Home
Skrab
Love Nature
Love Nature Skrab freskues fytyre me boronicë të lartë

Përshkrim

Bëni Scrub sikur e doni natyrën!

Kënaqni lëkurën dhe shqisat me këtë skrab fytyre me lëng të bërë me vaj organik, të përmirësuar të farës së boronicës së kuqe, i shpëtuar nga industria e lëngjeve. Ai largon papastërtitë dhe qelizat e vdekura të lëkurës me grimcat natyrale eksfoluese të lëvozhgës së bajames për ta lënë lëkurën të ndjehet e butë, e freskët dhe me shkëlqim. Me aromën e tij të shijshme frutash dhe teksturën e shijshme, të ngjashme me marmelatë, ky eksfoliues është i përsosur për një moment të përkëdhelur të kujdesit për veten! Shtoje atë në çdo rutinë të kujdesit të lëkurës për një trajtim që e do lëkurën tuaj dhe planetin!


Upcycled ingredients


Për shkak se Love Nature i pëlqen të bëjë mirë, ne menduam për një mënyrë tjetër për të zvogëluar ndikimin tonë në mjedis. Koleksioni Love Nature Upcycled përdor pjesë të hedhura të frutave dhe ekstrakte nga industria e lëngjeve dhe vajrave esenciale. Këta përbërës janë të mbushur me antioksidantë dhe të mira hidratuese për lëkurën tuaj që do të kishin shkuar në landfill nëse nuk do t'i kishim shpëtuar dhe nuk do t'i kishim vendosur në produktet tona!


  • Formulim i biodegradueshëm*
  • Formuluar me përbërës 95% me origjinë natyrale
  • Pa silikon & paraben
  • 28% ambalazhe plastike të ricikluara

*Të paktën 90% e përbërësve "me bazë karboni" pritet të jenë të biodegradueshëm në përputhje me udhëzimet e OECD ose të dhënat e furnizuesit.

Shpërndani një sasi të vogël pastrimi në majat e gishtave dhe masazhoni butësisht në lëkurë të lagur. Shpëlajeni me ujë të vakët. Shmangni zonën e syve.

Vaj organik i farës së boronicës së kuqe të ripërpunuar

Boronica është një super ushqim i vërtetë për lëkurën! Vaji i farës së boronicës së kuqe me presion të ftohtë ka aftësi të jashtëzakonshme antioksiduese që ndihmojnë në mbrojtjen e lëkurës, ndërkohë që hidratojnë dhe qetësojnë. Ky vaj i farës së boronicës e ka burimin nga boronicat e ricikluara nga industria e lëngjeve dhe shtesave ushqimore, ku në vend që të shkojnë dëm, farat shtypen për vajin e tyre të fuqishëm dhe ushqyes.


Grimcat eksfoliuese natyrale të guaskës së bajames

Ju e dini si ne se plastika në oqeanet tona është një problem i madh global. Kjo është arsyeja pse për të gjitha lançimet e reja nga viti 2015, ne hoqëm mikrorruazat plastike nga produktet tona të pastrimit dhe përdorëm vetëm eksfoliantë me origjinë natyrore, si lëvozhgat e bajameve, të cilat prishen me kalimin e kohës pa dëmtuar ekosistemet e çmuara dhe jetën detare përreth tyre.

Të gjithë Përbërësit
GLYCERIN, HYDRATED SILICA, VACCINIUM MACROCARPON SEED OIL, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/VP COPOLYMER, AQUA, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS SHELL POWDER, PARFUM, PHENOXYETHANOL, CI 16035, CI 19140, CI 60730
Love Nature plotëson çdo kërkesë të lëkurës, me ekstraktet natyrale organike të kombinuara me super përbërësit e njohur, dhe produktet pa paraben që e mbushin lëkurën me përfitime, aroma të këndshme dhe strukturë të parrezistueshme. Përkujdesëse për planetin gjithashtu sepse të gjitha produktet shpërlarëse janë pa silikon, biodegraduese dhe përdorin vetëm copëza pastruese me origjinë natyrale. Dhe të gjitha shishet janë 40% plastikë e recikluar!

Oriflame India Private Limited

B-44, Phase II, Post Office - NSEZ

Gautam Budh Nagar

Uttar Pradesh, 201305 INDIA

INDIA

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.