Home
Pastrues
Optimals
Optimals Urban Guard 3D Pastrues shumëfunksional

Përshkrim

Cili është hapi i parë për të arritur lëkurën që rrezaton gjallëri? Pastrimi i duhur!

Ky pastrues shkumëzues 3-në-1 pastron, heq papastërtitë dhe grimcat e ndotjes dhe shtreson butësisht lëkurën. Përdorni si pastrues, pastrim ose maskë për të ndihmuar në rigjallërimin e lëkurës së shurdhër dhe të stresuar. Ndërsa ky pastrues për shumë qëllime mund të përdoret në çdo ambient, ai është ideal për lëkurën e qytetit të stresuar nga ndotja që ka nevojë për një pastrim më të thellë! Bërë me polifenole antioksiduese nga Nordic Spruce, plus Acid salicilik dhe shtresues natyral Blueberry Crush, ndihmon që lëkura të ndjehet e lëmuar, e pastër dhe e freskët! Dhe të përgatitur për të thithur lëndët ushqyese të lëkurës që punojnë shumë; serum thelbësor, mjegull dhe krem ​​hidratues.


Përdorni: për pastrim të thellë të poreve (ideale për lëkurën e qytetit)

Ushqimi i lëkurës: polifenole antioksiduese nga Nordic Spruce / Pastrimi i poreve, Pastrimi i lëkurës Acid Salicilik (BHA) / shtresues natyral Blueberry Crush

Si funksionon: duke përdorur antioksidantë dhe lëndë ushqyese të lëkurës për të pastruar thellë, shtresuar butësisht dhe për të ndihmuar në rigjallërimin e lëkurës së shurdhër dhe të stresuar.

Ky pastrues 3-në-1 sjell përfitime të shumta me antioksidantë dhe pastrues të thellë të ushqyesve të lëkurës. Si një larje me shkumë, acidi salicilik shkon në poret tuaja për të hequr papastërtitë dhe papastërtitë. Si pastrim, shtrydhja e boronicës vepron si një shtresues natyral, butësisht freskues dhe zbutës i lëkurës. Dhe si një maskë, përbërësit ushqyes veprojnë për të rigjallëruar mpirjen - duke ndihmuar që lëkura të ndjehet e butë, e butë, e pastruar dhe super e pastruar.


Si dhe kur:

Si përdorim pastrues çdo ditë, masazhoni një sasi të vogël të pastruesit në lëkurë të lagur deri në një minutë, pije tërësisht me ujë, thajeni lëkurën.

Ndërsa përdorni një pastrim dy herë në javë, masazhoni butësisht një rruazë pastruese në lëkurë të lagur ose të thatë, duke synuar zonat që tentojnë të bëhen me vaj ose të ashpër, si zona juaj T, rreth hundës dhe mjekrës. Shpëlajeni tërësisht me ujë, thajeni lëkurën.

Si një maskë që përdorni çdo javë, vendosni një shtresë të trashë në lëkurë të pastër, të thatë, duke shmangur sytë, buzët dhe vijat e flokëve. Lëreni të veprojë për 15 deri në 20 minuta dhe më pas spërkatni fytyrën me ujë, duke masazhuar butësisht lëkurën tuaj për të shpëlarë çdo produkt të tepërt.

Ku: në fytyrë, duke shmangur zonën e syve

Këshillë optimale: Të jetosh në qytet? Ky pastrues është bërë për ju! Ajo ofron ekuilibrin e duhur të ushqyesve dhe antioksidantëve të lëkurës për të ndihmuar në rigjallërimin e lëkurës së shurdhër, të stresuar nga ndotja.

Ky pastrues gjithçka në një siguron pastrim të thellë të poreve dhe ndihmon në rigjallërimin e lëkurës së shurdhër, të theksuar në mjedis, me Polifenole, Acid Salicilik dhe Shtrydhje Boronicash.


Polifenole nga Nordic Spruce

Njihen për vetitë e tyre antioksiduese


Acidi salicilik (BHA)

Pastron dhe pastron thellë, duke hequr poret për të ndihmuar në rigjallërimin dhe rivendosjen e shkëlqimit të shëndetshëm të lëkurës.


Shtrydhja e boronicës

Një pastrim i qëndrueshëm pluhur i bërë nga farat e boronicës së re, eksfolion butësisht qelizat e vdekura të lëkurës, duke ndihmuar në rigjallërimin e lëkurës tuaj dhe lënien e saj të pastër dhe të freskuar.

Të gjithë Përbërësit
AQUA, KAOLIN, SODIUM METHYL COCOYL TAURATE, BENTONITE, GLYCERIN, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, XANTHAN GUM, SODIUM CHLORIDE, TRIDECETH-9, PEG-5 ETHYLHEXANOATE, IMIDAZOLIDINYL UREA, SALICYLIC ACID, VACCINIUM MYRTILLUS SEEDCAKE POWDER, DISODIUM EDTA, UNDECYLENOYL GLYCINE, SODIUM HYDROXIDE, PICEA ABIES EXTRACT, CI 77891
Optimals mbrojtje nga ndotja dhe kujdes i lëkurës. Urban Guard 3D, ushqim i lëkurës i gatshëm për qytet - dhe mbrojtja e fortifikuar! Formuluar nga ekspertë të ushqimit të lëkurës për të mbajtur lagështinë dhe ndotjen.

Dorëzim shumë i shpejtë dhe i besueshëm.

Në vend të pagesës së transportit, në momentin që bëni porosinë sistemi ju jep automatikisht 2 produkte në vlerë prej 3.79 euro ose 5.59 Euro. Zgjidhni njërën nga produktet e ofruara në momentin e porosisë dhe merrni transportin falas.