Home
Maska të tjera
Pure Skin
Pure Skin Pore Clearing Peel-off Maskë

Përshkrim

Maskë pastruese peel-off që zhbllokon poret e bllokuara, zvogëlon pikat e zeza dhe minimizon poret. Acidi salicilik, qymyri dhe ekstrakti i ananasit së bashku synojnë njollat ​​ndërsa nxjerrin papastërtitë dhe zvogëlojnë lëkurën me vaj për ta lënë lëkurën të butë, të butë dhe të rehatshme.


Duke luftuar me pikat e zeza dhe poret e bllokuara?

Nuk je vetem. Pikat e zeza dhe poret e bllokuara përbëhen nga vaji i tepërt dhe qelizat e vdekura të lëkurës që bllokohen në pore. Ato nuk do të thotë që ju nuk jeni duke pastruar mjaftueshëm, kjo mund të thotë vetëm se nivelet tuaja të stresit janë të larta, ose se hormonet tuaja janë jashtë ekuilibrit gjë që mund të bëjë që lëkura juaj të prodhojë më shumë vaj. Kjo është normale dhe nuk është faji juaj!


Maska pastruese e pastrimit të poreve të lëkurës nxjerr vaj të tepërt dhe zhbllokon poret në një veprim të thjeshtë (dhe mjaft të kënaqshëm) për heqjen e lëkurës që lë lëkurën tuaj të pastër dhe të butë. Më shumë se kaq, e bën butësisht. Kur e qëroni, nuk do të ndihet sikur po hiqni lëkurën, pasi kaq shpesh ndodh me maska ​​për heqjen e lëkurës. 90% e njerëzve që testuan maskën Pure Skin Pore Clearing Peel-off ranë dakord se ajo largon papastërtitë duke e mbajtur lëkurën të ndjerë rehat!

Përdorni 1-3 herë në javë.

  1. Vendoseni në lëkurë të pastër dhe të thatë, duke shmangur buzët dhe zonën e syve.
  2. Lëreni për 20-30 minuta derisa të thahet.
  3. Qëroni butësisht, duke filluar me skajet e jashtme dhe duke u tërhequr poshtë.
  4. Fshini çdo produkt të tepërt.

Mund të përdoret në zonën T ose në tërë fytyrën sipas nevojës.

Acidi Salicylik

Acidi salicilik është një formë e acidit beta hidroksi (BHA) dhe një përbërës i vërtetë për luftimin e njollave, e cila është arsyeja pse ne e kemi përfshirë atë në të gjitha produktet tona të Lëkurës së Pastër. Pastron dhe pastron thellësisht lëkurën duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe duke depërtuar më thellë në poret për t'i hequr ato. Kjo e kombinuar me vetitë e saj antimikrobiale krijon një veprim efektiv në njollat ​​ekzistuese por gjithashtu ndihmon në parandalimin e formimit të njollave të reja.


Qymyr druri

Pluhuri i qymyrit, i njohur për vetitë e tij pastruese, thith vajin dhe heq dhe papastërtitë nga lëkura. Pluhuri i qymyrit në maskën tonë të peel-off është zgjedhur për pastërtinë dhe porozitetin e tij të lartë, gjë që e bën atë veçanërisht të efektshëm për thithjen e acidit oleik, një përbërës kryesor i sebumit.

Ekstrakt ananasi


Ananasi përmban natyrshëm AHA (Alfa Hidroksi Acide) të cilat ndihmojnë në shtresimin e butë të lëkurës dhe Vitaminën C, një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në zvogëlimin e shfaqjes së njollave. Për më tepër, ai përmban sheqerna natyralë të cilët lagështojnë lëkurën.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, ALCOHOL DENAT., POLYVINYL ALCOHOL, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, PVP, C12-13 PARETH-9, XANTHAN GUM, SALICYLIC ACID, UNDECYLENOYL GLYCINE, PARFUM, ANANAS SATIVUS FRUIT EXTRACT, CHARCOAL POWDER, POTASSIUM SORBATE, SODIUM BENZOATE, CI 77499
Pure Skin offers targeted solutions for blemish-prone and oily skin. These products effectively prevent and target blemishes, blackheads, whiteheads and oily skin, while working to reduce the redness of blemish marks. They deliver clear beautiful skin with powerful ingredients like Salicylic Acid (BHA) and Gluconolactone (PHA) while kind to the skin.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.