta dhe për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi UV, ndotja dhe plakja e parakohshme. Përmban një strukturë të lehtë që thithet shpejt, për të lënë një shkëlqim të lagësht, të butë pas ndjesisë dhe shkëlqim.


Përdorni: për të ndihmuar në zbehjen e njollave të errëta, për të mbrojtur nga ndotja, për të parandaluar plakjen e parakohshme.

Ushqimi i lëkurës: Teknologjitë UniTone & PolluProtect / Vitamina C + Acid salicilik / Derivatet e vitaminës E nga vaji i farës së boronicës


Si funksionon: me aftësitë shkëlqyese dhe eksfoluese të lëkurës të Vitaminës C + Acid salicilik nga Meadowsweet Extract dhe UniTone Technology për të ndihmuar në përmirësimin dhe barazimin e tonit të lëkurës, ndërsa teknologjia PolluProtect dhe antioksidantët e derivateve të Vitaminës E nga Vaji i Farave të Boronicës ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga ndotja , Dëmtimi UV dhe plakja e parakohshme.

ven Out Day Cream SPF 20 ndihmon në parandalimin e njollave të errëta në të ardhmen, ndërsa mbron lëkurën nga ndotja, dëmtimi UV dhe plakja e parakohshme. Ndërpreni përdorimin nëse ndodh acarim.


Si: Duke përdorur një pikë në madhësi të bizeles, vendoseni në faqe, ballë dhe mjekër. Masazhojeni në mënyrë të barabartë, derisa kremja të thithet plotësisht.

Ku: Në të gjithë fytyrën, duke shmangur zonën e syve.

Kur: Përdorni gjatë ditës. Vendoseni në lëkurën e pastruar, pas serumit thelbësor.


Këshillë optimale: Prisni që kremja të thithet plotësisht në lëkurë përpara se të vendosni përbërjen, për të siguruar një pamje të përsosur.

Ekspertët tanë të ushqimit të lëkurës kanë formuluar ekuilibrin e duhur të lëndëve ushqyese të lëkurës dhe teknologjisë natyrale të fuqishme, për të ndihmuar në zvogëlimin e shfaqjes së çngjyrosjes dhe për të ndihmuar në parandalimin e njollave të errëta në të ardhmen.


Vitamina C + Acid salicilik nga Ekstrakt Meadowsweet - së bashku këto lëndë ushqyese të lëkurës ndihmojnë në zvogëlimin e njollave të errëta për një lëkurë të pastër, të barabartë.


Derivatet e vitaminës E nga Vaji i Farave të Boronicës - antioksidantë që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i radikaleve të lira.


UniTone është një veprim i dyfishtë, teknologji me origjinë natyrore e cila punon për të ndihmuar në zvogëlimin dhe parandalimin e hiperpigmentimit si njolla të errëta, për të zbuluar një ton të ndritshëm dhe më të barabartë të lëkurës.


PolluProtect - një mburojë mbrojtëse e padukshme, natyrore, e bërë me një polimer. Përdoret në Kremin e Ditës për të mbrojtur lëkurën nga grimcat e ndotjes dhe stresi mjedisor.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, HOMOSALATE, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, PROPANEDIOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, CYCLOPENTASILOXANE, BEHENETH-25, HYDROXYETHYL ACRYLATE/SODIUM ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, CYCLOHEXASILOXANE, GLYCERIN, SQUALANE, SUCROSE DILAURATE, TOCOPHERYL ACETATE, PHENOXYETHANOL, PARFUM, CAPRYLYL GLYCOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 60, POLYSORBATE 20, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, VACCINIUM MACROCARPON SEED OIL, PISUM SATIVUM EXTRACT, SODIUM HYDROXIDE, SORBITAN ISOSTEARATE, BIOSACCHARIDE GUM-4, BHT, P-ANISIC ACID, RIBES GROSSULARIA FRUIT EXTRACT, SPIRAEA ULMARIA LEAF EXTRACT, SORBIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE

Shkencëtarët tanë kanë zgjedhur disa nga përbërësit botanikë më efektivë të njohur në Suedi, për të krijuar vargje të përshtatura të kujdesit të lëkurës me përzierje natyrore të përbërësve suedezë. Njihuni me Optimalet e reja!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.