Home
Aroma
Eclat
Eclat Blanc Ujë Tualeti

Përshkrim

Festoni sezonin më magjik në Paris me Eclat Blanc, edicionin e kufizuar të Eau de Toilette që shkëlqen nga festa!


Të krijuara rreth trëndafilit të dimrit, petalet e trëndafilit të bardhë të ngrirë përzihen me një Akordi të ndezur Mandarin Spritz. Elegante me një kthesë të shkëlqyeshme, kjo aromë shkëlqyese ju përfshin në një vend simpatik të mrekullive pariziane që nuk do ta harroni kurrë.

Aplikoni aromën në pikat e pulsit të trupit tuaj, qafën ose kyçin e dorës.

Notat vezulluese të Mandarin Spritz Accord shkëlqyese përzihen me luleshtrydhet e egra joshëse dhe nuancat rozë të piperit pikant rozë për të hapur aromën me një kthesë të ndritshme. Teksa lulëzon zemra e bardhë me lule e trëndafilit të dimrit, petalet e trëndafilit të bardhë të ngrirë sjellin një elegancë të frymëzuar nga Parfumeria Franceze. Një prekje ngushëlluese e Tonkës së drurit dhe myshkut sensual e zbut aromën me një shkëlqim të ngrohtë. Shkëlqyeshëm, por i ngrohtë, ky Ujë Tualeti elegant është bota e mrekullive dimërore pariziane e mbështjellë në një shishe.


Familja e aromave

Oriental Floral


Notat kryesore

Top: Wild Strawberry, Pink Pepper, Mandarin Spritz Accord

Brendësia: Winter Rose, Mandarin Blossom

Bazë: Benzoin, Musk, Tonkalactone


Nota hero

Winter Rose and Mandarin Spritz Accord


Trëndafili i dimrit

Frymëzuar nga parfumeria franceze, aromat Eclat ndërtohen gjithmonë rreth një luleje të bardhë. Për Eclat Blanc, një trëndafil dimëror lulëzon në zemër, me petale trëndafili të bardhë të ftohtë që sjellin një aromë elegante lulesh. Trëndafili i Dimrit - i njohur gjithashtu si Trëndafili i Krishtlindjes - ka një rezistencë të madhe ndaj të ftohtit, lulëzon në dimër ndërsa lulet e tij lulëzojnë nën dëborë. Pamja e saj delikate është e fortë nën pallton e saj të dëborës, një cilësi unike dhe e çmuar që simbolizon në mënyrë të përkryer një dimër parizian. Ndërsa floket e dëborës spërkasin rreth jush me borë që kërcen poshtë këmbëve tuaja, petalet e trëndafilit të dimrit ndriçojnë shtegun në shëtitjen tuaj të shkëlqyeshme nëpër Paris.Akordet Mandarin Spritz


Mandarina shkëlqyese Spritz Accord i jep aromës një kthesë të shkëlqyeshme, pasi ajo shkëlqen me festë që nga spërkatja e parë! Mandarina ngjall ndjenjat e dimrit që po vjen për parfumeren Alexandra Carlin dhe ajo zgjodhi me kujdes shprehjen e mandarinës natyrale të Madagaskarit të punuar me dorë për cilësinë e jashtëzakonshme dhe aromën e tij të hollë. Me nota të gazuara dhe të shndritshme agrume, thekset gjallëruese nga kjo Akord rikrijojnë frymën festive të një dimri magjik në Paris.

Të gjithë Përbërësit
ALCOHOL DENAT., AQUA, PARFUM, BENZYL SALICYLATE, GERANIOL, LIMONENE, HEXYL CINNAMAL, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, LINALOOL, COUMARIN, CITRAL, CITRONELLOL, PHENOXYETHANOL, CI 19140, CI 16035
Për femrën elegante dhe moderne që reflekton elegancë. Një përzierje e përsosur e klasit dhe sofistikimit.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.