Home
Kremë dite
Optimals
Optimals Hydra Radiance Light Krema e Ditës

Përshkrim

Po kërkoni një krem ​​dite me cilësi të lehtë por që jep hidratim gjatë gjithë ditës? Hydra Radiance Day Cream Light e bën këtë dhe shumë më tepër! Ky krem ​​hidratues është formuluar nga ekspertët e ushqimit të lëkurës, me ekuilibrin e duhur të lëndëve ushqyese të lëkurës dhe teknologjisë së origjinës natyrore. Ai siguron lëkurën me hidratim gjatë gjithë ditës dhe rrit shkëlqimin, ndërsa ekuilibron shkëlqimin e fytyrës. Plus, përmban Vitaminë C, e njohur për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga stresuesit mjedisorë si ndotja. Dhe përmban një strukturë të lehtë, xhel që freskon dhe freskon në kontakt me një efekt mattifikues, duke ju lënë me një lëkurë të zbutur dhe të ekuilibruar!


krem hidratues hidratues, krem ​​vitaminë C, lëkurë rrezatuese


Përdorni: për të hidratuar dhe maturuar lëkurën


Ushqimi i lëkurës: antioksidantë nga Ekstrakte të Bimëve Suedeze, duke përfshirë Vitaminën A nga Algat Brown-Green / Vitamina C / MoistureLockIn Technology / PolluProtect


Si funksionon: përmirëson hidratimin e lëkurës dhe rrit shkëlqimin, ndërsa ekuilibron shkëlqimin me lëndët ushqyese të lëkurës që punojnë fort dhe teknologjinë e origjinës natyrore.

Si: Duke përdorur një pikë në madhësi të bizeles, vendoseni në faqe, ballë dhe mjekër. Masazhojeni në mënyrë të barabartë, derisa kremja të thithet plotësisht.


Ku: Në të gjithë fytyrën, duke shmangur zonën e syve.


Kur: Përdorni gjatë ditës. Vendoseni në lëkurën e pastruar, pas serumit.


Këshillë optimale: Prisni që kremi juaj hidratues të përthithet plotësisht në lëkurë para se të vendosni përbërjen, për të siguruar një bazë pa të meta.

Formuluar nga ekspertë të ushqimit të lëkurës, me ekuilibrin e duhur të lëndëve ushqyese të lëkurës dhe teknologjisë së origjinës natyrore për të siguruar hidratim të provuar klinikisht 24 orë, ndërsa ekuilibron shkëlqimin.


Antioksidantë nga Ekstrakte të Bimëve Suedeze, duke përfshirë Vitaminën A nga Algat Brown-Green. Këto lëndë ushqyese të lëkurës janë zgjedhur posaçërisht për t'iu përshtatur më mirë strukturës dhe punës për të ndihmuar në ruajtjen e një barriere të shëndetshme dhe funksionuese të lëkurës.


MoistureLockIn teknologji

Një teknologji e veprimit të dyfishtë, me Shea Butter dhe lagështues me origjinë natyrore, e formuluar për të ndihmuar në rimbushjen e barrierës së lëkurës dhe për të mbajtur lagështinë brenda lëkurës.


Vitaminë C

Njihet mirë për vetitë e tij antioksiduese dhe shumë më tepër! Partshtë pjesë e kësaj formulimi për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës nga faktorët stresues mjedisorë dhe për të promovuar një ton rrezatues të lëkurës.


PolluProtect

Një mburojë natyrore, mbrojtëse, e bërë me një polimer, ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga faktorët e dëmshëm mjedisorë si ndotja.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, GLYCERIN, HYDROGENATED POLYDECENE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, BUTYLENE GLYCOL, CETEARYL ALCOHOL, TRIETHYLHEXANOIN, CYCLOPENTASILOXANE, CYCLOHEXASILOXANE, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, CAPRYLYL GLYCOL, PARFUM, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, XANTHAN GUM, PROPYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE, CITRIC ACID, BIOSACCHARIDE GUM-4, ASCORBYL GLUCOSIDE, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT, SACCHAROMYCES/MAGNESIUM FERMENT, SACCHAROMYCES/IRON FERMENT, SACCHAROMYCES/COPPER FERMENT, SACCHAROMYCES/SILICON FERMENT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, SACCHAROMYCES/ZINC FERMENT
Kthejeni lëkurën e dehidratuar ose të thatë në një lëkurë të qetë, rrezatuese, me ushqimin e duhur të lëkurës. Optimals Hydra Radiance, ekuilibri i duhur i ushqyesve të lëkurës nga Ekstrakte Bimore Suedeze, i formuluar për të përmbushur nevojat e lëkurës së dehidratuar - për lëkurë më rrezatuese!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.