Home
Kujdes intim
Feminelle
Feminelle Protecting Intimate Wash Rimbushje me boronicë

Përshkrim

Kjo larje e butë, e përditshme intime është zhvilluar për të pastruar dhe mbrojtur zonën intime nga erërat dhe shqetësimet. Me aromë të këndshme dhe të mbushur me ekstrakt boronicë për të ndihmuar në mbrojtjen e lëkurës. Me acid laktik dhe një infuzion prebiotik për të balancuar pH dhe për të mbrojtur shëndetin e përgjithshëm të mikrobiomës intime. I testuar dermatologjikisht dhe gjinekologjikisht, i biodegradueshëm.

Xheli i tij i butë, me teksturë të mëndafshtë është i lehtë për t'u përdorur: thjesht shkumëzojeni me ujë, pastroni dhe shpëlajeni.

Për ta rimbushur, hapni kapakun e shishes suaj të vjetër Feminelle dhe derdhni të gjithë përmbajtjen e qeses suaj të re mbushëse.

  • Ekstrakti i boronicës së kuqe – I njohur për vetitë e tij antioksiduese, ndihmon në mbrojtjen e lëkurës nga dëmtimi; mbështet një gjendje të shëndetshme të lëkurës; i njohur për të ndihmuar në ushqimin dhe kujdesin për lëkurën.
  • Acidi laktik – Ndihmon në arritjen e ekuilibrit optimal të pH për mbrojtje; pengon praninë dhe rritjen e mikroflorës së pafavorshme.
  • Përbërësi prebiotik – Mbështet rritjen e mikroflorës së favorshme në mikrobiomën intime; mbështet mbrojtjen natyrale të lëkurës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, CITRIC ACID, DMDM HYDANTOIN, OLIVE OIL PEG-7 ESTERS, POLYQUATERNIUM-67, PARFUM, SODIUM LACTATE, PANTHENOL, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, TOCOPHERYL ACETATE, VACCINIUM MACROCARPON SEED OIL, BISABOLOL, TOCOPHEROL, HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE
Produktet tona për kujdes intim janë pa sapun dhe përmbajnë acid laktik natyral për të rikthyer pH balancin e trupit tuaj derisa fortësojnë mbrojtjen natyrale të trupit tuaj kundër irritimeve. Përmbanë ekstrakt të hibiskusit roze për të ju mbajtur freskët dhe pastër gjatë tërë ditës.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.