Home
Pastrues
Optimals
Optimals Soothing Micellar Ujë Pastrues

Përshkrim

Pastroni dhe hidratojini në një hap të thjeshtë! Ky ujë pastrues i butë largon butësisht papastërtitë dhe përbërjen e përditshme, ndërsa qetëson dhe ekuilibron nivelet e hidratimit të lëkurës. Ekspertët e ushqimit të lëkurës të Optimals kanë formuluar ekuilibrin e duhur të ushqyesve të lëkurës, duke përfshirë Acidin Ursolik nga Heather i njohur për të ndihmuar në qetësimin dhe rehatimin e lëkurës. Me një strukturë pa peshë dhe pa fërkim, pa format shpëlarjeje, që freskon dhe hidraton menjëherë lëkurën! Kjo formulë e butë dhe e butë është madje e përshtatshme për përdorim në buzë dhe në zonën e syve. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, madje edhe i ndjeshëm dhe i testuar dermatologjikisht.


Lëreni, pa alkool, i butë, pa formulë fshirjeje, pastroni, hidratoni freskoni

Më i miri : (opsion pa ujë) pastrim i shpejtë efektiv dhe heqja e përbërjes
Teksture: pa peshë, pa shpëlarje, pa formulë fërkimi, pastron dhe hidraton.
Perfitime

: qetëson, freskon, hidraton lëkurën. I sigurt për buzët, qerpikët dhe qepallat.

Ushqimi i lëkures: Ursolic Acid nga Heather/ultra-moisturising HydraRise Teknologjia
Si & Kur:Lagni një jastëk pambuku me një sasi bujare uji micellar, pastaj pastroni butësisht jastëkun e pambukut mbi fytyrë, sy, buzë dhe qafë. Për të hequr përbërjen, shtypni butësisht jastëkun e pambukut në kapakët, qerpikët dhe buzët tuaja. Asnjë fërkim, asnjë shpëlarje e nevojshme.

Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë, pije sytë plotësisht me ujë nëse ndodh kontakti.

Ku : në të gjithë fytyrën (i përshtatshëm për përdorim në buzë dhe në zonën e syve)
Këshilla Optimale:Pa shpëlarje, pa fërkim, vetëm lëkurë të freskët dhe të pastër - në çdo kohë, kudo. Ky ujë pastrues heq përbërjen dhe tonet në një hap. Me përfitimet 3-në-1, që e lënë lëkurën tuaj të ndihet e pastër, e freskuar dhe e hidratuar!

Ky ujë hidratues për pastrimin e fytyrës i formuluar me antioksidantë që freskon, pastron, heq përbërjen dhe hidraton lëkurën tuaj. Me veti ftohëse, qetësuese dhe qetësuese të Acidit Ursolik nga Heather.

Ursolic Acid nga Heather

Known for its properties to soothe and comfort the skin.

HydraRise

Kjo teknologji ndihmon lëkurën të mbajë lagështirën falë strukturës së saj molekulare (lagështues), duke ndihmuar që lëkura të ndjehet e freskët dhe e hidratuar.

Micellar Teknologjia

Uji pastrues përfshin një sistem surfaktantësh (agjentë specialë pastrues) që formojnë grupe të vogla të quajtura Micelles dhe punojnë për të tërhequr papastërti si papastërtia, vaji dhe përbërja, duke i tërhequr ato nga lëkura.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, PEG-8, BUTYLENE GLYCOL, POLOXAMER 184, GLYCERIN, OLETH-20, BENZYL ALCOHOL, PHENOXYETHANOL, DMDM HYDANTOIN, SODIUM CITRATE, CALLUNA VULGARIS FLOWER EXTRACT, LAMINARIA DIGITATA EXTRACT, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE
Shkencëtarët tanë kanë zgjedhur disa nga përbërësit botanikë më efektivë të njohur në Suedi, për të krijuar vargje të përshtatura të kujdesit të lëkurës me përzierje natyrore të përbërësve suedezë. Njihuni me Optimalet e reja!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.