Home
Kujdes intim
Feminelle
Feminelle Freshing Intimate Wash Rimbushje e zezë dhe lule Lotus

Përshkrim

Kjo larje e butë, e përditshme intime është zhvilluar për të pastruar dhe mbrojtur zonën intime nga erërat dhe shqetësimet. Me aromë të këndshme dhe të mbushur me lule freskuese të rrushit të zi dhe lotusit. Me acid laktik dhe një infuzion prebiotik për të balancuar pH dhe për të mbrojtur shëndetin e përgjithshëm të mikrobiomës intime. I testuar dermatologjikisht dhe gjinekologjikisht, i biodegradueshëm.

Xheli i tij i butë, me teksturë të mëndafshtë është i lehtë për t'u përdorur: thjesht shkumëzojeni me ujë, pastroni dhe shpëlajeni.

Për ta rimbushur, hapni kapakun e shishes suaj të vjetër Feminelle dhe derdhni të gjithë përmbajtjen e qeses suaj të re mbushëse.

  • Ekstrakti i rrushit të zi – Njihet se përmban komponentë të dobishëm dhe vitamina për të kondicionuar/freskuar lëkurën; me veti hidratuese.
  • Ekstrakti i Lotusit – I njohur për përbërjet e tij të dobishme, vitaminat dhe mineralet për të freskuar/kondigjenizuar lëkurën; hidratimi inkurajon një gjendje të butë dhe të lëmuar.
  • Acidi laktik – Ndihmon në arritjen e ekuilibrit optimal të pH për mbrojtje; pengon praninë dhe rritjen e mikroflorës së pafavorshme.
  • Përbërësi prebiotik – Mbështet rritjen e mikroflorës së favorshme në mikrobiomën intime; mbështet mbrojtjen natyrale të lëkurës.
Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCO-GLUCOSIDE, SODIUM CHLORIDE, LAURYL GLUCOSIDE, GLYCERYL OLEATE, SODIUM BENZOATE, LACTIC ACID, CITRIC ACID, DMDM HYDANTOIN, OLIVE OIL PEG-7 ESTERS, POLYQUATERNIUM-67, PARFUM, SODIUM LACTATE, GLYCERIN, PANTHENOL, ALPHA-GLUCAN OLIGOSACCHARIDE, TOCOPHERYL ACETATE, MENTHYL LACTATE, NELUMBIUM SPECIOSUM FLOWER EXTRACT, RIBES NIGRUM FRUIT EXTRACT, TOCOPHEROL, HYDROGENATED VEGETABLE GLYCERIDES CITRATE, POTASSIUM SORBATE
Produktet tona për kujdes intim janë pa sapun dhe përmbajnë acid laktik natyral për të rikthyer pH balancin e trupit tuaj derisa fortësojnë mbrojtjen natyrale të trupit tuaj kundër irritimeve. Përmbanë ekstrakt të hibiskusit roze për të ju mbajtur freskët dhe pastër gjatë tërë ditës.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.