Home
Skin care sete
Novage+
NovAge Skinergise SET

PërshkrimNovAge Skinergise është zgjidhja e parë e plotë për t'ju ndihmuar të adresoni dhe vononi të gjitha shenjat e para të plakjes dhe të shijoni një lëkurë të përsosur, me energji dhe me pamje të shëndetshme.


KLINIKISHT E TESTUAR PËR TË LUFTUAR GJITHA SHENJAT E PARA TË PLAKJESΔ1

vijat e holla, poret e zmadhuara, humbja e shkëlqimit dhe hidratimit, dhe struktura e ashpër.


Duke shfaqur teknologji të përparuara që ofrojnë rezultate të menjëhershme dhe afatgjata, diapazoni është krijuar për të rritur dhe rigjallëruar lëkurën, për të rritur shkëlqimin dhe për të zvogëluar shfaqjen e vijave të holla dhe poreve. Në të njëjtën kohë, struktura është e rafinuar, lëkura duket dhe ndihet e hidratuar thellë dhe çehreja juaj përsoset dukshëm. Formulat e kremrave të ditës dhe natës gjithashtu ofrojnë mbrojtje të fuqishme antioksidante kundër radikaleve të lira të plakjes së lëkurës të shkaktuara nga agresorët e përditshëm si ndotja dhe ekspozimi në diell

Mundësuar nga Taurine Energizing Technology dhe ekstrakt i qelizave burimore të Açai Plant.


Rutinë e plotë e kujdesit për lëkurën e 5 produkteve me madhësi të plotë:NovAge Supreme xhel pastrues

NovAge Skinergise Ideal Perfection Krem për sytë

NovAge Skinergise Ideal Perfection Serum

NovAge Skinergise Ideal Perfection kremë e ditës SPF 30

NovAge Skinergise Ideal Perfection kremë e natës


Rutinë e testuar klinikisht, dermatologjikisht edhe nga konsumatori.


Δ1Testuar klinikisht, NovAge Skinergise rutinë e plotë.

Rutina e kujdesit për lëkurën me 4 hapa NovAge është themeli juaj i përditshëm për lëkurë rinore, me pamje të shëndetshme në çdo moshë.Është dizajnuar shkencërisht, me rezultate të provuara klinikisht. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të ndiqni rutinën NovAge dy herë në ditë, çdo ditë - dhe të shijoni ndryshimin që bën.


SË PAKU 7 HERË LËKURË MË E MIRË KUR E NDIQNI RUTINËN NOVAGE-KLINIKISHT E PROVUARΔΔ

HAPI 1: PASTRON - PËRGATIT TË THITH

Pastrimi i lëkurës tuaj në mëngjes dhe në mbrëmje largon papastërtitë për shëndet të mirë të lëkurës dhe krijon kushte optimale për të thithur pjesën tjetër të produkteve në rutinën tuaj.

 • Spërkatni fytyrën me ujë të ngrohtë.
 • Shpërndani xhelin pastrues NovAge Supreme në duar të lagura dhe fërkojeni së bashku për të shpërndarë xhelin.
 • Duke përdorur majat e gishtave, masazhojeni butësisht në fytyrën tuaj të lagur, duke shmangur zonën e syve.
 • Përdorni sipas nevojës, më pas shpëlajeni tërësisht.
 • Lyejeni lëkurën butësisht me një peshqir të butë.

HAPI 2: SYTË - FOKUSI NË SY

Kremrat e syve NovAge kanë cilësi më të lehtë, nuk kanë aromë dhe janë formuluar posaçërisht për të synuar nevojat unike të zonës së syve si linjat e imëta, fryrja dhe rrathët e errët.

 • Shtrëngoni butësisht, rrëshqitni aplikuesin e topit nën secilin sy.
 • Hidhni butë lëkurën rreth zonës së syve derisa të thithet.
 • Shmangni kontaktin e drejtpërdrejtë me sytë.

HAPI 3: NXIT- AKTIVIZON FUQISHËM

Serumet NovAge janë nxitësi i rutinës tuaj. Struktura e lëngshme e serumit është krijuar për të dhënë në mënyrë efikase aktivët e tij hidratues dhe ruajtës të rinisë përpara se të vendosni kremin tuaj të ditës ose të natës.

 • Shpërndani një pompë serumi në pjesën e pasme të dorës tuaj.
 • Merrni produktin në majë të gishtave dhe vendoseni lehtë dhe në mënyrë të barabartë mbi fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve.
 • Prekni lehtë në lëkurën tuaj ose fshijeni butësisht në të gjithë fytyrën tuaj derisa të thitheni.


HAPI I 4:Hidratimi - rimbushja dhe mbrojtja

Kremrat e ditës dhe natës NovAge sigurojnë shtresën e fundit të përbërësve aktivë së bashku me hidratimin. Kremi i ditës është krijuar për të ndihmuar në hidratimin dhe mbrojtjen e lëkurës tuaj nga agresorët mjedisorë, ndërsa kremi për natën është krijuar për të ndihmuar në rikuperimin dhe ushqimin e lëkurës tuaj gjatë kohës që flini.

 • Vendosni vetëm 5 pika kremi në madhësi të bizeles - në ballin tuaj, secilën faqe, hundën dhe mjekrën.
 • Përdorni majat e gishtërinjve për të shtypur butësisht ose masazhuar lehtë kremin në të gjithë fytyrën tuaj, duke shmangur zonën e syve, derisa të thithet plotësisht.

ΔΔRezultatet e provuara klinikisht pas NovAge Skin Care Rutine duke përdorur NovAge Skinergise Set vs lëkurës së patrajtuar.

.Mundësuar nga Taurine Energizing Technology dhe ekstrakt i qelizave burimore të Açai Plant.


Teknologjia Energizuese e Taurinës
Gjitha produktet

Kjo teknologji inovative përmban Taurinë me origjinë natyrore e cila ndihmon në rimbushjen e lëkurës duke rritur energjinë qelizore për të rigjallëruar qelizat në mënyrë që ato të mund të performojnë në mënyrë optimale. Ai gjithashtu hidratohet menjëherë, ndihmon në ruajtjen e vitalitetit të lëkurës dhe punon për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe pamjen e dukshme të vijave të holla. Teknologjia rritet më tej nga algat Skandinave, të provuara për të ristrukturuar dhe


Ekstrakt i qelizave burimore të bimëve Açai
Gjitha produktet

I zgjedhur për fuqitë e tij të pabesueshme antioksiduese, ekstrakti i qelizave burimore Açai Plant është i njohur për të ofruar mbrojtje kundër radikalëve të lirë. Ai gjithashtu punon për të rritur hidratimin dhe plotëson në mënyrë të përsosur veprimin energjik-të lëkurës të Taurinës, për të ndihmuar rimbushjen e qelizave dhe energjinë e lëkurës.Përbërësit shtesë përfshijnë:


Acidi Hyaluronic
Serumi,krema e syve

Acidi Hyaluronic është natyrshëm i pranishëm në lëkurë dhe njihet për aftësinë e tij mbresëlënëse për të rregulluar dhe rritur nivelet e lagështisë së lëkurës - një faktor kritik në luftimin e shenjave të para të plakjes. Në mënyrë të pabesueshme, ajo mund të lidhë deri në 1000x peshën e vet në ujë, dhe siguron një ndjenjë të plumbimit të menjëhershëm të lëkurës. Provenshtë provuar gjithashtu se forcon themelin e lëkurës dhe e lë lëkurën të ndihet elastike, e butë dhe e butë.


Niacinamide
Krema e natës

Niacinamide (Vitamina B3) është një ushqyes dhe rikuperues jashtëzakonisht i fuqishëm dhe efektiv i lëkurës me shumë përfitime që sfidojnë moshën. Këto përfshijnë ndihmën për të përmirësuar elasticitetin e lëkurës, duke zvogëluar dukshëm pamjen e vijave të holla dhe duke promovuar një barrierë të shëndetshme dhe të ekuilibruar të lëkurës.


Teknologjia e Mbrojtjes kundër Ndotjes
krema e ditës

Ndotja ditore urbane njihet si një agresor i lëkurës me potencialin që të shkaktojë plakje të parakohshme, humbje të shkëlqimit dhe humbje të lagështisë. Pollution Protect Technology është krijuar për të mbrojtur lëkurën nga ndikimi negativ i agresorëve mjedisorë si ndotja. Formon një film të padukshëm, të frymëmarrjes, i cili ndihmon në parandalimin e grimcave të dëmshme të ndotjes nga kontakti me barrierën e lëkurës.


UVA & UVB Mbrojtje
Kremë e ditës

Mbrojtja e lëkurës tuaj nga rrezet e dëmshme të diellit ofron mbrojtje thelbësore kundër shenjave të para të plakjes dhe dëmtimeve të shkaktuara nga dielli. NovAge Skinergise Ideal Perfection Day Cream ofron SPF30 dhe përmban teknologji të mbrojtjes UV me filtra të veçantë për të mbrojtur lëkurën nga efektet e dëmshme të rrezeve UVA dhe UVB, si dhe dëmtimet e shkaktuara nga dielli, të cilat dihet se shkaktojnë plakjen e parakohshme të lëkurës.


Kafeinë
kremë e syve

Shenjat e para të plakjes dhe tregimet shenjat e një stili të ashpër jetese (rrathët e errët, çantat dhe fryrja) shpesh janë më të dukshme rreth syve ku lëkura është më e hollë dhe më delikate se pjesa tjetër e fytyrës. Për të korrigjuar këtë, kremi për sytë NovAge Skinergise Ideal Perfection është formuluar me Kafeinë - një përmirësues i njohur i mikro-qarkullimit të gjakut me një aftësi të provuar për të zvogëluar shenjat klasike të dukshme të plakjes dhe lodhjes, duke ndihmuar lëkurën tuaj rreth syve të duket më e pushuar dhe i rifreskuar.


Pre-Biotic Active
Serumi

Për të luftuar efektet e dukshme që zbulojnë moshën e poreve të zgjeruara dhe për të promovuar shëndetin optimal të lëkurës, ky aktiv unik para-biotik vepron në nivele të shumëfishta. Ndihmon në stimulimin e rinovimit të qelizave dhe eleminimin e qelizave të vdekura për të krijuar një lëkurë më të butë dhe të butë. Zvogëlon gjithashtu pamjen e dukshme të poreve dhe inkurajon një mikro-mjedis të shëndetshëm të lëkurës për një çehre më të ekuilibruar, me pamje më të shëndetshme. Së fundmi, stimulon sintezën e Acidit Hyaluronic që bllokon lagështinë për të ndihmuar lëkurën të ndihet e pluhurosur dhe e butë.


Glycolic Acid
Kremë e natës

Për të ndihmuar në rivendosjen e shkëlqimit të lëkurës gjatë gjumit, Acidi Glikolik punon për të ripërtërirë qelizat dhe për të shtresuar shtresat e jashtme dhe të mërzitshme të lëkurës. Kjo lejon që të shfaqet një lëkurë e re, me pamje më të shëndetshme, dhe ndihmon në përsosjen e strukturës së lëkurës, zvogëlimin e papërsosmërive të dukshme dhe përmirësimin e shkëlqimit të lëkurës. Dihet gjithashtu që promovon prodhimin e kolagjenit i cili mund të ndihmojë në zvogëlimin e pamjes së dukshme të vijave të holla.


Antioksidant Vitamin E
Kremë e ditës&natës

Ky antioksidant i njohur luan një rol kryesor në mbrojtjen nga radikalet e lira të plakjes së lëkurës, të cilat mund të shkaktohen nga ndotja. Ndihmon gjithashtu që lëkura të mbajë lagështirën thelbësore, për të krijuar një pengesë të butë, të lëmuar dhe të shëndetshme të lëkurës.


Mattifying pluhur
Serum, Kremë e ditës

Për një pamje sa më të freskët të ditës, NovAge Skinergise Ideal Perfection Serum dhe Krem Dita përmbajnë një pluhur me strukturë të lehtë që ndihmon në thithjen e vajit dhe sebumit të tepërt për të dhënë një efekt anti-shkëlqyes matifikues me një përfundim të mrekullueshëm të mëndafshit. Teknologjia gjithashtu rrit strukturën e lëkurës, duke e ndihmuar atë të ndjehet e butë dhe të duket e butë.Illuminator Optic
Kremë e syve

Kjo përzierje unike e grimcave minerale sferike miniskule dhe pluhurave të paqartë optik reflekton dritën për të sjellë shkëlqim të menjëhershëm në lëkurë; dhe shpërndan dritën duke krijuar një efekt me fokus të butë që turbullon dhe përsos papërsosmëritë e dukshme të lëkurës.


Grimcat që reflektojnë argjendin
Krema e syve, Serumi

Kremi dhe Serumi për sytë NovAge Skinergise Ideal Perfection janë të formuluara me porosi me grimca minerale me ton argjendi me aftësi mbresëlënëse për të reflektuar dritën. Kjo krijon një efekt vizual unik në aplikim i cili ndihmon lëkurën të shfaqet menjëherë më rrezatuese.


Grimcat me Reflektim të Dyfishtë
Serumi

Kjo përzierje e veçantë për përsosjen e lëkurës kombinon grimca minerale argjendi dhe të ylbertë në ton rozë të cilat veprojnë si mikro pasqyra për të krijuar një fokus të butë vizual në fytyrë duke shpërndarë dritën në miliona drejtime. Duke vepruar kështu, shkëlqimi dhe çehre e lëkurës dukshëm përmirësohen menjëherë, ndërsa vijat e imëta dhe papërsosmëritë dukshëm zvogëlohen - të gjitha pa maskuar bukurinë natyrore të lëkurës.

NovAge Skinergise është diapazoni ynë i kujdesit për lëkurën me performancë të përparuar që rrit lëkurën për të luftuar të gjitha shenjat e para të plakjes. Taurine Energizing Technology ndihmon në rimbushjen e lëkurës gjatë punës për të zvogëluar shenjat e dukshme të lodhjes dhe vijave të holla. E provuar klinikisht që zvogëlon vijat e holla, zvogëlon shfaqjen e poreve dhe përmirëson rrezatimin me 25x.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.