Home
Maska të tjera
Optimals
Optimals Moisture Quenching Maskë për Fytyrë

Përshkrim

A ndihet lëkura juaj më e thatë se një shkretëtirë? Pavarësisht se sa të përkushtuar i jemi rutinës sonë të kujdesit për lëkurën, ose sa hidratues duket se po lyejmë, ndonjëherë lëkura jonë ende duket dhe ndihet e tharë, e thatë dhe e dobët. Kjo është koha kur është koha për të thirrur për kopje rezervë, në formën e maskës sonë Optimals për të shuar lagështinë e fytyrës.

Kjo maskë rimbushëse e lagështisë është perfekte kur dëshironi të shuani menjëherë lëkurën e thatë dhe të etur. Për të marrë rezultatet më të mira:

•Aplikoni maskën në lëkurë të thatë dhe të pastër me gishta ose një shpatull.

•Aplikoni një shtresë të barabartë, duke u kujdesur që të shmangni zonën e syve, vijën e flokëve, vetullat dhe buzët.

•Lëreni deri në 10 minuta dhe shpëlajeni.

•Përdorni një ose dy herë në javë, ose sipas nevojës.


Multi-maskë për të synuar shqetësime të shumta të lëkurës!

Optimals Quenching Face Mask mund të kombinohet gjithashtu me maskën tonë Purifying Clay Mass, në mënyrë që të synoni shqetësime të shumta të lëkurës menjëherë. Maskimi i shumëfishtë është një zgjidhje e shkëlqyer kur dëshironi të synoni shqetësime të shumta të lëkurës në të njëjtën kohë dhe përfshin aplikimin e secilës maskë në zona të ndryshme të fytyrës në të njëjtën kohë.


Për përdorim kur: Jeni duke përjetuar një zonë të yndyrshme T, por lëkurë të thatë dhe të krisur në faqet tuaja.

•Aplikoni maskën Optimals Purifying Clay Face Face në zonën tuaj T për të pastruar thellë dhe për të hequr papastërtitë.

•Aplikoni maskën Optimals Moisture Quenching Face në faqe dhe qafë për t'i dhënë lëkurës së thatë dhe të shurdhër një nxitje ultrahidratuese.

•Lërini të dyja për 10 minuta, më pas shpëlajini.


Në mënyrë alternative:

Përdorni Optimals Purifying Clay Face Mask fillimisht dhe më pas Optimals Moisture Face Mask menjëherë më pas për të përfituar të gjitha përfitimet e të dyja maskave.


MOFIMI: Maska Purifying Clay përmban një Acid Beta-Hydroxy i cili mund të shkaktojë ndjesi shpimi gjilpërash/thimbjeje të lehta. Mos e përdorni në lëkurë të ndjeshme. Ndërprisni përdorimin nëse produkti shkakton acarim.
Acidi Hyaluronic

Acidi hialuronik është një molekulë e vogël por e fuqishme që është e pranishme në mënyrë natyrale në lëkurë. Ndihmon për ta mbajtur atë të hidratuar, të shëndoshë dhe rrezatues. Acidi hialuronik vepron shumë si një sfungjer dhe është në gjendje të mbajë një mijë herë peshën e tij në ujë. Ajo funksionon duke depërtuar në shtresat epidermale të lëkurës për të thithur dhe mbajtur ujin në lëkurën tonë. Acidi hialuronik me peshë të ulët molekulare përbëhet nga molekula më të vogla, duke bërë të mundur depërtimin në sipërfaqen e barrierës së lëkurës dhe arritjen e shtresave më të thella të epidermës, për një potencial më të madh përthithjeje - kjo ndihmon në promovimin e një teksture më të lëmuar dhe lëkurë më të hidratuar.


Sheqerna nga mjedra

Jo vetëm që mjedra e ëmbël dhe me lëng është një trajtim i shijshëm dhe ushqyes, por gjithashtu krenohet me një sërë përfitimesh për rritjen e lëkurës! Mjedrat janë, të ngjashme me manaferrat e tjera të errëta, të pasura me vitaminat antioksiduese E, B dhe veçanërisht vitaminën C – e cila ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi i radikaleve të lira. Në të njëjtën kohë, sheqernat në mjedra ndihmojnë për të rimbushur dhe hidratuar lëkurën.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, BETAINE, TREHALOSE, PEG-60 HYDROGENATED CASTOR OIL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/BEHENETH-25 METHACRYLATE CROSSPOLYMER, PHENOXYETHANOL, IMIDAZOLIDINYL UREA, SODIUM CITRATE, T-BUTYL ALCOHOL, SODIUM HYALURONATE, RUBUS FRUTICOSUS JUICE, RUBUS IDAEUS FRUIT EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS FRUIT EXTRACT, CITRIC ACID, POTASSIUM SORBATE, SORBIC ACID, SODIUM BENZOATE, CI 42090, CI 16035
Shkencëtarët tanë kanë zgjedhur disa nga përbërësit botanikë më efektivë të njohur në Suedi, për të krijuar vargje të përshtatura të kujdesit të lëkurës me përzierje natyrore të përbërësve suedezë. Njihuni me Optimalet e reja!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.