Home
Pastrues trupi
Essentials
Xhel dushi Glow Essentials me Vitamina E & B3

Përshkrim

Xhel dushi me veprim të trefishtë i krijuar për ta lënë lëkurën të freskët dhe të pastër. Me vitaminë E për të ndihmuar në mbrojtjen e barrierës së lëkurës. I mbushur me vitaminë B3 për të ndihmuar në njëtrajtimin e tonit të lëkurës.


Për rezultate më të mira përdorni me Losionin për Trup Glow Essentials (43907). I testuar dermatologjikisht.

Shkumoni dhe shpëlajeni

Vitamina B3

Vitamina B3 është një përbërës fantastik shumëfunksional dhe tani ne e kemi bërë atë yllin e ri të gamës duke përfshirë vitaminën B3 në locionin e trupit tuaj për një formulim më efikas! Vitamina B3 ndihmon në njëtrajtimin e dukshëm të tonit të lëkurës, duke e lënë lëkurën tuaj me një shkëlqim të freskët. Është gjithashtu përgjegjës për të ndihmuar në ushqimin e lëkurës dhe për të promovuar një pengesë më të shëndetshme dhe më të fortë të lëkurës. Në të njëjtën kohë, ajo promovon lëkurë më të lëmuar dhe më të butë duke ndihmuar në reduktimin e humbjes së lagështirës dhe duke përmirësuar strukturën e lëkurës.


Vitamina E

Vitamina E nuk është vetëm thelbësore për shëndetin e njeriut, por është kritike për ruajtjen e lëkurës me pamje të shëndetshme. Megjithatë, ajo që shumica nuk e kuptojnë është se vitamina E në fakt nuk mund të prodhohet nga trupi i njeriut. Kjo i bën burimet e jashtme jetësore dhe kujdesi për lëkurën që përmban këtë përbërës të rëndësishëm është një mënyrë e pamend për të ndihmuar në plotësimin e nevojave ditore të lëkurës tuaj. E njohur për funksionin e saj antioksidues që lufton radikalet e lira dhe aftësinë e saj për të bllokuar lagështinë, Vitamina E është një nga çelësat për ta mbajtur lëkurën tuaj të ndjehet e mbrojtur, e hidratuar, elastike dhe e lëmuar.


Përzierje zbutëse

Të gjitha produktet Glow Essentials janë thjesht një kënaqësi për t'u aplikuar në lëkurë dhe kjo është pjesërisht për shkak të përzierjes sonë të veçantë të zbutësve. Përveç aftësive të tyre ushqyese, zbutëse dhe zbutëse të lëkurës, ato ndihmojnë në krijimin e teksturave fantastike që përhapen lehtësisht mbi lëkurën tuaj dhe e lënë atë të ndjehet rehat dhe e përkëdhelur.


Glicerina

Glicerina është një përbërës i famshëm hidratues i njohur për aftësinë e saj për të luftuar tharjen e lëkurës duke tërhequr dhe mbajtur ujin. Kjo ndihmon për ta lënë lëkurën të butë dhe të rehatshme në prekje.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, SODIUM CHLORIDE, LAURETH-3, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, PARFUM, SODIUM BENZOATE, TOCOPHERYL ACETATE, CITRIC ACID, DMDM HYDANTOIN, SODIUM CITRATE, NIACINAMIDE, PHENOXYETHANOL, CI 16035
Prezantojmë një gamë të produkteve të buta për pastrim të përsosura për tërë familjen. Formula me aksion të trefishtë me përbërës esencial si Vitamina E për të ndihmuar në mbrojtje dhe hidratim të lëkurës. Shijoni përfitimet e shumëfishta me çdo produkt në gamë.

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.