Home
Kremë dielli për fytyrë
Optimals
Optimals Multi-Protection UV Mbrojtës Dite me SPF 50

Përshkrim

Ekspozimi i përditshëm ndaj agresorëve të jashtëm si dielli i ashpër dhe ndotja mund ta lërë lëkurën të shurdhër dhe të dehidratuar – si dhe të kontribuojë në dëmtimin e lëkurës si njollat ​​e errëta dhe shenja të tjera të plakjes së parakohshme.

Optimals Multi-protection UV Day Shield SPF 50 është plotësuesi ideal për rutinën tuaj kur bëhet fjalë për sigurimin e mbrojtjes efektive kundër agresorëve të jashtëm. E projektuar duke pasur parasysh ushqimin e ekuilibruar të lëkurës, kjo mburojë e fuqishme ditore është zhvilluar nga ekspertët tanë të ushqyerjes së lëkurës dhe përmban lëndë ushqyese të lëkurës nga bimë të zgjedhura posaçërisht në Suedi, teknologji me origjinë natyrore, si dhe mbrojtje efektive nga ndotja. Mbrojtja inovative e lëkurës ndihmon në sigurimin e mbrojtjes së fuqishme kundër rrezeve të dëmshme UV dhe ndotjes, zvogëlon shfaqjen e njollave të errëta, punon për të përmirësuar shenjat e tjera të plakjes së parakohshme dhe i siguron lëkurës hidratim të menjëhershëm. Tekstura e lehtë që absorbohet shpejt, funksionon si një bazë ideale nën make up dhe mund të përfshihet lehtësisht në rutinën tuaj të kujdesit të lëkurës - për të promovuar lëkurë elastike, rrezatuese dhe me pamje të shëndetshme.


•Aplikoni në fytyrë dhe qafë në mëngjes pas pastrimit, duke u kujdesur që të shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.

•Funksionon në mënyrë perfekte mbi kremin tuaj të preferuar të ditës Optimals, pasi tekstura e tij e lehtë përthithet shpejt, gjë që krijon një bazë perfekte për aplikimin e make-up-it. Mund të ri-aplikohet gjatë gjithë ditës për të ruajtur mbrojtjen.

•Rekomandohet që Optimals Multi-Protection Day Shield SPF50 të kombinohet me rutinën e plotë të kujdesit të lëkurës për efekt maksimal:


Hapi 1:Pastron dhe tonifikon
Hapi 2: Krema e syve
Hapi 3: Boost (Serumi)
Hapi 4: Hidraton (Krema e ditës)
Hapi 5: Mbrojtje gjatë ditës SPF50
KUNDËR NDOTJES

Ekspozimi i tepërt ndaj ndotësve mjedisorë dhe grimcave në ajër mund të mbizotërojë mekanizmat mbrojtës të lëkurës sonë, duke rezultuar në dëmtim të proteinave dhe ADN-së në lëkurën tonë. Kjo mund të rezultojë në përshpejtimin e procesit të plakjes, duke rezultuar në shenja të parakohshme të plakjes si njollat ​​e errëta, linjat e imëta dhe rrudhat. Në të njëjtën kohë, lëkura bëhet më e thatë dhe e zbehtë, më pak rrezatuese dhe më reaktive ndaj agresorëve të jashtëm. Këtu hyn PolluProtect. PolluProtect është zhvilluar me anë të një lloji bioteknologjie të njohur si fermentimi bakterial dhe është një polimer natyral me origjinë vegjetale që formon një film mbrojtës "të lëkurës së dytë" në sipërfaqen e lëkurës. Filmi është i ajrosur dhe transparent dhe siguron një mburojë natyrale nga mjedisi përreth, duke mbrojtur veçanërisht nga akumulimi i grimcave të karbonit dhe formave të tjera të grimcave në sipërfaqen e lëkurës.


Antioksidantë nga frutat dhe gjethet e Lingonberry

Me origjinë nga Suedia, lingonberry e fuqishme është e njohur për vetitë e saj të fuqishme antioksiduese. Në fakt, manaferrat e kuqe janë treguar të kenë një aktivitet më të madh kundër radikalëve të lirë në krahasim me boronicat e tjera evropiane. Kur shkencëtarët në Oriflame hetuan aktivitetin e ekstraktit në qelizat e lëkurës, ata zbuluan gjithashtu fuqinë e fshehur super-antioksidante që fshihej në gjethen e Lingonberry. Kjo është ajo që çoi në zhvillimin e ekstraktit tonë ekskluziv të Oriflame, të patentuar të manaferrës, bazuar në një kombinim 50:50 të manave dhe gjetheve. Duke bërë këtë ne arritëm të krijojmë një kombinim të fuqishëm që funksionon me sukses për të mbrojtur lëkurën nga stresi oksidativ i shkaktuar nga agresorët mjedisorë.


Kompleksi amino-mineral nga algat

Kompleksi ynë Amino-Mineral nga algat është bërë nga nxjerrja e një polisakaridi të pastruar nga algat kafe, të kombinuara me aminoacide nga një mikroalgë jeshile e ujërave të ëmbla të quajtur Chlorella vulgaris, si dhe minerale të ujit të detit. Ky kompleks funksionon për të mbajtur në mënyrë efektive ujin si një sfungjer i ngopur me ujë, minerale dhe aminoacide. “Sfungjeri i ngopur” vepron në shtresën korneum (shtresa më e jashtme e lëkurës), duke mundësuar që uji të lidhet me shtresat e ndryshme të epidermës, ndërkohë që siguron një çlirim gradual të aminoacideve dhe mineraleve në shtresën korneum me kalimin e kohës, si një mjet për të plotësuar faktorin hidratues natyral të lëkurës (NMF). Kjo ndihmon për të mbajtur lëkurën elastike dhe të hidratuar.


Acidi citrik nga gooseberry

Përveçse është një ëmbëlsirë e shijshme verore skandinave, patëllxhani është një burim natyral i acidit citrik (i cili është një acid alfa hidroksi, ose AHA). Acidet alfa hidroksi, të tilla si acidi citrik, ndihmojnë në rritjen e qarkullimit të qelizave të lëkurës. Një rritje në qarkullimin e qelizave të lëkurës do të thotë që qelizat e zbehta dhe të vdekura të lëkurës në sipërfaqe zëvendësohen më shpejt nga qelizat e freskëta, të reja të lëkurës, gjë që rezulton në lëkurë rrezatuese, të shëndetshme dhe me shkëlqim.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, DIETHYLAMINO HYDROXYBENZOYL HEXYL BENZOATE, NEOPENTYL GLYCOL DIHEPTANOATE, ETHYLHEXYL SALICYLATE, CYCLOPENTASILOXANE, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-6 DISTEARATE, TRIETHANOLAMINE, METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL (NANO), BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, JOJOBA ESTERS, PHENOXYETHANOL, CAPRYLYL GLYCOL, TOCOPHERYL ACETATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, IMIDAZOLIDINYL UREA, CETYL ALCOHOL, POLYGLYCERYL-3 BEESWAX, XANTHAN GUM, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, DECYL GLUCOSIDE, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, DISODIUM EDTA, PARFUM, SUCROSE DILAURATE, BIOSACCHARIDE GUM-4, PROPYLENE GLYCOL, RIBES GROSSULARIA FRUIT EXTRACT, SPIRAEA ULMARIA LEAF EXTRACT, BHT, HYDROLYZED CRANBERRY FRUIT/LEAF EXTRACT, VACCINIUM MACROCARPON SEED OIL, POLYSORBATE 20, HYDROLYZED ALGIN, PISUM SATIVUM EXTRACT, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, MARIS AQUA, CHLORELLA VULGARIS EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, P-ANISIC ACID, SORBIC ACID
Shkencëtarët tanë kanë zgjedhur disa nga përbërësit botanikë më efektivë të njohur në Suedi, për të krijuar vargje të përshtatura të kujdesit të lëkurës me përzierje natyrore të përbërësve suedezë. Njihuni me Optimalet e reja!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.