Home
Maska të tjera
Optimals
Optimals Purifying Clay Maskë për fytyrë

Përshkrim

A jeni gati të transformoni lëkurën tuaj dhe ta çoni ngjyrën tuaj në një nivel të ri të qartësisë në vetëm 10 minuta? Atëherë është koha për të përjetuar fuqinë pastruese të argjilës, falë maskës së re Optimals Purifying Clay Face Maskë!

E formuluar nga ekspertë të ushqyerjes së lëkurës dhe e zhvilluar me lëndë ushqyese të lëkurës nga bimët vendase në Suedi, përkatësisht agjentë astringentë nga Hithra e Bardhë, si dhe Qymyr druri dhe balta, kjo baltë kremoze, pastruese e thellë dhe qymyr druri punon si një magnet i fuqishëm për të nxjerrë dhe kapur papastërti të thella të tilla si yndyra e tepërt, papastërtia dhe ndotja - për poret dhe lëkurën e minimizuar dukshëm që duket dhe ndihet e pastër, e freskuar dhe e rehatshme! I testuar dermatologjikisht.


  • Transformon lëkurën në vetëm 10 minuta
  • Zvogëlon yndyrën menjëherë
  • Cilësi e lëmuar, lehtësisht e përhapshme maska e argjilës

Për përdorim kur: jeni duke përjetuar lëkurë të yndyrshme, një zonë T me shkëlqim, poret e bllokuara dhe dëshironi të pastroni thellësisht lëkurën tuaj.

  • Duke përdorur gishtat ose një shpatull, aplikoni maskën në lëkurën e thatë.
  • Aplikoni një shtresë të barabartë, duke u siguruar që të shmangni zonën e syve, vijën e flokëve, vetullat dhe buzët.
  • Lëreni deri në 10 minuta para se ta shpëlani me ujë të ngrohtë.
  • Përdorni një ose dy herë në javë, ose sipas nevojës.

Këshillë për aplikim! Asnjëherë mos lejoni që maska ​​juaj prej balte të thahet plotësisht. Nëse ndodh, lëkura nën të thahet gjithashtu.
Multi-maskë për të synuar shqetësimet e shumta të lëkurës!

Maska Optimals Purifying Clay Mask gjithashtu mund të kombinohet me Maskën tonë të Shuarjes së Fytyrës, në mënyrë që të synoni sfida të shumta të lëkurës në të njëjtën kohë. Maskimi i shumëfishtë është një zgjidhje e shkëlqyeshme kur doni të adresoni shqetësimet e shumta të lëkurës në të njëjtën kohë dhe përfshin aplikimin e secilës maskë në zona të ndryshme të fytyrës në të njëjtën kohë.


Për përdorim kur: Po përjetoni një T-Zonë të yndyrshme, por lëkurë të thatë, të plasaritur në faqet tuaja.

  • Aplikoni Optimals Purifying Clay Face Maskë në zonën tuaj T për të pastruar thellë dhe nxjerrë papastërtitë.
  • Aplikoni Optimals Moisture Quenching Face Maskë në faqe dhe qafë për t’i dhënë lëkurës së thatë një nxitje ultra-hidratuese.
  • Lërini të dyja të veprojnë për 10 minuta, pastaj shpëlajini.

Përndryshe:

Përdorni maskën e fytyrës Optimals Purifying Clay Face dhe më pas Optimals Moisture Face Mask menjëherë më pas për të korrur përfitimet e plota të të dy maskave.


DISCLAIMER: Purifying Clay Mask contains a Beta-Hydroxy Acid which may cause slight tingling/stinging. Do not use on sensitive skin. Discontinue use if product causes irritation.
Qymyr druri

Qymyr druri është festuar prej kohësh për përfitimet e pastrimit të kujdesit të lëkurës, veçanërisht kur bëhet fjalë për menaxhimin e lëkurës me vaj dhe njollave. Qymyr druri në maskën tonë Optimals Purifying Clay Face Mask është bërë nga një dru shumë i fortë me anë të një teknike të veçantë djegieje. Kur druri digjet, ai formon mikro poret në sipërfaqen e grimcave të qymyrit, duke rritur sipërfaqen. Sipërfaqja më e lartë i jep qymyr drurit fuqinë e saj të lartë të absorbimit, që do të thotë se mund të tërheqë, kapë dhe absorbojë (domethënë të mbajë) molekula të tjera. Si i tillë, qymyri vepron shumë si një magnet, duke nxjerrë dhe kapur papastërti të tilla si papastërtitë, yndyrën e tepërt ose njollat ​​e përgjithshme ditore nga sipërfaqja e lëkurës - duke e lënë lëkurën të duket dhe të ndihet e pastruar dhe komode.


Agjentët astringent nga Hithra e Bardhë

Ekstrakti i Hithrës së Bardhë është përdorur prej kohësh për përfitimet e shumta mjekësore - në fakt, përdorimi i parë daton që nga Mesjeta! Agjentët astringentë në maskë vijnë nga saponosidet në Hithrën e Bardhë, të cilat janë treguar se kanë përfitime astringent dhe degjeneruese, dhe ndihmojnë në zbutjen, mbrojtjen dhe ribalancimin e lëkurës me vaj, të prirur ndaj njollave. Hithra e Bardhë është gjithashtu e pasur me përbërës antioksidantë, duke përfshirë fenole, flavonoide dhe tanina-për të mos përmendur efektet e saj qetësuese të lëkurës, nxitjen e mikroqarkullimit, të cilat u përdorën për të promovuar një ton të rehatshëm dhe të barabartë të lëkurës.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, KAOLIN, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, STEARYL ALCOHOL, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER, DI-C12-13 ALKYL MALATE, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, PENTAERYTHRITYL DISTEARATE, XANTHAN GUM, SODIUM CITRATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, 1,2-HEXANEDIOL, CAPRYLYL GLYCOL, ALLANTOIN, CITRIC ACID, DISODIUM EDTA, PARFUM, SALIX ALBA BARK EXTRACT, LAMIUM ALBUM LEAF EXTRACT, CHARCOAL POWDER, SALICYLIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CI 77499
Shkencëtarët tanë kanë zgjedhur disa nga përbërësit botanikë më efektivë të njohur në Suedi, për të krijuar vargje të përshtatura të kujdesit të lëkurës me përzierje natyrore të përbërësve suedezë. Njihuni me Optimalet e reja!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.